Sporo wstrząsów wulkanu Taal niepokoi naukowców

Kategorie: 

images.google.com

Po okresie relatywnego spokoju, wulkan Taal w prowincji Batangas zintensyfikował aktywność. W ciągu ostatnich 24 godzin było tam 25 wstrząsów. W sobotnim raporcie, Filipiński Instytut Wulkanologii i Sejsmologii (Phivolcs) zanotował również wzrost temperatury oraz kwasowości wody w jeziorze kraterowym.

 

Sieć monitoringu sejsmicznego wulkanu zanotowała 25 trzęsień ziemi pochodzenia wulkanicznego w ciągu niespełna 24 godzin. Temperatura w jeziorze wzrosła z 31,5 do 32 stopni Celsjusza. Emisja dwutlenku węgla dnia 3 i 4 maja wynosiła 2057 ton dziennie, co jest wartością większą niż w lutym (1875 t/d), ale znacznie niższą niż notowane w marcu (4750 t/d).

 

Phivolcs poinformował, że Poziom Alarmu 2 pozostaje na obszarze wulkanu Taal co należy interpretować tak, że magma zbliża się do powierzchni.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj