Spora asteroida przeleciała w okolicy Ziemi

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Dzisiaj rano, około godziny 7:00 czasu uniwersalnego, blisko Ziemi przeleciała asteroida 2007 MK6. Obiekt ten został odkryty w 2007 roku, przez astronomów z obserwatorium Mount Lemmon w Stanach Zjednoczonych. 

 

Średnica tego ciała niebieskiego jest szacowana na 200 do 600 metrów. Ostatecznie asteroida 2007 MK6 przeleciała w odległości 15,2 miliona kilometrów od Ziemi, co oznacza, że ​​nie stworzyła szczególnego zagrożenia dla naszej planety. Odległość ta odpowiada mniej więcej 40 krotnemu średniemu dystansowi między Ziemią a Księżycem.

 

Eksperci twierdzą, że ta asteroida należy do grupy Apolla, a także może być blisko spokrewniona z innym dużym obiektem zbliżającym się do Ziemi, planetoidą Ikara, która jest mniej więcej dwa razy większa niż 2007 MK6.

Astronomowie nie uważają tej asteroidy za niebezpieczną dla Ziemie w dającym się przewidzieć horyzoncie czasowym, ale 2007 MK6 może zagrozić innej planecie Układu Słonecznego - Marsowi, do którego zbliży się za miesiąc, zbliżając się na odległość 1,33 miliona kilometrów. Kolejne spotkanie asteroidy 2007 MK6 z którąś z planet skalistych nie nastąpi szybko, bo dopiero na początku następnej dekady, w latach 2020 i 2022.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sprawdźcie

Ziemia jest płaska. Ziemię

Ziemia jest płaska. Ziemię płaską opisuje Biblia. Udowadnia to Księga Rodzaju, Izajasza i Hioba. Ziemia jest płaskim okręgiem a nad nim jest firmament na wysokości mocno ponad 100 km. Przecież te zdjęcia NASA z kosmosu to zwykłe graficzne ilustracje, które odwzoruje każdy dobre grafik. Jest masa dowodów na płaską ziemię i ani jednego na ziemię kulę. Teoria heliocentryczna to jest HIPOTEZA. Doświadczenie Eratostenesa również może się powieść w modelu ziemi płaskiej. Proszę spróbować. "300 lat przed naszą erą pogląd, że Ziemia jest okrągła wyznawali już wszyscy Grecy i Rzymianie" - Grecy i Rzymianie to byli poganie, który wierzyli w jakieś śmieszne bóstwa, na które dowodów nie ma. Tak więc jeżeli ktoś wierzy w ziemię kulę, to zaprzecza istnieniu Pana Boga i Syna Bożego, który zmartwychwstał. Bo Biblia opisuje ziemię płaską. Albo Pan Bóg, Chrystus i ziemia płaska, albo ziemia kula, kosmos i teoria ewolucji. Więcej dowodów na ziemię płaską: https://obserwatorczasowkonca.wordpress.com/2016/06/01/plaska-ziemia-czy-da-sie-temu-zaprzeczyc/

Skomentuj