Spokojnie, to tylko zamach...

Kategorie: 

Źródło: Internet

Przywódcy wielu państw świata, zszokowani i zaskoczeni ostatnim wydarzeniem w Londynie, złożyli wyrazy solidarności z Wielką Brytanią. Lecz skąd to zdziwienie? Czy był to pierwszy zamach terrorystyczny w tym kraju? Może w Europie? Skoro przyjęto do siebie tak wielu ludzi o "wybuchowym" charakterze należałoby powiedzieć, że Londyn ma wielkie szczęście - w końcu terrorysta, który dziwnym zbiegiem okoliczności był wyznawcą islamu, czyli tzw. religii pokoju, podobno działał samodzielnie i nie posiadał przy sobie żadnych ładunków wybuchowych. To dobrze, bo wtedy ofiar byłoby o wiele więcej a Londyńczycy poczuliby przez chwilę jak wygląda obecnie życie typowego mieszkańca Syrii czy Iraku.

 

Trudno powiedzieć, czy Wielka Brytania próbowała ukryć pochodzenie zamachowca. Media twierdziły, że sprawcą jest jakiś "śniady azjata", co wypadło dość śmiesznie. Wreszcie informacja przebiła się do opinii publicznej i okazało się, że jest nim Brytyjczyk z krwi i kości, Khalid Masood - 51-letni mężczyzna, urodzony na terenie państwa, który w przeszłości był skazany za liczne wykroczenia, w tym również za posiadanie broni palnej.

 

Dlaczego ukrywano jego tożsamość? Sprawa jest oczywista - napastnik posiadał egzotyczne pochodzenie, co natychmiast przypomina nam o fali nielegalnych uchodźców, którzy wciąż zalewają Europę. Jednak pod żadnym pozorem nie wolno wypowiadać się źle o tzw. uchodźcach. Co z tego, że zamachy za każdym razem organizowane są przez wściekłych muzułmanów, którzy raz z nożem, raz z siekierą, a czasem nawet z bronią palną niespodziewanie wyskakują do innych ludzi i ich zabijają? Co z tego - o tym nie wolno mówić.

Tymczasem belgijska policja powiadomiła o zatrzymaniu osoby o "północnoafrykańskich korzeniach", która w Antwerpii próbowała wjechać w tłum ludzi. Tu możemy mówić o niezwykłym szczęściu. Kierowca nie zranił ani jednej osoby, ponieważ wszyscy w porę dostrzegli pędzący po deptaku De Meir pojazd. Po zatrzymaniu sprawcy, policja znalazła w samochodzie broń palną, noże oraz kanister z nieznaną substancją.

 

Kim był napastnik? Media piszą, że był to Mohamed R. Czy możemy mówić o przypadku? Raczej nie. Niektóre źródła podają, że kierowca był "prawdopodobnie" pod wpływem alkoholu i wcale nie miał zamiaru zabijać ludzi. Więc w jakim celu przewoził ze sobą broń i noże? Może policja powinna zostawić go w spokoju aby przekonać się jakie miał zamiary?

 

Czy w przeciągu ostatnich lat którykolwiek z zamachowców, nie licząc Andersa Behringa Breivika, był chrześcijaninem, buddystą czy ateistą? Oczywiście, że nie. Niestety pewnych rzeczy nie wolno pisać wprost, ponieważ przekonani o niewinności wyznawców islamu lewacy zaczną zaraz krzyczeć o rasizmie. A jak można nazwać to, co islamiści wyprawiają w Europie? Choć nie każdy muzułmanim jest terrorystą, to jednak każdy terrorysta jest muzułmaninem.

Przypomnijmy teraz wypowiedź burmistrza Londynu, Sadiqa Khana - jest to pierwszy muzułmanin na tym stanowisku. Khan stwierdził we wrześniu 2016 roku, że zamachy terrorystyczne są nieodłączną częścią życia w wielkim mieście. Czyli co - przenosimy się na wieś? A może Katowice, Wrocław i Warszawa to nie są wielkie miasta? Widocznie Polska to jedna wielka wieś, skoro w naszym kraju islamiści jakoś nie wysadzają się w powietrze, nie jeżdżą samochodami po chodnikach, nie chodzą po ulicach z nożami i pistoletami. Polska rzeczywiście jest zacofana i ewidentnie nie jest trendy.

Zatem jaka będzie reakcja Brytyjczyków na kolejny zamach? Zaczną rysować kredą po ulicach jak Francuzi, czy może będą krzyczeć "wincyj uchodźców, wincyj"? A może będą przekonywać, że Państwo Islamskie nie ma nic wspólnego z islamem, który wyraźnie opisuje kwestię należytego traktowania niewiernych w Europie? Aż strach zapytać...

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ewa ef

Co wy chcecie od tych ludzi?

Co wy chcecie od tych ludzi? Oni tylko uciekają przed wojną. Młodzi mężczyźni też mają prawo do spokojnego życia. I nie daję wiary w to co piszą gazety i podają media. Jakaś dziwna nagonka na ludzi szukających lepszego życia.

Portret użytkownika Kimbur

Dziwna nagonka? Na hordy

Dziwna nagonka? Na hordy nachodźców bez dokumentów ale ze smartfonami? Wśród nich 90% to mężczyźni i to w wieku poborowym. Zostawili ojców, matki, dziadków... zostawili swoje kraje afrykańskie i azjatyckie. Teraz chcą mieszkań, pieniędzy i kobiet. Co dają od siebie? Dają okrzyk "Allah akbar!".

Co potem? jeśli Ciebie zgwałcą prawem szariatu - przypomnij sobie słowa roztropnych!

Portret użytkownika John Moll

Tak, uciekają przed wojną do

Tak, uciekają przed wojną do Europy i w jakiś niezrozumiały sposób przynoszą tę wojnę do nas. Atakują nożami, przejeżdżają ludzi i strzelają z broni, tym samym ryzykując śmiercią. Więc jak - nadal uważasz, że szukają lepszego życia? A może szukają lepszej śmierci i wolną zginąć w Europie, walcząc z niewiernymi, niż umierać u siebie na pustyni?

Portret użytkownika Taki

Jak sie pozbedziemy TEGO Nie

Jak sie pozbedziemy TEGO Nie POLSKIEGO Rzadu wtedy wroca prawie WSZYSCY a przynajmniej wieksza czesc TYCH Mlodych,Zdolnych Ludzi Potrzebnych do Odbudowy Naszego Kraju.

Zobaczyli jak wyglada Zachod i teraz beda wiedzieli jak Robic aby Nasza Ojczyzna byla Naprawde Najlepszym miejscem pod Sloncem.......!

Wracajcie....juz niedlugo bedzie Sygnal na Powrot do POLSKIEGO Gniazda.....!!!

Portret użytkownika inzynier magister

Wielki mufti Arabii

Wielki mufti Arabii Saudyjskiej, czyli główny autorytet religijny królestwa po raz kolejny wezwał do wyburzenia wszystkich kościołów na Półwyspie Arabskim.Wielki mufti szejk Abdul Aziz bin Abdullah, przemawiając w Kuwejcie stwierdził, że zniszczenie kościołów na Półwyspie Arabskim jest absolutnie konieczne i wymagane przez prawo islamu – podaje „Times of Israel” za arabskimi mediami.Abdullah, który jest najwyższym urzędnikiem religijnym w państwie powoływanym przez sunnickie władze Arabii Saudyjskiej – sojusznika Wielkiej Brytanii i USA – zasiada także jako przewodniczący w Radzie Najwyższej Ulema (muzułmańskich uczonych) oraz w Stałym Komitecie Badań Naukowych i Wydawania Fatw.Kuwejcki deputowany Osama Al-Munawer ogłosił, że zamierza wnieść projekt ustawy wzywającej do likwidacji wszystkich kościołów w kraju, zgodnie z informacją Arabian Businesses News.Magazyn „Catholic Herald” zwraca uwagę, że żaden katolicki duchowny nigdy nie wzywał do niszczenia meczetów w dowolnym miejscu na świecie. Co więcej, Kościół katolicki z uznaniem wypowiada się o islamie i muzułmanach w dokumencie Soboru Watykańskiego II – „Nostra aetate”.W Arabii Saudyjskiej kult wiary innej niż islam jest zakazany. Kościoły nieoficjalnie mieszczą się w niektórych ambasadach. Istnieje jednak kilka świątyń chrześcijańskich w krajach Zatoki Perskiej. Uczęszczają do nich imigranci zarobkowi z Filipin i Indii.Watykan nie ma stosunków dyplomatycznych z Królestwem Arabii Saudyjskiej. http://www.pch24.pl/saudyjski-najwyzszy-autorytet-religijny-wezwal-do-zburzenia-kosciolow--to-konieczne--tego-chce-islam,50389,i.html#ixzz4cE8mThYG

Gronkiewiczowa wydała zezwolenia na bydowę meczetów !!! W programie TVP Info „Gość poranka” poseł Marek Jakubiak poinformował, ze urząd miasta w ekspresowym tempie wydał pozwolenie na budowę meczetu – wystarczyło zaledwie 7 dni na Reducie Ordona – informuje ndie.pl. „Nagle się dowiaduję, że aby wybudować meczet w Warszawie na Reducie Ordona potrzeba 7 dni. Mimo protestów mieszkańców, mimo terenu tak dla Polaków ważnego” – dziwił się Jakubiak.„Arogancja nieprawdopodobna. Będziemy tutaj walczyli. Sam osobiście zainteresuje się tym tematem” – dodał parlamentarzysta." http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pozwolenie-budowe-meczetu-warszawie-7-dni-2016-08

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Q090090

wezwał do wyburzenia

wezwał do wyburzenia wszystkich kościołów na Półwyspie Arabskim

dobra informacja, choć nie najlepsza, bo głupotą jest wyburzanie budynku, który kosztował mase pracy i może się jeszcze doczegoś przydać, lepiej zatem przemienić kościoły na spichlerze, puby albo burdele

p.s.

módl się za mnie

Portret użytkownika Słoikogłowy

Kto wie czy niedługo będziemy

Kto wie czy niedługo będziemy potrzebować więcej takich Breivików, tak tylko wspomnę że Breivik uważał siebię za "ostatniego templariusza". Co robili templariusze z muzułmanami nie muszę chyba nikomu przypominać.

Portret użytkownika danielov

Mieszkam w UK od 10 lat i

Mieszkam w UK od 10 lat i powiem wam że to prawda że media ukrywały tożsamośc terrorysty. Dziś czytalem gazete "metro" i na stronie tytułowej był napis "we are not affraid" zagadałem do jednego brytyjczyka i mu powiedzialem- a ja sie jednak boję ! najwidoczniej wasi polityce sie nie boją bo to nie oni gina tylko niewinni ludzie. Brytyjczycy boja się wogóle mówić co myślą a słowo muzułmanin jest dla nich jakby zakazanym słowem.

Strony

Skomentuj