Spodziewane jest utrzymanie się niskiego poziomu aktywności slonecznej

Kategorie: 

Plama 1313

Grupa plam 1313 rozszerzyła się i powstała nowa plama w okolicy centrum grupy. Powstają tam duże ilości rozbłysków klasy C. Może być tam wkrótce więcej akcji. Jednak co najmniej do 13 października naukowcy nie spodziewają się ze strony Słońca niczego szczególnego.

 

Trwa spore uspokojenie naszej gwiazdy. Co prawda powstają nowe plamy na północnej części tarczy oraz na wschodniej jej części, ale aktywność pozostaje na niskich poziomach.

Przewiduje się, że tak pozostanie w najbliższych dniach. Naukowcy z NOAA dają niewielką szansę na pojawienie się dużych rozbłysków przynajmniej do 13 października.

 

Oczywiście uspokojenie Słońca oznacza też uspokojenie ziemskiego pola magnetycznego i w ciągu nadchodzących dni jedyną rzeczą, która może spowodować jakieś odchylenia i to jedynie 11 X, jest dziura koronalna emitująca wiązkę naładowanych cząstek.

 

Co jest warte odnotowania wkrótce w zasięgu Ziemi znajdą się te aktywne regiony naszej gwiazdy, które przed kilkoma dniami spowodowały rozległy koronalny wyrzut masy po drugiej stronie Słońca.

 

Źródło: solarham.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj