Spłonął wieżowiec Abbco w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Pożar ogarnął całą konstrukcję i zmusił mieszkańców do opuszczenia mieszkań w mieście Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

Na nagraniu widać, jak płomienie rozprzestrzeniają się w ogromnym budynku mieszkalnym Abbco. Pomarańczowy blask pożaru, który wybuchł we wtorek około 21:00, był widoczny w całym mieście.

„Trzeba było użyć mnóstwo sprzętu i wielu wozów strażackich. W końcu pożar, który zniszczył czterdziestopiętrową wieżę Abbco, udało się ugasić” – napisał jeden z miejscowych dziennikarzy na Twitterze.

Według Gulf News pożar wybuchł na dziesiątym piętrze budynku, ale przyczyny tragedii nie są znane. Media donoszą, że lokalna grupa obrony cywilnej szybko zareagowała i „zapobiegła poważnej katastrofie”.

 

Mieszkańcy zostali zmuszeni do ewakuacji i uważa się, że co najmniej dziewięć osób zostało lekko rannych. Policja używa teraz drona do zbadania budynku, aby sprawdzić, czy ktokolwiek pozostaje w środku.

„Skontaktowaliśmy się z właścicielem obiektu, a wszyscy mieszkańcy otrzymają alternatywne mieszkanie. Nadal nie jest jasne, ile mieszkań zostało uszkodzonych” - powiedział pułkownik Ali Abu al-Zoud, zastępca szefa policji w Sharjah.

Wieżowiec liczy podobno 36 pięter mieszkalnych. Na każdym znajduje się co najmniej dwanaście mieszkań.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Rom

Odpowiadam :

Odpowiadam :

NIE RUNĄŁ :

Ponieważ nie było to wyburzenie kontrolowane ,

ponieważ nie podcięto stalowych dźwigarów , 

ponieważ nie podłożono w piwnicy Termitu.

Obserwujmy jak się to zakończy .

Skomentuj