Spektakularny meteor przeleciał nad Niemcami i Szwajcarią

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W niedzielny wieczór nad częścią Niemiec, Szwajcarii i Austrii widziano bardzo jasną kulę ognia, która z hukiem przemierzała niebo. Bolid widziano między innymi nad Monachium.

 

Niektórzy mieszkańcy Szwajcarii twierdzili, że przelotowi meteoru towarzyszył głośny huk. Wszystko rozegrało się około godziny 20:45. Cały przelot nie trwał tylko kilka sekund, ale było to na tyle niezwykłe, że wiele osób zwróciło na to uwagę.

 

Nie wiadomo czy była to jakaś deorbitacja zużytego satelity czy raczej zabłąkana kosmiczna skała. Biorąc pod uwagę fakt, że słyszano grom, można założyć, że był to meteor, który z dużą prędkością wszedł w atmosferę i eksplodował na wysokości około 20 km, podobnie jak meteor czelabiński, ale z racji dużo mniejszej wielkości tego obiektu nie doszło do powstania fali uderzeniowej zdolnej do wybijania szyb w domach.

 

Pojawiły się też informacje, ze widziano liczne meteory spadające nad Wielką Brytanią, Irlandią aż po Grecję.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj