Spektakularny meteor eksplodował nad północną Turcją

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Jasna kula ognia eksplodowała nad północną Turcją około 17:35 UTC (20:35 czasu lokalnego) w środę wieczorem, 27 maja 2020 r. American Meteor Society (AMS) otrzymało trzy raporty o tym przelocie, w tym od świadka z Tbilisi w Gruzji.

 

Opierając się na wyliczonej trajektorii tego obiektu, stwierdzono, że kula ognia podróżowała w kierunku zachodnim, na wschód od obszaru w pobliżu miasta Surmene w Turcji aż do północno-zachodniego Azerbejdżanu.

 

Zdaniem świadków początkowo meteor nie był tak jasny, ale potem zaczął płonąć coraz bardziej stając się chwilowo najjaśniejszym źródłem światła na wieczornym niebie. Raportowano, że obiekt miał pomarańczowy kolor. 

 

Lokalne media podały, że ognista kula była widoczna w kilku tureckich prowincjach. Wielu świadków publikowało w mediach społecznościowych nagrania tego zjawiska, które udało im się uchwycić. Tureccy eksperci twierdzą, że szczątki tego ciała niebieskiego mogły wpaść do morza.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj