Spektakularne wodne tornado uderzyło we włoskie San Remo

Kategorie: 

Źródło: Facebook/Météo Côte D'Azur

Dwa dni temu we Włoszech doszło do niezwykłego zdarzenia. W miejscowości San Remo wystąpiło wodne tornado, które dotarło nawet do lądu, co nie zdarza się zbyt często.

Mimo, że zjawisko trwało zaledwie kilkanaście minut, trąba powietrzna zdołała wyrządzić poważne zniszczenia i przeraziła wielu mieszkańców oraz turystów akurat przebywających w tym kurorcie. Tornado powaliło kilkanaście drzew, zniszczyło lokalne sklepy, poprzewracało motocykle i wywołało liczne uszkodzenia infrastruktury.

Zwykłe wodne tornada pojawiają się nad powierzchnią morza i tam też zanikają. Jest to bardzo nietypowe, aby taki wir zassanej wody morskiej dotarł aż do lądu, ale właśnie z taką sytuacją mieliśmy do czynienia 1 grudnia we włoskim San Remo.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj