Spektakularne meteory spadają na całym świecie

Kategorie: 

Źródło: YouTube

W ciągu ostatnich dni wciąż pojawiają się doniesienia o obserwacji spadających meteorów. Na szczęście nawet mimo tego, że niektóre z nich były na tyle duże, aby spowodować piękny pokaz świetlny, to nie były wystarczające do tego aby dotrzeć do powierzchni Ziemi.

 

Poniższy przypadek miał miejsce w Puerto Rico i świadkowie twierdzą, że to wtglądało dużo bardziej spektakularnie gołym okiem niż przy wykorzystaniu szereokokątnego obiektywu kamery. Zdarzenie to miało miejsce 18 lutego 2014 roku.

Ostatnio do podobnego zdarzenia doszło też w okolicach miejscowości Santa Fe w Argentynie. W tym przypadku do zdarzenia doszło 19 lutego 2014 roku.

Oprócz tego jasną kulę ognia widziano też nad Stanami Zjednoczonymi, a konkretnie w stanie Maine. Nie wiadomo czy w tym konkretnym przypadku jest to rzeczywiście meteor, ale niewątpliwie coś tam spadło.

Doniesienia takie stały się w ostatnich dniach dosyć częste. Na kursie kolizyjnym z Ziemią znalazło się po prostu całkiem sporo na tyle dużych ciał niebieskich, że wchodząc w atmosferę spalają się w dosyć spektakularny sposób. Niektórzy uważają, że to nie przypadek, że do tego nieoczekiwanego deszczu meteorów dochodzi niemal w rok po incydencie nad Czelabińsku. Jednak naukowcy nie potwierdzają takiego związku.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mirek

Do mnie nie trafia że to

Do mnie nie trafia że to meteoryty!
Szczególnie ostanie sekundy lotu do eksplozji i rozpad na mniejsze głowice niczym pocisk balistyczny wielogłowicowy.
Podobne efekty ja przy dawnych Irackich Scudach,można obejrzeć na Youtube jak Irak ostrzeliwał sąsiadów.

Skomentuj