Spektakularna noworoczna trąba wodna widziana na wybrzeżu Cypru

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W miniony wtorek, 01 stycznia, na wybrzeżu w w okolicy miasta Kyrenia, znajdującego się na terytorium Cypru Północnego, zaobserwowano sporej wielkości trąbę wodną. W sieci pojawiło się wiele nagrań tego pięknego, ale i niebezpiecznego zjawiska. 

Trąba wodna to turbulencje atmosferyczne tożsame z trąbą powietrzną tylko ze względu na fakt, że występuje nad powierzchnią jakiegoś akwenu, zasysana jest z niego woda, tak jak stało się to w Nowy Rok na Cyprze. 

 

Wodne tornado powstało w wyniku sztormowej pogody panującej w tej części Morza Śródziemnego. Na szczęście żywioł nie spowodował żadnych szkód. Mimo zagrożenia nie zabrakło ciekawskich, którzy poszli oglądać to nietypowe zjawisko.

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj