Spektakularna erupcja wulkanu Colima w Meksyku

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Meksykański wulkan Colima cały czas pozostaje bardzo aktywny. Wczoraj doszło do znacznej erupcji, która szybko wyprodukowała wysoki pióropusz gazów i pyłu, górujący nad okolicą.

 

Na skutek zjawiska, w pobliskich osadach odnotowano opad popiołu. Wulkan Colima, zwany również „wulkanem ognia”, znajduje się w zachodniej części Meksyku, 125 km od Guadalajary w stanie Jalisco. Od 1576 było ponad 40 jego erupcji, a ostatnia znacząca aktywność miała miejsce w 2005 roku.

 

W tym roku wulkan Colima zachowywał się już kilka razy bardzo gwałtownie, czym zmusił władze lokalne do ewakuacji tysięcy osób. Na razie nie ma mowy o takiej potrzebie. Jednak eksperci z zakresu wulkanologii zwracają uwagę, że bardzo podobną aktywność do obecnej, żywioł wykazywał w 1913 roku, gdy doszło do najsilniejszych jego erupcji w znanej nam historii jego obserwacji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika adam1967

Colima - ogień!!!!!! Kara

Colima - ogień!!!!!! Kara ognia spadnie z nieba na ludzkość- Objawienia w Akita !!!! Znaki Trzech Dni Ciemności, polecam ten temat na Fronda.pl. To co sie obecnie dzieje to znaki tych dni: wulkany susze, powodzie, choroby, padanie populacji zwierząt, wojny, zamachy, pokaz siły, problemy na giełdach i ekon. swiata. O tym mówili wielcy święci: O.Pio, Hildegarda z Bringen, Maria Taigi, Elizabeth Canori, S.Faustyna- Dzienniczek p.83 a także 1732 i 848 - Miłosierdzie jest na czasy ostateczne, stad Nadzw. Rok Swięty miłsierdzia Bozego!!!! prosze zapoznajcie sie z tym tematem i innymi: JPII we Fuldzie, "sen" sw. Piusa X, O.Klimuszko o islamie i Europie, Petrus Romanus Franciszek III tajemnica Fatimska a 3 wojna. Mówcie innym by sie przygowtować , ocalić siebie i innych. Różaniec i Miłosierdzie Boże- jezus Koronke nazwał " ostatnią deską ratunku"

Skomentuj