Specjalny zestaw preparatów farmaceutycznych ma zapewnić długowieczność

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Zespół badawczy z Yale-NUS College w Singapurze przygotował odmładzający „koktajl lekowy”, czyli kombinację różnych środków farmaceutycznych, które mają wywołać pożądany efekt. Co więcej, naukowcy przeprowadzili eksperymenty na nicieniach i odkryli, że ich preparat może zapewniać zdrowe i długie życie.

 

Dr Jan Gruber i jego zespół stworzył mieszaninę kilku związków, które znane są ze swoich właściwości odmładzających. Dodano między innymi rapamycynę, którą podaje się pacjentom po przeszczepach, aby zapobiec odrzuceniu narządów przez układ odpornościowy. Poprzednie badania wykazały, że ta sama rapamycyna wydłuża żywotność wielu organizmów, w tym nicieni Caenorhabditis elegans, muszek owocówek i myszy.

 

Dr Gruber wypróbował więc swoją mieszankę leków na nicieniach Caenorhabditis elegans. Okazało się, że zespół z Yale-NUS College trafił na idealną kombinację leków, która spotęgowała efekty prozdrowotne i odmładzające. Dwa dodane związki znacząco wydłużyły oczekiwany czas życia nicieni, czego nie udałoby się osiągnąć po podaniu ich z osobna, natomiast w połączeniu z trzecim związkiem, średnia oczekiwana długość życia została niemal podwojona. Jeszcze żaden zespół nie zdołał osiągnąć takich efektów po podaniu jakichkolwiek leków.

Caenorhabditis elegans – źródło: Dr Jan Gruber

Co istotne, podanie „koktajlu lekowego” nie wywarło żadnego negatywnego efektu na zdrowie nicieni. Wszystkie robaki, bez względu na wiek, były zdrowsze i zachowały zdrowie przez większość wydłużonego czasu życia.

 

Singapurscy naukowcy nie ukrywają, że ich celem jest opracowanie złotego leku na długie i zdrowe życie. Badacze wskazują, że długowieczność bez chorób przyniesie istotne korzyści medyczne i ekonomiczne – państwo będzie mogło zaoszczędzić ogromne sumy na opiece medycznej.

 

Kolejne badania będą skupiały się między innymi na dopracowaniu tej formuły i przetestowaniu wielu innych kombinacji leków. Ostatecznym celem jest stworzenie specjalnych terapii lekowych, które będą bezpieczne i zapewnią ludziom długie życie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Czasy  ostateczne

Nie dajcie sie oszukać mafii

Nie dajcie sie oszukać mafii farmaceutycznej! Te tabl szczepionki są po to aby zatruwać ludzi. Apteki funkcjonują jak wielkie korpo byle wszystko wypchnąć. 

  Amightywind Misja,która poucza o Świętości i czasach końca,nawróć sie juz dziś,bo jutro moze byc za późno. Czytaj Pismo Święte znajdziesz odpowiedzi w Proroctwach, BÓG przemawia przez Proroków.

katolicyzm Cię nie zbawi a pociągnie do piekła -szukaj prawdy! Znajdziesz ja w Amightywind 

Portret użytkownika Gbur

 Jasne kurwa... Co za smutne

 Jasne... Co za smutne pier*******... Skur****** zarabiają na hodowaniu w nas chorób, ale nagle wzięło ich na je**ne miłosierdzie i wyrósł im kręgosłup moralny. Macie eliksir młodości, a my spier***** na księżyc. Łazik już wysłaliśmy i wiemy, że księżyc jest ze złota, a jak jest ze złota tzn, że należy do nas. Więc żyjcie wiecznie i sprzątajcie ten je**ny syf po nas. Jak sprzedamy księżyc to wrócimy was wyruchać ponownie w rytmie Talmudu.

Portret użytkownika Easy Rider

Doświadczenia na nicieniach

Doświadczenia na nicieniach mają posłużyć do zastosowania tych środków na ludziach? Czyżby chodziło o to, że po zastosowaniu tych środków ludzie będą żyli być może zdrowo, ale tak długo jak nicienie?

Portret użytkownika awalter

Nie moze sie zlozyc 30 krajow

Nie moze sie zlozyc 30 krajow i uzbierac np 100 milionow dolarow na wykup patentu i stworzenie z tego leku "dobra narodow" w sensie dostepnego dla kazdego ?
Na tak prostym przykladzie widac jak bardzo chce sie wiecznie zarabian na chorobach i chorych...

Jak mi k-y dadza spokoj, to dam i im.

Skomentuj