Specjalne panele słoneczne stały się alternatywnym źródłem wody pitnej

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Amerykańska firma Zero Mass Water opracowała hydropanel słoneczny, który nie tylko wytwarza energię elektryczną, ale także produkuje wodę pitną. Urządzenie pochłania parę wodną z powietrza, która jest następnie skraplana i oczyszczana w oddzielnym zbiorniku. Jeden taki panel wytwarza do 10 litrów czystej wody dziennie.

 

Innowacyjne urządzenie z powodzeniem zostało zastosowane w regionach suchych – informuje Thomson Reuters Foundation.

 

Kenijska Samburu Girls Foundation, aby pomóc dziewczętom z Kenii, otrzymawszy do dyspozycji 40 takich paneli, w pełni zapewniła konkretnej grupie ludzi niezbędną ilość wody pitnej. Dla ośrodka, który ratuje dziewczęta przed wczesnym małżeństwem, jest to szczególnie ważne, ponieważ teraz uczennice nie muszą chodzić po świeżą wodę w miejsca, z których trudno bezpiecznie wrócić.

 

Cody Friesen, założyciel Zero Mass Water, uważa, że wspólny projekt wraz z Samburu Girls Foundation jest przykładem tego, jak technologia służy ludziom, którzy mają inny status społeczno - ekonomiczny. Według przedstawicieli funduszu, koszt jednego panelu wynosi około 1500 dolarów.

 

Według George'a Sirri, firma inżynier Solatrend Ltd., zaangażowana w Nairobi, produkuje urządzenia solarne, które mogą być bardzo pomocne dla ludzi. Często, aby ugotować wodę na ogniu i użyć ją do picia, ludzie ścinają drzewa. Wylesianie przyczynia się do zmiany klimatu i nasilania suszy.

 

Miejscowi, widząc, jak działają hydropanele słoneczne w szkole w ramach Samburu Girls Foundation, mają nadzieję na zakup takiego sprzętu do użytku w swoich gospodarstwach, jeśli znajdą na to fundusze.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Lik

Rodacy !!!! Rodujcie !!!

Rodacy !!!! Rodujcie !!!

Hipnotyczne Watykańskie przywództwo ogłupiło wszystkich, POlaków, Rusków, Niemców i Francuzów w szczególności bodajże, co widać, albo inie, mam nadzieję, że to jest jasne dla wszystkich. Dziękuję za uwagę

 

Portret użytkownika tubylec

Woda destylowana nie nadaje

Woda destylowana nie nadaje się do picia przez dłuższy czas bo wypłukuje minerały .. po za tym wyłapywanie wilgoci z powietrza na masową skalę poskutkuje tym że nie będą tworzyć się chmury, tym samym nie będzie opadów i suchy teren stanie się jeszcze suchszy. Jak zwykle człowiek szuka rozwiązań drogich, technologicznych i awaryjnych zamiast łatwych, naturalnych i samonapędzających się, np. sadzenia drzew, współtworzenia mikroklimatu który zatrzymuje wilgoć.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj