Specjalna dieta w połączeniu z witaminą C zabiła opornego raka

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy po raz pierwszy pokazali, jak prosta, nietoksyczna interwencja może być skuteczna w zabijaniu agresywnych komórek rakowych. Ważne wyniki uzyskano w kilku etapach badań przedklinicznych. Co równie ważne, leczenie działało z określoną mutacją, która zwykle jest odporna na większość metod przeciwnowotworowych.

 

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych i Włoch dostarczyli nowych dowodów na to, że konkretna dieta w połączeniu z witaminą C może zabić raka. Jako podstawę przyjęli narzędzia przeciwstarzeniowe, czyli dieta i witamina C. Obie to potężny oręż w leczeniu raka.

 

Zamiast całkowitego postu, który może być problematyczny dla pacjentów z rakiem, naukowcy przetestowali niskokaloryczną dietę roślinną. Taka dieta przypominająca fast foody powodowała, że komórki reagowały tak, jakby ciało naprawdę głodowało. Drugim składnikiem leczenia była wysoka dawka witaminy C.

 

Najpierw naukowcy przetestowali kolejno efekt leczenia, czyli dietę lub witaminę C. Strategia ta wykazała spadek wzrostu komórek rakowych i niewielki wzrost ich śmiertelności. Po zastosowaniu obu wykazano niesamowity wynik. Unicestwiono prawie wszystkie komórki rakowe w hodowli.

 

Efekt ten został osiągnięty tylko w komórkach rakowych z mutacją KRAS, która jest uważana za jeden z najtrudniejszych celów w terapii przeciwnowotworowej. Faktem jest, że mutacje w genie KRAS przyczyniają się do odporności większości terapii przeciwnowotworowych i zmniejszają korzystny wynik dla pacjenta. Mutacje KRAS występują w około jednej czwartej wszystkich rodzajów nowotworów. W raku jelita mutacja KRAS występuje w około połowie wszystkich przypadków. W modelach myszy z tym typem nowotworu leczenie zatrzymało wzrost raka lub zmieniło trend.

 

Praca badaczy dostarcza również sugestii, dlaczego poprzednie badania nad witaminą C przeciwko rakowi miały ograniczoną skuteczność. Okazało się, że zastosowanie witaminy C prawdopodobnie wyzwala procesy, które zwiększają poziom białka ferrytyny. Eksperymenty wykazały, że obniżone poziomy ferrytyny pomogły zwiększyć toksyczność witaminy C dla komórek rakowych. Następnie naukowcy odkryli również, że wysoki poziom ferrytyny u osób z rakiem jelit wiąże się z najmniej korzystnym wynikiem.

 

Z poprzednich badań wiadomo również, że dieta na czczo spowalnia postęp raka i sprawia, że chemioterapia jest bardziej skuteczna w komórkach nowotworowych, a jednocześnie chroni zdrowe. Wyniki te zostały uzyskane na modelach myszy z czerniakiem i guzem piersi.

 

Zespół bada obecnie skutki diety w połączeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi u pacjentów z rakiem piersi i prostaty. Wyniki otwierają również możliwości testowania terapii w nowych badaniach klinicznych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Margaretka19

"Okazało się, że zastosowanie

"Okazało się, że zastosowanie witaminy C prawdopodobnie wyzwala procesy, które zwiększają poziom białka ferrytyny. Eksperymenty wykazały, że obniżone poziomy ferrytyny pomogły zwiększyć toksyczność witaminy C dla komórek rakowych. Następnie naukowcy odkryli również, że wysoki poziom ferrytyny u osób z rakiem jelit wiąże się z najmniej korzystnym wynikiem."

Coś tu jest niejasne. To w końcu ma być więcej ferrytyny czy mniej?

Portret użytkownika Aaaaaha

Zreszta:D twoja matka sie

Zreszta:D twoja matka sie bardziej ciebie musi wstydzic niz swojego zawodu. Debil co wierzy w bzdury o raku, pewnie plaska ziemie i 5g powodujaxego koronawirusa:D skad sie biora tacy przykrzy ludzie jak ty? Byles odepchniety prz3z spoleczenstwo?jestwz chory i masz urojenia i paranoje?:D beka z takich ltwartych umyslow jak wy, ludzie na smiesznych zmianach na ziemi xD jestescie lepsi od naukowcow, lekarzy.wyrocznia kazdego tematu to wy xD a na codzien debile i nieudacznicy

Portret użytkownika Aaaaaha

Pani z lasu czyli twoja matka

Pani z lasu czyli twoja matka bylaby dla mnie wiekszym autorytetem niz kretyn ktory szkodzi i wplywa na takich podatnych ludzikow jak ty opowiadajac im najwieksze glupoty a ty to lykasz jak twoja stara i jeszcze jestes zadowolony i przekonany o sluznosci czynow:) czyli krotko mowiac jestes debilem po genach i to nie twoja wina. Twoich rodzicow tez nie.

Strony

Skomentuj