Specjaliści rozpoczęli odczytywanie danych z czarnych skrzynek rozbitego samolotu AirAsia

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Po dwóch tygodniach od katastrofy malezyjskiego samolotu AirAsia udało się wydobyć czarne skrzynki. Specjaliści będą teraz odczytywać dane, które pozwolą ustalić co było przyczyną tego wypadku.

 

Czarne skrzynki zostały wydobyte z Morza Jawajskiego w poniedziałek. Nie byłoby to możliwe, gdyby do tego zadania nie przydzielono nurków. Co więcej, udało się również odnaleźć rejestrator rozmów z kokpitu ale jeszcze nie został on wydobyty. Czarne skrzynki natychmiast wysłano do Dżakarty, stolicy Indonezji, gdzie rozpoczęto odczytywanie danych.

 

Na wyniki analiz będziemy musieli trochę poczekać. Według niektórych mediów, może to potrwać nawet miesiąc, natomiast ostateczne wyniki całego śledztwa w sprawie katastrofy mogą zostać opublikowane dopiero w przyszłym roku. Prawdopodobnie dowiemy się, że samolot spadł do Morza Jawajskiego ze względu na trudne warunki pogodowe, jakie miały miejsce podczas feralnego lotu.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj