Sparaliżowany piłkarz chodzi z egzoszkieletem EksoNR

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

27-letni australijski piłkarz, sparaliżowany kontuzją na boisku, znów zaczął chodzić dzięki robotycznemu egzoszkieletowi, który pomaga mu w rehabilitacji.

 

 

Sean Greentree zderzył się z innym graczem podczas meczu w zeszłym roku, łamiąc trzy kręgi. Mężczyzna został sparaliżowany i stracił zdolność chodzenia. Jednak Greentree jest teraz pierwszą osobą w Australii, która użyła nowego robotycznego egzoszkieletu do przezwyciężenia paraliżu.

 

System EksoNR, opracowany przez Ekso Bionics, ma na celu regulację chodu i poprawę równowagi człowieka. Zrobotyzowane komponenty egzoszkieletu ułatwiają poruszanie nogami, a różne ustawienia pomagają fizjoterapeutom nauczyć pacjentów, jak stopniowo utrzymywać się przy jednoczesnej poprawie równowagi.

 

Ponadto system EksoNR dostarcza dane biometryczne i aktualizacje w czasie rzeczywistym personelowi ośrodka rehabilitacji. Pozwala to pracownikom służby zdrowia monitorować stan Greentree bez konieczności osobistej obecności, a także pomaga im zapewnić bardziej ukierunkowaną opiekę.

 

Robotyczny egzoszkielet pomaga ludziom radzić sobie nie tylko z urazami pleców. Na przykład może pomóc pacjentom wyzdrowieć po udarze lub radzić sobie z objawami chorób neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj