Spadający obiekt z kosmosu widziany nad Dubajem

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Nad Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi obserwowano upadek obiektów z kosmosu. Widać było ognisty ślad na niebie, który wyglądał bardzo spektakularnie. Do zdarzenia doszło 16 października bieżącego roku. Było bardzo wielu świadków tego zjawiska. Wykonano też sporo zdjęć i filmów je dokumentujących.

 

W sumie wydarzenie trwało około 55 sekund i było widoczne z terytorium Iraku, Bahrajnu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Omanu Wyglądało to jak spadający meteor albo palący się w atmosferze satelita kończący żywot.

I wygląda na to, że rzeczywiście było to coś takiego. Obiektem który odpowiadał za ten nocny pokaz świetlny była część rosyjskiej rakiety SL-4, która została wystrzelona 14 października z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. 

Jej celem było dowiezienie zaopatrzenia na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Tak się złożyło że deorbitacja nie poszła zupełnie zgodnie z planem i fragmenty rakiety spadły o 25 minut wcześniej niż to przewidywano, zahaczając częściowo o obszary gęściej zaludnione, tak jak okolice Dubaju.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj