Spadające na skutek burzy magnetycznej dziesiątki satelitów Starlink, uchwycono na nagraniach

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Imponująca deorbitacja satelitów komunikacyjnych Starlink, do której doszło na skutek burzy magnetycznej, została uchwycona na nagraniach z Ziemi. Materiał filmowy został wykonany min.kamerą należącą do Karaibskiego Towarzystwa Astronomów w Portoryko, co miało miejsce 7 lutego o 2.40 czasu lokalnego.

Według astronomów spadające obiekty są częścią 49 satelitów wystrzelonych przez Elona Muska 3 lutego. Wcześniej informowano, że 40 z 49 niedawno wystrzelonych urządzeń konstelacji satelitów Starlink, należących do SpaceX Elona Muska, spadnie i spłonie w ziemskiej atmosferze. Część z nich już to zrobiła. 

 

Firma SpaceX, operator konstelacji satelitów Starlink, za tak masowe zniszczenie swoich urządzeń obwinia burzę geomagnetyczną, która wybuchła wkrótce po wystrzeleniu wynoszącej obiekty rakiety Falcon 9.  Trzyminutowe wideo uchwyciło dwie części tego samego satelity lub dwa różne pojazdy poruszające się w atmosferze, w tej samej płaszczyźnie, w odległości jednej minuty, .

 

Deorbitujące szczątki zdecydowanie należały do ​​satelitów Starlink, a czas przelotu satelitów nad Puerto Rico zbiegł się z ich obserwacją. Czterdzieści satelitów spadających w ciągu tygodnia to wyjątkowy przypadek. W tym tygodniu szanse na zobaczenie zejścia satelity są większe niż kiedykolwiek dla każdej osoby między 53 szerokościami geograficznymi północnymi i południowymi.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zn

Że to niby nie przypadek?. Że

Że to niby nie przypadek?. Że je, w istocie, zestrzelono, np. którąś z instalacji typu ,,HAARP"?. Że to nieprawdopodobne?. Inne nie spadły tylko te, konkretnej firmy a przecież oficjalna przyczyna to ,,odsłoneczna burza geomagnetyczna" a takie burze są ogólnoplanetarne. Jak widać, ta była bardzo wybiórcza i przyszła na czas. 

Portret użytkownika TomaszJ

Pierwsze video to definitywny

Pierwsze video to definitywny fake: każda spadająca "gwiazda" wygląda identycznie, rozpada się na identyczne kawałeczki i kończy swój świecący lot dokładnie w tym samym punkcie na ekranie. Wyglądają dokładnie jak kopiuj-wklej. Poza tym nie zgadza się to w żaden sposób z filmem nr 2. Nie wiem, co widać na filmie nr 2 ale tu z kolei jakoś zbyt hurtem spadają te niby-satelity a powinny jedna po drugiej, bo tak fruwają po niebie. Poza tym, jak tu już ktoś zauważył, jakoś nikt nie zaobserwował zorzy polarnej będącej wynikiem silnej burzy słonecznej. Moim zdaniem to bujda i przykrycie wymówką o starlinkach jakiegoś innego zjawiska. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Milka Tralik

Zastanawiacie się niby dla

Zastanawiacie się niby dla czego to hujostwo spadło, zakładając że wogule tam było. To co ktoś pociągnoł za sznurek i te obiekty poruszające się 24/km na sekundę ściągnoł na ziemię. Co paliwo im się skończyło, burza magnetyczna ich zepchneła. Same se spadły bo coś ich uszkodziło i nie mogły dalej sobie latać. Ja wiem że samoloty to spadają jak coś wysiądzie ale te obiekty niby orbitujące, zgodnie z teoriami nie powinny nigdzie spadać. Ludzie kochani to jest komedia i kabaret, to kpina z ludzkiego umysłu.

Portret użytkownika Q

"Zgodnie z teoriami" ?

"Zgodnie z teoriami" ? Najwyraźniej nie znasz teorii (czyli wyjaśnienia zjawiska) orbitowania obiektu wokół np. planety. Otóż wiedz , że orbitowanie polega na nieustającym "spadaniu" na konkretny punkt na np. ziemi , który "ucieka" przed "goniącym" go orbitującym obiektem gdyż ziemi się obraca .Gdy zmieni się (zmniejszy) prędkość orbitującego obiektu (lub pułap) wtedy zaczyna on już faktycznie spadać na ziemię co właśnie tam miało miejsce.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Ruchomy Cel

"Nie znajdzie się pośród

"Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary;
Nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza.”

(Księga Powtórzonego Prawa 18:10-12)

"Jeśli pomyślisz w swym sercu:
A w jaki sposób poznam słowo (konkretną przepowiednię) , którego Pan nie mówił?

Gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, znaczy to, że tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał.”

(Księga Powtórzonego Prawa 18:21-22)

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1399

„Proroctwa Nie Lekceważcie” – (fronda.pl)

W naszym potocznym rozumieniu prorok to ten, kto zna przyszłość. Biblia jednak pokazuje proroków (w szerszej perspektywie) jako tych, którzy mają powierzone przez Boga zadanie napominać ludzi tkwiących w grzechach, nawoływać do pokuty i nawrócenia, WSKAZYWAĆ DROGĘ UWOLNIENIA z grzechu (ze zwiedzenia) i przestrzegać o tragicznych konsekwencjach nieposłuszeństwa Bogu (Duchowi Prawdy a nie denominacji religijnej).

https://m.fronda.pl/a/proroctwa-nie-lekcewazcie-2,167070.html

===

Portret użytkownika wodzu

no jestem w szoku :) 40 z 49

no jestem w szoku :) 40 z 49 :) jak silna musiał być ta burza :) że nie zaobserwowana efektu aurory :) jakoś dziwnie mi to przypomina upadek rakiet z ostatniego Janes Bond,a :) czyli świętowanie zamknięcia roku finansowego za Covid 2021 r

Portret użytkownika oswiecony77

Niemiecki naukowiec twierdzi,

Niemiecki naukowiec twierdzi, że przez tysiące lat Rezonans Schumana wynosił 7,83 Hz. Jednak w 1986 roku zaobserwowano jego powolne przyspieszenie, początkowo do 8,9 Hz, następnie w kolejnych latach gwałtowny wzrost do 12 Hz, a obecnie nawet powyżej 16 Hz.

W ten sposób naukowo tłumaczone jest dziwne odczuwanie nadmiernie upływającego czasu.

Zasadniczo przyjęta wartość 24 godzin, które trwa doba, tak naprawdę odpowiada tylko 16 godzinom mierzonym w czasie rzeczywistym.  https://www.odkrywamyzakryte.com/czas/    22 Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony.  

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Strony

Skomentuj