SpaceX zapłaci kryptowalutą Dogecoin za lot nowego satelity na Księżyc

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W grudniu 2013 roku programista z Portland Billy Markus i inżynier oprogramowania Adobe Jackson Palmer uruchomili swój system kryptowalut Dogecoin. Chcąc zdystansować się od bitcoina, który do tego czasu pojawiał się już w transakcjach narkotykowych. Twórcy nazwali swoją kryptowalutę imieniem internetowego mema Doge.

 

Dogecoin przez długi czas nie był zbyt popularny na rynku, a jego cena nie przekroczyła kilku groszy, aż wzrost wartości w lipcu 2020 roku sprowokował flash moba na portalu społecznościowym TikTok. Ale największy bodziec do popularności kryptowaluty przyszedł z uwagi dyrektora SpaceX i Tesli Elona Muska oraz wzmianki o memie o Doge i jego perspektywach na oficjalnym Twitterze.

 

8 maja br. Musk wystąpił na antenie jako gospodarz programu komediowego Saturday Night Live. W swoim przemówieniu ekscentryczny przedsiębiorca powiedział, że początkowo komunikaty dotyczące kryptowaluty Dogecoin były żartem, ale później jej popularność stała się realna, a Dogecoin wkrótce „przejmie władzę nad światem”. W tym czasie wartość kryptowaluty osiągnęła 50 centów. W tę niedzielę, 9 maja br., co się zadziało w związku z nowym kontraktem SpaceX.

 

Firma zajmująca się sprzętem kosmicznym kierowana przez Muska zawarła umowę z kanadyjską firmą Geometric Energy Corporation dotyczącą wystrzelenia sztucznego satelity na Księżyc w 2022 roku. Organizacje zgodziły się przeprowadzić całość finansowania projektu za pośrednictwem Dogecoin. Misja wystrzelenia czterdziestokilogramowego mikrosatelity na rakiecie Falcon 9 została nazwana DOGE-1.

 

Dzięki umowie kanadyjska firma i SpaceX umocniły Dogecoin jako „jednostkę rozliczeniową dla księżycowego biznesu w sektorze kosmicznym” - według Samuela Reeda, prezesa Geometric Energy Corporation. Wiceprezes SpaceX ds. Sprzedaży, Tom Ochinero, dodał do oświadczenia Reeda, że misja „zademonstruje wykorzystanie kryptowaluty poza orbitą Ziemi i położy podwaliny pod handel międzyplanetarny”.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Oj głuptasy pod wpływem

Oj głuptasy pod wpływem banksterskich zaklęć. Każdy powinien móc się rozliczać w czym chce i wtedy banksterskie gówno typu złotówka czy euro zniknęło by z powierzchni ziemi wraz z idiotami, którzy zasilają ten system. Pieniądz jest krwiobiegiem tego Molocha, a wy żądając dla niego krwi oddajecie mu cześć.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Ten pomysł akurat bardzo mi

Ten pomysł akurat bardzo mi się podoba, za fikcyjny lot powinno się płacić fikcyjnymi pieniędzmi, tak trzymać, zamknąć wszystkich miłośników ko(s)micznych seriali w ich wirtualnym światku i niech sobie "żyją" i zarabiają swoje wirtualne pieniądze

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Granie w komediowym programie

Granie w komediowym programie dobrze mu wychodzi bo to zwykły prosty aktor, któremu elity wyprodukowały "rodowód", dali mu imię z książki Project Mars Wernera Von Brauna by było adekwatne do tego co ma robić, i wszystko co z nim związane pchają według scenariusza

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika WidlastyAdrian

Masz rację choć nie wiem czy

Masz rację choć nie wiem czy sam sie do tego przyznał. Ale jakby dali ci miliony dolców i jednocześnie ściskali cię za jajca to być może i choroba psychiczna albo jakas psychoza by się pojawiła. To już było,  u takich których  złoczyńcy kontrolowali poprzez szantaże i inne sprawy o których nawet ciężko pisać.

Portret użytkownika ToZwykłyNupć

Czy nie widac tego tej

Czy nie widac tego tej uchachanej bełkoczącej brednie naćpanej mordeczki Smile Sporo ja go naoglądałam i zobaczyłam to wszystko. Bełkot i oszustwo ten samochód niby puszczony w kosmos to sciema jak cholera. Dali mu lachona jako kontrolera czyli agenta wpływu sami zobaczcie a kto szuka ten znajdzie, i się dowie. On musi wykonywać polecenia bo nie na darmo został gwiazdorem kosmosu. Sam wielokrotnie wygadał się że to wszystko to bujda na resorach. Obejrzyjcie sobie ludziska jego wystąpienia to was oświeci.

Skomentuj