SpaceX zamierza rozmieścić satelity Starlink na orbicie Marsa

Kategorie: 

Źródło: SpaceX

Jak wiadomo Elon Musk, właściciel prywatnej firmy astronautycznej planuje podbój Marsa. Kilka dni temu prezes SpaceX Gwynne Shotwell ogłosiła, że pierwszy lot statku kosmicznego na Czerwoną Planetę odbędzie się już w 2024 roku. Poinformowała również, że SpaceX planuje rozmieścić satelity Starlink na orbicie Marsa!

 

W niedawnym wywiadzie dla magazynu TIME, prezes SpaceX i dyrektor operacyjny Gwynne Shotwell mówiła o planach firmy dotyczących rozmieszczenia systemu satelitarnego Starlink na orbicie Marsa. Dyrektorka zauważyła, że kiedy już zabierzemy ludzi na Marsa, będą potrzebować sieci telekomunikacyjnych. Z tego punktu widzenia posiadanie sieci takiej jak Starlink wokół Marsa jest ważniejsze niż na Ziemi.

 

Jednak rozmieszczenie systemu satelitarnego wokół Marsa nie wystarczy. Następnym krokiem będzie, oczywiście stałe połączenie obu planet, tak aby uzyskać niezawodne łącze internetowe między Marsem a Ziemią.

Prezydent SpaceX zdradziła również, co myśli o kolonizacji Marsa. 

„Nie mówimy, że Ziemia jest beznadziejna, kiedy myślimy o przeniesieniu człowieka na inne planety. W rzeczywistości ten ruch po prostu daje ludzkości szansę na wypadek, gdyby na Ziemi wydarzyło się coś strasznego; relokacja może uratować ludzkość, pozwalając jej żyć na „drugiej ziemi” ”.

Shotwell podkreśliła, że firma poczyniła w ostatnich latach znaczne postępy. Pamięta czasy, kiedy Elon Musk po raz pierwszy postawił sobie za cel w 2002 roku stworzenie systemu transportowego, który miałby łączyć Ziemię i Marsa, a teraz, 20 lat później, SpaceX prawie wykonał to zadanie.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika ARTUR

Jak czasami popatrzę na butlę

Jak czasami popatrzę na butlę z acetylenem bo o podniesieniu nie ma mowy to zaprawdę powiadam wam " ta technologia XXII w. doprowadzi nas do gwiazd " , tak samo pomyślałem ostatnio wyjmując akumulator z samochodu , ciekawe ile ważył ten którym był napędzany " samochód na Księżycu " bo chyba nie jechał na ekodiesla .

Portret użytkownika Quark

Tak się skałda ,że ważył b

Tak się skałda ,że ważył b.mało bo po 1. ciążenie tam wynosi zaledwie 1/6 ziemskiego , to i łazik ważył tam 6 razy mniej niż na ziemi a po 2. każde jego koło napedzał silnik o mocy zaledwie 180 W , więc i akumulator nie miał dużej pojemności.

Portret użytkownika Taki tam

Z ziemi ledwo widać przez

Z ziemi ledwo widać przez teleskop 20km kratery a ty chcesz łazik zobaczyć? Jakby nie było atmosfery obraz byłby lepszy ale i tak nie możliwe by go zobaczyć. To tak jakbyś chciał zobaczyć mrówkę przez lornetkę z odległości 1km

Skomentuj