SpaceX wyśle ludzi w kosmos

Kategorie: 

Źródło: SpaceX

Jutro ma się odbyć pierwszy lot załogowy w przestrzeń kosmiczną zrealizowany dla NASA przez prywatną firmę. Ludzi w kosmos wyniesie spółka SpaceX, a wszystko to dzieje się w kooperacji z NASA, która liczy na możliwość kupowania transportu astronautów na orbitę.

 

W tej chwili zdolność wynoszenia ludzi w kosmos mają tylko Rosjanie i Chińczycy. Amerykanie utracili taką zdolność po zamknięciu programu promów kosmicznych. Ostatni lot załogowy wykonany przez USA miał miejsce w 2011 roku. 

 

Celem testu SpaceX jest sprawdzenie statku kosmicznego Crew Dragon, który jest wersją rozwojową transportowej wersji kapsuły stosowanej do zaopatrzenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. 

Projekt Crew Dragon kosztował 3,1 mld dolarów. Mimo, że misja Demo-2 jest wciąż eksperymentalna, to dwójka astronautów godzi się na ryzyko jakie niewątpliwie sprawia lot w kosmos. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, jeszcze w tym roku SpaceX wyślę transport z astronautami na ISS. 

 

W locie testowym para śmiałków to Bob Bahnken i Doug Hurley. Twierdzą, że ufają że statek kosmiczny Crew Dragon sprawdzi się, bo obaj pracowali z firmą SpaceX i uczestniczyli przy jego projektowaniu. 

 

Misja Demo-2 wystartuje w środę o 22:33 czasu polskiego. Pojazd Crew Dragon zostanie wystrzelony za pomocą wielokrotnie sprawdzonej rakiety nośnej Falcon 9.

 

Ryzyko śmierci astronautów jest szacowane przez NASA jak 1 do 276, a ryzyko niepowodzenia misji jak 1 do 60. Różnica polega na tym, że SpaceX włożyło dużo pracy w zapewnienie bezpieczeństwa załogi. Czy to wystarczająco dużo? Przekonamy się już za jakiś czas. 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Maryjan_66

Jakby się tak rozwinęli i

Jakby się tak rozwinęli i wszystkie wystrzeliwane satelity ubogacili w żądnych wrażeń kosmonautów to odciążyć by to mogło promowany przez niektórych program częściowej depopulacji. Oszczędności na szczepionkach, kremacji, widowisko spadających obiektów z nieba tu i tam, mnóstwo empirycznych danych o wpływie na organizm ludzki orbitalnych warunków.

Portret użytkownika gad

Atrapa, która po wystrzeleniu

Atrapa, która po wystrzeleniu trafia od razu zazwyczaj do wody. Tam gdzie ludzie nie widzą co sie stało. Mozna prześledzić lot takiej rakiety po wystrzeleniu jaką leci parabolą. NASA zwiodła ludzi i dalej to czyni. Po drugie na tym zdjęciu widać gdzie ta rakjieta spadnie. A jakze do wody, hen hen z daleka od ludzkich oczu. 3 mld dolców tak na pewno Smile Ludzie nie mogą zaokceptować ze kosmosu nie ma. A to co widzą, to tylko gwiazdy na firmamencie. Cel jest taki NASA żeby pokazać ludziom poprzez naukę że Boga nie ma. 

Portret użytkownika Ktoś coś

Chyba kolega ma coś nie tak

Chyba kolega ma coś nie tak pod aluminiowym hełmem. Za dużo yt dla niedorozwiniętych się na oglądałeś. Radzę zdjąć czepek i przewietrzyć mózg o ile tam jeszcze coś jest Wink A tak apropo rakiety muszą lecieć po łuku inaczej nigdzie nie dolecą.

Portret użytkownika inzynier magister

Zobaczcie nazwy ! "Dragon" i

Zobaczcie nazwy ! "Dragon" i znak "X" oznaczają reptilian a "X" to pochodzi z nauk Alberta Pike, największego masona wszechczasow który przekazywał że chromosom, czyli "X" będzie początkiem nowego człowieka GMO ! Tą wiedzę otrzymał od duchów albo od ufonautów !!!  Jak sięzapozna człowiek z ich symbolami to łatwo rozpoznać o co im chodzi ! Chcą stać się jak bogowie ! Chcąlatać pojaazdami jak ufo i mieć cudowne możliwości bogów ! Wielka hodoewla trwa, za jakiś czas będą zbiory ! Balem Abraxas dokona dzieła ale i chrześcijanie zostanązebrani i powołani do nieba by rządzić razem z Chrystusem Panem ! Trzeba się modlić żeby być razem z Jezusem a nie zebrany z chwastami ! Niech nad nami mają opiekę aniołowie Boga Jehowy !

MENTALNE ZNIEWOLENIE LUDZI - EFEKTY OPERACJI "KORONAWIRUS" - rozmowa z Piotrem Bazeli

https://www.youtube.com/watch?v=bGtxHf3zMgg

TEATRY III WOJNY - ATAK BIOLOGICZNY TRWA - dr hab. inż. Jerzy Pisarek

https://www.youtube.com/watch?v=VmpqaiT0f78

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj