SpaceX planuje testy załogowego statku kosmicznego, który ma dotrzeć na Marsa

Kategorie: 

Źródło: SpaceX/Elon Musk, YouTube/mic of orion

SpaceX wystrzelił w kosmos ponad 20 rakiet w 2018 roku, jednak w tym czasie pracował również nad poważniejszymi planami na przyszłość. W wigilię dyrektor generalny Elon Musk podzielił się obrazem prototypowej wersji swojej rakiety Starship.

Starship to nowa nazwa dla ogromnej rakiety znanej wcześniej jako „BFR”, którą SpaceX planuje użyć do wysyłania ludzi na Księżyc, na Marsa oraz do innych lotów międzyplanetarnych. Opublikowanie zdjęcie daje wyobrażenie o skali rakiety, która według SpaceX będzie większa i znacznie potężniejsza niż rakieta Saturn V, która zabrała astronautów misji Apollo na Księżyc.

 

Elon Musk napisał na Twitterze, że prototyp rakiety budowany w laboratorium testowym SpaceX w Teksasie ma powłokę ze stali nierdzewnej. W kolejnych wiadomościach wyjaśnił, że stal sprawdzi się lepiej w wysokich temperaturach, niż lżejszy materiał z włókna węglowego. Dodał także, że powłoka ta nie będzie mogła być pokryta farbą ze względu na ekspozycję na wysokie temperatury.  

Musk dodał, że SpaceX planuje rozpocząć testowanie swojego nowego projektu w 2019 r. Loty testowe wykorzystają trzy z silników nowej generacji firmy „Raptor” i obejmą wystrzelenie jak i lądowanie rakiety.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj