Sowa arktyczna zauważona w Kalifornii po raz pierwszy od ponad 100 lat

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Sowa arktyczna zwana też Puchaczem śnieżnym została zauważona w południowej Kalifornii po raz pierwszy od ponad 100 lat. Naukowcy nie potrafią wyjaśnić, w jaki sposób przebyła ponad 3000 km.

 

Sowa ta to gatunek dużego ptaka drapieżnego z rodziny puszczykowatych (Strigidae). Jest narażony na wyginięcie i zwykle żyje w Arktyce. Tymczasem ta rzadka sowa została zauważona siedząc na dachu domu w kalifornijskim mieście otoczonym palmami. 

 

Obserwatorzy ptaków z całego stanu przybyli na miejsce, aby upewnić się, że to sowa arktyczna, jedna z około 30 000 pozostałych na świecie. Jak donosi CNBC, pozostaje tajemnicą, w jaki sposób ptak przeleciał tak daleko na południe. Eksperci sugerują, że przybyła statkiem lub mogła uciec z niewoli.

 

Sowy arktyczne spędzają większość czasu za kołem podbiegunowym, w północnej Kanadzie lub na Alasce. Czasami pozostają w swoich siedliskach przez cały rok, a czasami migrują zimą do południowej Kanady i północnej części Stanów Zjednoczonych. Naukowcy twierdzą, że ptaki czasami wlatują na statki i mogą w ten sposób pokonywać znaczne odległości.

 

Sowy arktyczne są uzależnione od populacji lemingów – arktycznych gryzoni. Stanowią główną dietę ptaków. Jeśli populacja lemingów spada, sowy są zmuszone do migracji. Zdaniem badaczy wiele obserwowanych przez Amerykanów ptaków to młode osobniki odbywające pierwszą migrację. Tym samym globalne ocieplenie i antropogeniczny wpływ na przyrodę Arktyki zmusza sowy do przemieszczania się na południe w poszukiwaniu pożywienia.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zn...

,,Tym samym globalne

,,Tym samym globalne ocieplenie i antropogeniczny wpływ na przyrodę Arktyki zmusza sowy do przemieszczania się na południe w poszukiwaniu pożywienia."  Opady globalnego ocieplenia w Arktyce muszą być, zaiste, potężne skoro tamtejsze sowy emigrują na południe.

Przypomina mi to badania sowieckich akademików którzy mieli stwierdzić że: ,,po wyrwaniu wszystkich nóg pchła traci słuch przestając reagować na klaskanie."

 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Kot Stejpan

Nie wiem czy wiecie, w szkole

Nie wiem czy wiecie, w szkole o tym nie uczą, na uniwerkach jajogłowe doktorki też nie słyszeli,   panowie panie ale sowa jest symbolem masońskim, przewala to się mocno w obesranej popkulturze w filmach, teledyskach, wszędzie, jak ktoś widzi to zobaczy a ślepemu na huj oczy, sowa jako zwierzak widzący w ciemnościach jest symboliką tych którzy uważają że widzą więcej od innych. Oni są tak czy inaczej skończeni w świecie który nadchodzi nie będzie miejsca dla tajnych zboków.

https://cdn4.telegram-cdn.org/file/afYX-bp5D1FA9Nd0VC12chEAU4nmkZ2BERdANa65tbNddEVCwRn1XQrIAw9sYx30cQONe2XNFAyr9dXx6jQA9wGcU8Q7dO0eE-cvxn2BouwUar38pzd0KKzMX211-f0XxxwsfzrYIzycF1ocs97EIIkh5o8VlbMnxtOzg0DdJ2zKx4mYkA91ZDVap0we8Cs0CT-EunBi3RYhY-16kRvy0Vb3VEwXoL3Yn7PZW03T3rEOFWnIdBn1Ye_1s2AKhuGoVTYiN3u0jYEmI_N29tS2cSN-S0YAg8r1ZFxhUtYZR-FZeLMfAIzGlJ8RMKdBI9SwRsYlZIP-5fOYXePPY59RDA.jpg

uwaga na jaja Smile

 

 

 

Portret użytkownika spokoluz

Nie tylko sowy widzą w

Nie tylko sowy widzą w ciemnościach i nie tylko wzrok jest wykorzystywany przez zwierzęta do poruszania się w ciemnościach.

Z symbolem się zgadzam - nie wiem w jakich czasach przechodziłeś proces nauczania ale sowa za moich czasów w podstawówce była przedstawiana jako symbol wiedzy czyli czerp wiedzę z książek . Co z tego wyszło - programowanie - książki napisali Marks i Engels , dwie biblie mamy i inne spisane księgi religijne, opisy starożytnego egiptu , rzymu i greki ( greka jest już marginalizowana tylko do skrzywionej definicji demokracji ) aby wtłoczyć , że jest tak jak jest i aby nikt już nie szukał czegoś więcej bo najważniejsze jest aby poprzez programowanie niewolnik nie był świadomy , że jest niewolnikiem bo skoro tak napisali w książkach to znaczy , że tak było i tak ma być .

Ttrzeba szukać i patrzeć dalej a książki to instrukcje jak rozpoznać co zniewala.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Wiolka Ptasznik

To nie prawda, dla tego że ja

To nie prawda, dla tego że ja czytałam na telewizji w pasku latającym z lewa na prawo że ludzie umierają na zmiany klimatu a polski rząd wbrew całemu światu walczy o opał w chruście dla polaków. A ty takie paskudne foliarskie obrazki wkleiłeś, wstydź się. Weź się za pracę (dla korporacji) Smile

Portret użytkownika Endymion

..bo mi uciekła z bagażu

..bo mi uciekła z bagażu podręcznego! wiozłem Cioci na prezent, ale NaukoFce otworzą na ten temat pięć habilitacji i wydoją z obywateli kilka milionów $..Potem dojdą płątne wykłady i prelekcje aby potwierdzić, że hamerykanie byli na Księżycu..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj