Soros ostrzega, że Unia Europejska może nie przetrwać koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

George Soros uważa, że jedną z konsekwencji epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 może być faktyczny rozpad Unii Europejskiej. Swoje obawy wyjawił dziennikarzom agencji Reuters. 

 

89 letni miliarder, który w 1992 roku wygrał na rynku walutowym walkę z Bankiem Anglii broniącym funta, ma dość kasandryczne przepowiednie dla Europy. Jego zdaniem skutki pandemii będą odczuwalne znacznie dłużej niż się to komuś wydaje. Powtórzył również, że nie wierzy w szybkie stworzenie szczepionki ze względu na szybkie mutacje jakim podlega wirus. 

 

Spekulant giełdowy Soros stwierdził również, że obecna sytuacja jest tak krytyczna, że potrzebne są tak zwane obligacje wieczyste, jakie powinna zacząć emitować UE. Kiedyś takie obligacje wyemitowała Wielka Brytania, szukająca finansowania na wojnę z Napoleonem. Sens takich papierów dłużnych polega na tym, że nie są nigdy wykupywane, ale posiadaczom należy się stała renta opłacana przez państwo. 

A jak wiadomo żadne państwo nie ma własnych pieniędzy tylko te, które udaje się zabrać obywatelom. Soros sugeruje, że wypłaty rent powinny być finansowane w podatkach, których zwiększanie jego zdaniem musi stać się jedną z nowych prerogatyw UE względem krajów członkowskich. 

 

Słynny miliarder, George Soros, od lat nie ustawał w próbach przeobrażenia społeczeństw kolejnych krajów świata w bezkształtną masę multikulturowych ateistów skupionych na hedonizmie. Kryzys koronawirusowy oddalił jego chorą wizję Europy zasiedlonej przez Afrykanów i opanowanej przez Islam. 

 

Ten miliarder lewak jeszcze ma nadzieję, że nie wszystko stracone dla jego sprawy, ale w obliczu kryzysu gospodarczego może być coraz mniej chętnych na kontynuowanie samobójczej strategii Zielonego Ładu. Jeśli komuniści z UE będą nadal dążyć do jej realizacji, nie pozostanie nic innego jak seria exitów na kształt Brexitu. W kolejce czekają już Włochy i może to uruchomić efekt domina, który zmiecie integrację europejską i zwróci mieszkańców starego kontynentu w kierunku wzmocnienia państw narodowych. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Alvi

O ile mi wiadomo, to UE ma

O ile mi wiadomo, to UE ma właśnie emitować swoje obligacje. Co to oznacza? Poczytajcie, a wnioski nasuną się same.

Poza tym, zainteresujcie się, jakie mechanizmy (także finansowe oraz jakie akty prawne są przepychane) wdrażają min. Niemcy i Francja, a będziecie mieć mniej więcej z grubsza obraz tego ,co się dzieje naprawdę i czego chcą Niemcy w ogólnym rozrachunku.

Portret użytkownika euklides

Gdyby nie daj Boże doszedł

Gdyby nie daj Boże doszedł kiedyś do władzy to spełniłbym życzenie Sorosa i skonfiskowałbym cały jego majątek, łącznie z uniwerkami, fundacjami i innymi przybytkami. Jak ktoś bardzo chce to czemu się nad nim nie pochylić?

Portret użytkownika 777

„Politycy nic nie zrozumieją,

„Politycy nic nie zrozumieją, dopóki ich horyzont nie zwali im się na głowę – a nawet wtedy znajdą winnych i nie dotrze do ich świadomości, że brodzili w zgniłym czasie, robiąc zgniłe rzeczy, o których w istocie nie mieli nawet pojęcia”, pisze na łamach tygodnika „Niedziela” Witold Gadowski.

Gadowski zwraca uwagę, że wielu z nas zostało nafaszerowanych przez media „bezwartościowymi śmieciami”, w związku z czym uznało, że „nie ma na czym oprzeć planów na przyszłość”. Liczy się bowiem tu i teraz i nieważne, co będzie dalej. Człowiek, który do niedawna był „władcą czasu” teraz jest skazany na „bajdurzenia fałszywych proroków głównego nurtu”.

Według publicysty, to wszystko z czym w ostatnim czasie się oswoiliśmy, czyli kwarantanna, niekiedy samotność i wszechobecna inwigilacja ze strony państwa już niedługo minie i będziemy musieli zmierzyć się z zupełnie nową, całkowicie nieznaną rzeczywistością, którą właśnie próbują ostatecznie opracować i wdrożyć „władcy tego świata”.

„Nie liczcie na naukowców, nie liczcie na polityków – liczcie na siebie i wspólnoty, które teraz powstaną. Nadchodzi czas, kiedy wszystko, co zachowamy, będziemy musieli wywalczyć sobie sami”, podsumowuje Witold Gadowski.

Portret użytkownika Blok wschodni

Szkoda, że urzędy patentowe

Szkoda, że urzędy patentowe nie przyjmują zgłoszeń na normalność i stabilizację oraz drogę do zdobycia tzw świadomości, to zbyt wiele dla wielu, o nie musimy zadbać sami, ale stwórzmy najpierw, legalnie dla wszystkich portal ludzi podobnie myślących i udzielających się byśmy mogli ocenić nasze siły! To nasze prawo i nie powinniśmy obawiać się ludzi, którzy żyją z naszej pracy! Wyznaczajmy racjonalne kierunki naszego bytu i przyszłości! Poza tym moje podatki już poszły na wielu s...s... i zamierzam to egzekwować. Pozdro dla wszystkich myślących.

Portret użytkownika Maryjan_66

Zamiast wkurzać się na

Zamiast wkurzać się na dziadzia z 200 miliardem $ czy tam więcej zastanów się co Ty byś sam zrobił dysponując takimi środkami aby:

- ludziom żyło się lepiej

- ludzie nie pożarli sie nawzajem gdy tą kasę dać im do dypozycji by się dzielili

- środowisko odetchnęło,

- ludziom wybić z głowy chęć kontroli nad innmymi i uszcęśliwiania innych na siłę

- ludzie poczuli więcej wolności a zarazem ODPOWIEDZIALNOSCI za swoje postępowanie.

Nie masz pomysłu, nie masz takiej kasy? To marudzenie jest zbędne, usprawiedliwia jedynie Twoją pretensję, że jesteś kim jesteś w miejscu jakim jesteś.

Jeśli masz pomysł - dziel się z innymi, jak jest dobry - pociągniesz innych za sobą. A ci inni sprawią, że piramida zacznie trzeszczeć w swych posadach, bo MY je właśnie stanowimy.

Portret użytkownika Mojeimię44

Przede wszystkim mając taką

Przede wszystkim mając taką kasę zorganizowałbym całą linię montażową silników magnetycznych służącyh jako generatory elektryczne . Zrobiłbym to w taki sposób by w fabrykach, znaleźli pracę górnicy z zamykanych kopalni. Te generatory bym produkował po to żeby każdy w domu mógł mieć własny generator elektryczny i nie musiał kupować energii a jedyny koszt jaki bym narzucił to abonament na dalsze badania z zakresu energii magnetycznej.

 https://youtu.be/nYXIBTB4fao

Druga sprawa zorganizowałbym wielkie hektary ziemi i zasadził tam dwa rodzaje topoli; jedną topolę tzw. Drzewną do produkcji drewna a drugą topolę kwietną do produkcji włókniny topolowej. Topolę drzewną wykorzystałbym do produkcji tanich domków dla mieszkańców afryki na niskooprocentowany kredyt a topolę kwietną wykorzystałbym do tworzenia nowego rodzaju tkaniny tzw. Topwełny. Topwełna jest delikatniejsza od bawełny. Topola to najszybciej rosnące drzewo na świecie a w wyniku mieszania różnych gatunków stworzono z niej odmianę o bardzo wydajnym drzewie.  

Takich pomysłów mam setki ale niestety w tym nierównym świecie moje pomysły trafią do kosza gdyż nie mam milionów dolarów. Mam wysrane już w ten świat i bogaczy, którzy dorobili się majątku na spekulacjach nie dając światu nic w zamian rzn. żadnego towaru czy usługi a teraz jeszcze mieszają w różnych państwach by tworzyć doktrynę haosu. Co on do grobu weźmie tą grubą kasę? Nie. Przez to, że ją trzyma na koncie ludzie głodują. Żaden spekulant nigdy nie będzie dla mnie AUTORYTETEM!

Strony

Skomentuj