Sony stworzyło robota, który ma pilnować domu podczas nieobecności właścicieli

Kategorie: 

Źródło: The Japan Times na youtube.com

 robota, który ma pilnować gospodarstwa domowego podczas nieobecności jego właścicieli. Co ciekawe, według twórców robot ma także dbać o dzieci i zajmować się osobami starszymi.Japońska firma Sony wprowadziła na rynek nowy typ

Urządzenie o nazwie Xperia Hello to kolumna o wysokości zaledwie 22 cm, wyposażona w siedem mikrofonów i kamer, które potrafią rozpoznawać twarze. Robot komunikuje się ze swoim właścicielem za pośrednictwem smartfona.

 

Robot Xperia Hello potrafi określić, gdzie znajduje się jego rozmówca i w ten sposób nawiązuje z nim kontakt. Na żądanie właściciela urządzenie potrafi zrobić panoramiczne zdjęcie swojego otoczenia 360 stopniach.

Co więcej, podczas komunikacji z ludźmi urządzenie może symulować różne emocje, naśladując naturalne relacje. Na prośbę któregoś z członków rodziny robot przedstawia najnowsze wiadomości i wydarzenia, które wyszukuje w Internecie. Informacje są dostosowane do indywidualnych zainteresowań rozmówcy, które Xperia Hello identyfikuje podczas rozmowy.

 

Robot może być wykorzystywany do komunikacji poprzez Skype lub inne komunikatory internetowe. Członkowie rodziny mogą zostawiać „na nim” wiadomości dla siebie, a urządzenie wygłosi je, gdy tylko „zobaczy” przed sobą adresata. Firma wprowadzi swój produkt do sprzedaży już w listopadzie tego roku i ma on kosztować około 1,4 tysiąca dolarów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj