Sonda słoneczna zrobiła niesamowite zdjęcie Wenus
Znajdująca się w drodze na Słońce sonda NASA, była w stanie uzyskać niezwykłe zdjęcie Wenus, które naukowcy wcześniej uważali za niemożliwe do wykonania.
Amerykańska agencja kosmiczna NASA wysłała w 2018 roku sondę Parker Solar Próbę, która ma za zadanie zbadać Słońce. Teraz znajduje się ona dopiero w środkowej fazie swojej misji, chociaż udało jej się już dokonać nieoczekiwanego odkrycia, niezwiązanego z naszą gwiazdą.
Sonda, za pomocą kamery termowizyjnej z szerokokątnym obiektywem WISPR, była w stanie sfotografować i dość wyraźnie pokazać powierzchnię Wenus, która wcześniej była ukryta przed naukowcami - to jest moment, w którym byli naprawdę zaskoczeni. Spodziewali się bowiem, że planeta zostanie zasłonięta grubymi chmurami dwutlenku węgla, ale ostatecznie uzyskali obraz.
Sonda Parker Solar Probe znalazła się w pobliżu Wenus, ponieważ wykorzystuje grawitację tej planety do utrzymywania jej w pewnej odległości od Słońca. Ten statek kosmiczny stał się jedynym ludzkim obiektem, który znajduje się tak blisko centrum Układu Słonecznego - około 6 milionów kilometrów.
Naukowcy przypuszczają, że to zdjęcie można było uzyskać w dwóch przypadkach. Pierwsza opcja - kamera termowizyjna była w stanie uchwycić promieniowanie podczerwone planety, druga opcja - kamera mogła przypadkowo wpaść w „okno chmurowe” i uzyskać dobry kąt do zdjęcia Wenus. To kolejny dowód na to, że nawet naukowcy i inżynierowie wciąż niewiele wiedzą o kosmosie i pobliskich obiektach.
Aby przetestować te hipotezy, naukowcy podczas następnego lotu sondy Parker Solar Probe nad Wenus wykonali jeszcze kilka zdjęć planety. Obiecują, że też zostaną opublikowane w najbliższej przyszłości.
- Dodaj komentarz
- 3033 odsłon
Jak zrobili więcej fotek
Jak zrobili więcej fotek Venus w podczerwieni, to nie powinni się wstydzić i je pokazać.
No to fajnie,ze sobie zrobili
No to fajnie,ze sobie zrobili.pewnie za slabe wiec wiecej trzeba podatkow dolozyc na lepsze.
W życiu nie znajdą nawet mozliwosci by gdziekolwiek indziej zamieszkac
Te poprzeczne jasne linie, to
Te poprzeczne jasne linie, to zapewne efekt długiego naswietlania. Pytanie, czemu nie wyglądaja tak wszystkie gwiazdy?
Sonda względem ruchu
Dodane przez Rafał Reperowski w odpowiedzi na Te poprzeczne jasne linie, to
Sonda względem ruchu obrotowego Wenus była w miarę nieruchoma dlatego Wenus ze swoim śmietnikiem na orbicie się rozmazał, a gwiazdy w tle nie.
Rafał Reperowski wrote: Te
Dodane przez Rafał Reperowski w odpowiedzi na Te poprzeczne jasne linie, to
[quote=Rafał Reperowski]Te poprzeczne jasne linie, to zapewne efekt długiego naswietlania. Pytanie, czemu nie wyglądaja tak wszystkie gwiazdy?[/quote]Owszem, to efekt długiego naświetlania, ale są to najprawdopodobniej ślady po cząstkach pyłu oświetlonych i rozpędzonych przez Słońce. Czas naświetlania był na tyle długi, by widać było właśnie takie efekty rozmazania cząstek które znajdowały się bardzo blisko sondy i poruszały się z dużą predkością. Gwiazdy są na tyle daleko, że ich ruch jest niezauważalny przy takim czasie naświetlania. Niektóre z tych jasnych plam to także najprawdopodobniej ślady uderzeń promieniowania kosmicznyego w matrycę kamery.
Słuchaj no, na podstawie tej
Dodane przez emel w odpowiedzi na Rafał Reperowski wrote: Te
Słuchaj no, na podstawie tej grafiki to możemy sobie pofantazjować :) no a trzeba jakoś te niedociągnięcia wytłumaczyć tym umysłowym kalekom z gimbazy.
Elemelku, Ty naprawdę jesteś
Dodane przez emel w odpowiedzi na Rafał Reperowski wrote: Te
Elemelku, Ty naprawdę jesteś ślepy czy tylko udajesz?...jak na dłoni widać, że w tej grafice zostały użyte trzy warstwy,
- rozgwieżdżone tło
- półprzezroczysta Wenus
- i rysy
Zobacz jakie to łatwe, pobrałem z neta dwie focie, z pierwszej wyciąłem fragment nieba, usunąłem kolor, nałożyłem Ziemię, ale tak jak chłopcy z NAZA, żeby było widać przez nią gwiazdy … na końcu dodałem smugę z grafiki z arta…wybacz, że więcej ich nie zrobiłem, ale 15 poświęconych na tworzenie minut, to i tak za wiele.
Pobrane focie:
A tu mamy oryginalne zdjęcie z sondy drako_tr, przelatującej obok oryginalnej Ziemi :D
Ładne nie? :)) Jakby mi za to płacili, nie zobaczyłbyś, że to podróbka i wkręciłbym Ci każdy kit.
Gwiazdy prześwitują przez
Dodane przez emel w odpowiedzi na Rafał Reperowski wrote: Te
Gwiazdy prześwitują przez planetę, co mozna by tylko wytłumaczyć, gdyby pierwsze zdjęcie było robione z zupełnie innej pozycji, ale wtedy wszystkie gwiazdy powinni robić smugi, nie tylko magiczny pył elfów.
Rafał Reperowski wrote:
Dodane przez Rafał Reperowski w odpowiedzi na Gwiazdy prześwitują przez
[quote=Rafał Reperowski]Gwiazdy prześwitują przez planetę[/quote]Gwazdy nie prześwitują przez planetę. Są to najprawdopodobniej ślady po uderzeniach promieniowania kosmicznego w sensor.
Mam nadzieję, że przed
Mam nadzieję, że przed opublikowaniem w najbliższej przyszłości kolejnych „zdjęć”, graficy z NAZA dopracują swoje dzieło, bo teraz trochę przezroczysta im ta Wenus wyszła i widać przez nią rozgwieżdżone tło. :D
Cos duzo im tez gwiazd wyszlo
Dodane przez drako_tr w odpowiedzi na Mam nadzieję, że przed
Cos duzo im tez gwiazd wyszlo. Nie przypomina to nieba gdzie znajduje sie Wenus.
Bo "ta Wenus" Wiertaro,
Dodane przez MlotoWiertara (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Cos duzo im tez gwiazd wyszlo
Bo "ta Wenus" Wiertaro, znajduje się w zupełnie innej galaktyce o nazwie NAZA w gwiazdozbiorze Photoshopa :D ...tam wszystko jest specjalnie tak uproszczone, żeby przeciętny baran, zamiast zadawać pytania, skupił się na przebieraniu nóziami w podnieceniu :))
Jak widać na twoim
Dodane przez drako_tr w odpowiedzi na Bo "ta Wenus" Wiertaro,
Jak widać na twoim przykładzie są też nieprzeciętne barany, które nie tylko nie zadają pytań, ale przebierając nóziami tworzą w podnieceniu żałosne teorie spiskowe, którymi koniecznie muszą się pochwalić. Nie wspomnę o tym, że te teorie to stare, nudne odgrzewane kotlety. No ale, barany jak widać wciąż czerpią z nich radość niczym małe dzieci.
jasne @ mw ...tylko że gdy
Dodane przez mw (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Jak widać na twoim
jasne @ mw ...tylko że gdy moje teorie, okazują się prawdą, to takie barany jak ty, nick zmieniają, żeby tylko nie przyznać się do błędu i do własnej tępoty.
Ja już pokazałem, jak łatwo jest taką grafikę zrobić, tak jak pokazałem niezgodność cieni na rzekomym Marsie...ale skoro masz aż tak zryty wiarą w NAZA czerep, to dalej się podniecaj grafikami stworzonymi w Photoshopie, robiąc z siebie zwykłego głupka i pośmiewisko dla tych, co tę grafikę tworzą.
A teraz wypoleruj rogi baranie, bo ci zaparowały od wrażeń :D
Zauwazylem ,ze Polacy dumnie
Dodane przez drako_tr w odpowiedzi na Bo "ta Wenus" Wiertaro,
Zauwazylem ,ze Polacy dumnie przyjmuja wszystko do wiadomosci nie zadajac zadnych pytan.
Tak wlasnie jest zdobywana kontrola nad mlotkami i wiertarami , przykrecic im jeszcze srube srubokretem po trochu i masz obraz Poliniakovidioty.
Gwiazdo-zbior Photoshopa hahahah!!!
ten obrazek jest tak
ten obrazek jest tak naturalny jak wizje artystyczne kosmosu z lat 60-tych. Zaczyna im brakować pomysłów na zaciekawienie bezmózgich karłów tym fikcyjnym kosmosem ale muszą to robić cały czas bo karłowate umysły szybko tracą nim zaintersowanie, jak zresztą wszystkim innym, a satanistyczna władza potrzebuje by karzełki patrzyły w kosmos, by przypadkiem inwazja kosmitów nie umknęła ich uwadze bo misterny, przygotowywany wiele stuleci plan zniewolenia ludzkości może nie wypalić. Karzełki zajmijcie się życiem, macie Prawo Zwyczajowe, Prawo Naturalne i możecie powiedzieć uzurpatorom - Mam was w du.p.ie !!! Nie Podpisywałem z wami żadnej umowy, Wypie.r.dalać!!!
Ty to jak ta wenus w końcu
Ty to jak ta wenus w końcu wygląda, może zamieścił byś zdjęcie z dobrego teleskopu optycznego no bo na obrazkach CGI to tak różnie to widać:
https://duckduckgo.com/?t=ffab&q=planeta+wenus&iax=images&ia=images
Chmury to hologram?
Chmury to hologram?
Jakie kurde chmury z
Jakie kurde chmury z dwutlenku węgla ?? Na gorącej przecież wenus CO2 w lód się nie zamienia , więc i chmur "lodowych" tam być nie może. Tamtejsze chmury zawierają duże ilości SO2 i pary wodnej tworzące razem kwas siarkowy i to on spada na wenus w postaci deszczu.https://pl.wikipedia.org/wiki/Atmosfera_Wenus