Sonda słoneczna zrobiła niesamowite zdjęcie Wenus

Kategorie: 

Źródło: NASA

Znajdująca się w drodze na Słońce sonda NASA, była w stanie uzyskać niezwykłe zdjęcie Wenus, które naukowcy wcześniej uważali za niemożliwe do wykonania. Amerykańska agencja kosmiczna NASA wysłała w 2018 roku sondę Parker Solar Próbę, która ma za zadanie zbadać Słońce. Teraz znajduje się ona dopiero w środkowej fazie swojej misji, chociaż udało jej się już dokonać nieoczekiwanego odkrycia, niezwiązanego z naszą gwiazdą.

 

Sonda, za pomocą kamery termowizyjnej z szerokokątnym obiektywem WISPR, była w stanie sfotografować i dość wyraźnie pokazać powierzchnię Wenus, która wcześniej była ukryta przed naukowcami - to jest moment, w którym byli naprawdę zaskoczeni. Spodziewali się bowiem, że planeta zostanie zasłonięta grubymi chmurami dwutlenku węgla, ale ostatecznie uzyskali obraz.

 

Sonda Parker Solar Probe znalazła się w pobliżu Wenus, ponieważ wykorzystuje grawitację tej planety do utrzymywania jej w pewnej odległości od Słońca. Ten statek kosmiczny stał się jedynym ludzkim obiektem, który znajduje się tak blisko centrum Układu Słonecznego - około 6 milionów kilometrów.

Naukowcy przypuszczają, że to zdjęcie można było uzyskać w dwóch przypadkach. Pierwsza opcja - kamera termowizyjna była w stanie uchwycić promieniowanie podczerwone planety, druga opcja - kamera mogła przypadkowo wpaść w „okno chmurowe” i uzyskać dobry kąt do zdjęcia Wenus. To kolejny dowód na to, że nawet naukowcy i inżynierowie wciąż niewiele wiedzą o kosmosie i pobliskich obiektach.

 

Aby przetestować te hipotezy, naukowcy podczas następnego lotu sondy Parker Solar Probe nad Wenus wykonali jeszcze kilka zdjęć planety. Obiecują, że też zostaną opublikowane w najbliższej przyszłości.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

ten obrazek jest tak

ten obrazek jest tak naturalny jak wizje artystyczne kosmosu z lat 60-tych. Zaczyna im brakować pomysłów na zaciekawienie bezmózgich karłów tym fikcyjnym kosmosem ale muszą to robić cały czas bo karłowate umysły szybko tracą nim zaintersowanie, jak zresztą wszystkim innym, a  satanistyczna władza potrzebuje by karzełki patrzyły w kosmos, by przypadkiem inwazja kosmitów nie umknęła ich uwadze bo misterny, przygotowywany wiele stuleci plan zniewolenia ludzkości może nie wypalić. Karzełki zajmijcie się życiem, macie Prawo Zwyczajowe, Prawo Naturalne i możecie powiedzieć uzurpatorom - Mam was w du.p.ie !!! Nie Podpisywałem z wami żadnej umowy, Wypie.r.dalać!!!

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika drako_tr

Bo "ta Wenus" Wiertaro,

Bo "ta Wenus" Wiertaro, znajduje się w zupełnie innej galaktyce o nazwie NAZA  w gwiazdozbiorze Photoshopa Biggrin ...tam wszystko jest specjalnie tak uproszczone, żeby przeciętny baran, zamiast zadawać pytania, skupił się na przebieraniu nóziami w podnieceniu Lol

Portret użytkownika MlotoWiertara

Zauwazylem ,ze Polacy dumnie

Zauwazylem ,ze Polacy dumnie przyjmuja wszystko do wiadomosci nie zadajac zadnych pytan.

Tak wlasnie jest zdobywana kontrola nad mlotkami i wiertarami , przykrecic im jeszcze srube srubokretem po trochu i masz obraz Poliniakovidioty.

Gwiazdo-zbior Photoshopa hahahah!!!

 

Portret użytkownika mw

Jak widać na twoim

Jak widać na twoim przykładzie są też nieprzeciętne barany, które nie tylko nie zadają pytań, ale przebierając nóziami tworzą w podnieceniu żałosne teorie spiskowe, którymi koniecznie muszą się pochwalić. Nie wspomnę o tym, że te teorie to stare, nudne odgrzewane kotlety. No ale, barany jak widać wciąż czerpią z nich radość niczym małe dzieci.

Portret użytkownika drako_tr

jasne @ mw ...tylko że gdy

jasne @ mw ...tylko że gdy moje teorie, okazują się prawdą, to takie barany jak ty, nick zmieniają, żeby tylko nie przyznać się do błędu i do własnej tępoty.

Ja już pokazałem, jak łatwo jest taką grafikę zrobić, tak jak pokazałem niezgodność cieni na rzekomym Marsie...ale skoro masz aż tak zryty wiarą w NAZA czerep, to dalej się podniecaj grafikami stworzonymi w Photoshopie, robiąc z siebie zwykłego głupka i pośmiewisko dla tych, co tę grafikę tworzą.

A teraz wypoleruj rogi baranie, bo ci zaparowały od wrażeń Biggrin

Portret użytkownika emel

Rafał Reperowski wrote: Te

Rafał Reperowski wrote:
Te poprzeczne jasne linie, to zapewne efekt długiego naswietlania. Pytanie, czemu nie wyglądaja tak wszystkie gwiazdy?
Owszem, to efekt długiego naświetlania, ale są to najprawdopodobniej ślady po cząstkach pyłu oświetlonych i rozpędzonych przez Słońce. Czas naświetlania był na tyle długi, by widać było właśnie takie efekty rozmazania cząstek które znajdowały się bardzo blisko sondy i poruszały się z dużą predkością. Gwiazdy są na tyle daleko, że ich ruch jest niezauważalny przy takim czasie naświetlania. Niektóre z tych jasnych plam to także najprawdopodobniej ślady uderzeń promieniowania kosmicznyego w matrycę kamery.

Portret użytkownika drako_tr

Elemelku, Ty naprawdę jesteś

Elemelku, Ty naprawdę jesteś ślepy czy tylko udajesz?...jak na dłoni widać, że w tej grafice zostały użyte trzy warstwy,

- rozgwieżdżone tło

- półprzezroczysta Wenus

- i rysy

Zobacz jakie to łatwe, pobrałem z neta dwie focie, z pierwszej wyciąłem fragment nieba, usunąłem kolor, nałożyłem Ziemię, ale tak jak chłopcy z NAZA, żeby było widać przez nią gwiazdy … na końcu dodałem smugę z grafiki z arta…wybacz, że więcej ich nie zrobiłem, ale 15 poświęconych na tworzenie minut, to i tak za wiele.

Pobrane focie:

Darmowy hosting zdjęć i obrazkówDarmowy hosting zdjęć i obrazków

 

A tu mamy oryginalne zdjęcie z sondy drako_tr, przelatującej obok oryginalnej Ziemi Biggrin

 

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

 

Ładne nie? Lol Jakby mi za to płacili, nie zobaczyłbyś, że to podróbka i wkręciłbym Ci każdy kit.

 

Strony

Skomentuj