Sonda NASA znalazła planetę przypominającą Ziemię

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

NASA odkryła trzy nowe planety orbitujące wokół gwiazdy znajdującej się w odległości około 73 lat świetlnych od naszego Układu Słonecznego, a jedna z nich ma skład porównywalny z Ziemią .

 

NASA poinformowała, że teleskop TESS — Transiting Exoplanet Survey Satellite - odkrył trzy egzoplanety, które według naukowców będą „jednym z najciekawszych celów przyszłych badań”. Wszystkie trzy światy obracają się wokół karłowatej gwiazdy typu M w odległości 73 lat świetlnych, która jest około 40% mniejsza niż nasze Słońce jeśli chodzi o masę i rozmiar oraz ma temperaturę powierzchni o jedną trzecią niższą niż Słońce.

 

Pierwsza planeta, nazwana TOI 270b, jest o 25% większa niż Ziemia i ma przybliżoną masę 1,9 razy większą od naszej planety. Ponieważ planeta znajduje się najbliżej gwiazdy, opisywana jest jako „gorąca” i najprawdopodobniej ma powierzchnię skalistą.

 

Badanie NASA identyfikuje pozostałe dwa światy jako „mini-Neptun”, ale naukowcy twierdzą, że potrzebne są dodatkowe dane, ponieważ planety te są podobne do tych w naszym Układzie Słonecznym. Szacuje się, że pierwsza  TOI 270c jest o 2,4 razy większa i waży około siedem razy więcej niż Ziemia, a druga TOI 270 d jest o 2,1 razy większa i około pięć razy cięższa niż nasza planeta.

 

Dzięki sondzie TESS astrofizycy przeanalizowali ponad 850 potencjalnymi nowych obiektów planetarnych, ale tylko 24, w tym trzy ostatnie, zasługiwały na to, aby nazwać je planetami. Urządzenie rozpoczęło poszukiwanie planet poza naszym systemem dopiero w lipcu zeszłego roku zatem można powiedzieć, że spełnia pokładane w nim nadzieje.

„Tempo i wydajność TESS w pierwszym roku pracy przekroczyły nasze najbardziej optymistyczne nadzieje związane z misją” - powiedział George Ricoeur, główny badacz TESS.

Naukowcy mają nadzieję, że kolejne obserwacje wyników TESS będą nadal poszerzać to, jak te planety funkcjonują, jakie gazy są na nich obecne i, co najważniejsze, czy życie może przetrwać w tych światach.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Czytam,czytam,czytam I co ja

Czytam,czytam,czytam I co ja pacze ? W związku z tym artykułem ja mam lepszy pomysł.Zamiast szukać Planet przypominających Ziemię i to 73 lata świetlne hen,hen daleko gdzieś, to kierując się tymi samymi kryteriami "przypominajacymi Ziemię" Proponuję uznać nasz Księżyc za PLANETĘ przypominającą Ziemię.Może i jest trochę mniejszy i trochę się różni ale o ile bliżej on ci jest.Wystarczy odrobina dobrej woli i jak tylko przypasujemy kryteria z w/w artykułu to będziemy mieli planetę jak w sam raz dla nas.Oczywiście nie zapomniałem o Marsie który lepiej się nadaje na mój pomysł.Ale ten ci już o wiele dalej oddalony jest od naszych możliwości. Nie...to znaczy Tak.Tak. Nie,tak. Tak uważam.Księzyć to jest to !Tylko nie wmawiajcie we mnie, że księżyc to jest jakiś satelita, bo to normalna planeta jest tylko, że się Ziemi uczepiła.Taki układ podwójny planet. Wystarczy go tylko tera z terra farmazonić czymś obsikać,obsiać i zadymić i już.

 

----> Przepraszam wszystkich za moje wypowiedzi jeśli tylko czują się nimi w jakikolwiek sposób urażeni .Cierpię bowiem na sztuczną inteligencję.

Pocieszam się tylko, że nie jestem sam w cierpieniu.Mas Miliony są ze mną.

 

Portret użytkownika ascendant 149

Wszystko pokazują jako

Wszystko pokazują jako symulacja komputerowa. Żadnych prawdziwych zdjęć ani filmów. To dowód na to, że nigdzie nie byli i niczego nie widzieli a tym bardziej  - niczego nie odkryli. Najbardziej to chcieliby dotrzeć do naszych głów i nam te komputerowe brednie urealniać jako prawdziwe.

Skomentuj