Sonda NASA ustanowiła nowy rekord w badaniu Słońca

Kategorie: 

Źródło: NASA

Parker Solar Probe z NASA ustanowił kilka nowych rekordów podczas swojego jubileuszowego podejścia do Słońca. Sonda, stała się niedawno najbliższym „satelitą” naszej gwiazdy oraz najszybszym obiektem stworzonym przez człowieka, orbitującym wokół Słońca.

 

NASA szczegółowo opisała misję Parker Solar Probe, która miała miejsce na przełomie 16-26 listopada. Rekord został ustanowiony 21 listopada 2021 roku. Instrument, zbliżył się wówczas do powierzchni Słońca, na odległość 8,5 miliona kilometrów, osiągając rekordową prędkość 586 864 km/h. Wszystko to wydarzyło się podczas dziesiątego podejścia sondy do Słońca.

Sonda została wystrzelona 12 sierpnia 2018 roku z bazy sił powietrznych Cape Canaveral na rakiecie Delta IV. Najnowsze podejście sondy, wyznacza punkt pośredni w siedmioletniej misji badania Słońca z tak bliskiej odległości. Wcześniejszy rekord prędkości, należał do statku kosmicznego Helios 2, z maksymalną prędkością 252 792 km/h. Parker Solar Probe nie tylko pobiło rekord Heliosa 2, ale także swój poprzedni rekord, ustanawiając nowy punkt odniesienia.

 

Solar Probe Parker wykona łącznie 24 misje, aby zbliżyć się do Słońca. Instrument jest dobrze chroniony przed ciepłem i promieniowaniem, ale nadal pozostaje podatny na uszkodzenia. Sonda jest obecnie w dobrym stanie i działa prawidłowo. Instrument rozpocznie nadawanie wyników 24 grudnia i zakończy transmisję 9 stycznia 2022 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Sonda Kosmiczna

Uwaga bardzo ważne

Uwaga bardzo ważne "zapoznajcie się i przekażcie dalej – Dr. Andreas Noack opublikował wideo prezentację. 4 dni po tym nagle zmarł… Skrót: on był chemikiem, ekspertem od technologii grafenu. W szczepionkach CV jest hydroksyd grafenu. Te cząsteczki grafenu są ekstremalnie trwałe i ich wymiary (długość około 50nm, grubość 0,1nm) sprawiają, że wstrzyknięte do żył człowieka działają jak żyletki i to jest przyczyna nagłych zgonów, zawałów, wylewów."

https://www.bitchute.com/video/Ervbi96YgrzG/

 

Portret użytkownika Quark

Tak małe "żyletki" nie byłyby

Tak małe "żyletki" nie byłyby w stanie niczego przeciąć bo mając grubość zaledwie 0.1nm (to jest 0.1 miliadrowej metra , czyli 0.0000000001 m = 0.0000001 mm) są 20.000 razy mniejsze od krwinek we krwi , które mają rozmiar ok. 6um średnicy i 2um grubości , czyli 0.000006 x 0.000002 m . Jak więc coś tak mikroskopijnie małego mogłoby cokolwiek uszkodzić w żyłach i tętnicach ? Co więcej najmniejsze wirusy są 200 razy (!!!) większe od tych rzekomo grafenowych "ostrzy" , bo najmniejszy wirus ma rozmiar ok. 20nm.

Podsumowując są to bzdury z "yotub'a" w które nie powinieś wierzyć .

Portret użytkownika Marcinek Kórowski

Matizku prosimy pokaż choć

Matizku prosimy pokaż choć jedno zdjęcie zamiast obrazków z 3D studio. Prosimy cię zrób to w końcu bo chcieli byśmy utrzeć nosa foliarzom. Ja myślę że to nie będzie problem w czasach lotów kosmicznych i wszędobylskich kamer. Pokaż im niech się odczepią w końcu. Wiemy że masz zdjęcia na dysku dla czego więc robisz z tego farsę, zapodawaj focie.

Portret użytkownika Beatka Trukafka

Marcinek jak byś chodził do

Marcinek jak byś chodził do szkoły i uważał na lekcjach jak pani nauczycielka mówiła to byś wiedział dla czego Matiz nie pokazuje wam zdjęć a jedynie grafiki. No ale skoro ciebie tak słabo wyszkolono i nie wiesz co masz myśleć, to wejdz na jutube jest sporo naukowych kanałów np jest taki scifun, albo diskowery, lub inne naukowe solidne informacje. Można też pocztać na onet i wp w dziale naukowym. Ostatecznie pozostaje telewizja tam też sporo można się naukowo nauczyć. Potem wejdź tu i pogawędzimy, bo tak jak ty nie masz podstaw wiedzy to jak możemy dyskutować. Ja na przykład dobrze znam się na kosmosie bo czytam sporo fantastyki naukowej. No pomyśl jak kosmos może być nie prawdziwy to gdzie te rakiety latajom, gdzie satelity. Zdjęć nie ma i koniec,  jednak na to są zawiłe i naukowe wyjaśnienia specjalistów z nasa. Nie pytajcie więcej o zdjęcia bo się ośmieszacie. Te obrazki co Matiz pokazuje to też są zdjęcia tyle że specjalnymi komputerami i kamerami robione to są hiper transpozycyjne kompozycje skalarne różnych spektrum światła bo to technologia kosmiczna rozumisz teraz.

Portret użytkownika Julita Kopernik

Idzieeee do słońca, jak ten

Idzieeee do słońca, jak ten no rakieta perszing. Oczywiście zdjęć nie ma, nie ma nic. Są jedynie opowiastki od matis, jak to dzielnie sobie leci w stronę słonka ten instrument badawczy. Jak na złość zapomnieli na instrumencie zamocować jakiejś odpornej kamerki, napewno by się zepsuła dla tego nie zamontowali bo to długa i trudna wyprawa. no tak człowiek jak zwykle niedouczony przydała by się wypowiedz naukowych ekspertów od kosmosu a są tutaj bardzo tęgie naukowe głowy. Zapamiętują wszystko, potem są w stanie wytłumaczyć komukolwiek cokolwiek. Panowie do dzieła.

Portret użytkownika Quark

Zdjęć żądasz - powiadasz ..

Zdjęć żądasz - powiadasz .. Zapytam więc kto lub co miałoby te zdjęcia zrobić lecącej sondzie ??? Musiano by wysłać za nią kolejną sondę z aparatem . Druga kwestia to jakbyś nie wiedziała słońce jest strasznie jasnym obiektem oślepiającym nawet tych co patrzą nań z powierzchni ziemi a co dopiero aparat fotograficzny znajdujący się 588.000 km od słońca ! 

Odległość ziemi od słońca to ok. 150.000.000 km , sonda podleciała na odległość 588.000 km od słońca a więc 255 razy bliżej niż ziemia. To teraz oblicz sobie jak bardzo wzrosła jasność widzianego słońca z okolic sondy w stosunku do słońca widzianego z ziemi ? Na dokładkę wzrost jasności nie jest liniowy lecz rośnie w kwadracie malejącej odległości - przybliżasz się dwu krotnie , jasność rośnie czterokrotnie. Który aratat fotograficzny by to wytrzymał ???

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Skomentuj