Sonda kosmiczna Juno znalazła się na orbicie wokół Jowisza

Kategorie: 

Źródło: NASA

Amerykańska agencja kosmiczna NASA odniosła kolejny sukces w eksploracji kosmosu. Sonda kosmiczna Juno szczęśliwie wyhamowała przed Jowiszem. Udało się ją też wprowadzić na orbitę wokół gazowego giganta, co oznacza, że czeka nas seria odkryć na miarę sondy Cassini.

Juno został wystrzelony 5 sierpnia 2011 roku. Sonda uzyskała przyspieszenie dzięki rakiecie nośnej Atlas 5 i dzięki asyście grawitacyjnej, która umożliwiła wystrzelenie sondy niczym z katapulty. Manewr odbył się 9 października 2013 roku. Juno przyspieszył dzięki temu do astronomicznej prędkości 26 tysięcy km/h i pomknął w przestworza.

 

Zatrzymanie pojazdu nie było zatem rzeczą prostą i kluczowe było powodzenie w uruchomieniu na czas silników. Dzisiaj przed 7 rano naszego czasu sonda Juno skutecznie wykonała manewr wyhamowywania i udało się ją umieścić na orbicie Jowisza. Po pięcioletniej podróży sonda znalazła się u celu swej wędrówki w kosmosie.

Misja Juno kosztowała 1,1 miliarda dolarów, a jej celem jest dokładne zbadanie gazowego giganta, Jowisza. Teraz rozpocznie się cykl badań, które skupią się szczególnie na analizach atmosfery, pola magnetycznego, a także wewnętrznej struktury tej planety. Ostatecznym finałem będzie deorbitacja sondy Juno i jej unicestwienie. Naukowcy liczą na to, że zanim instrumenty nie przestaną nadawać uda się zebrać wiele cennych danych.

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

w doniesienia nasa nie wierze

w doniesienia nasa nie wierze!!! ta agencja ma na celu zwodzenie ludzi!!!.to ze korzystają z pracy dobrze opłaconych ludzi siejących zamęt jest oczywiste .nie wierze w żadne ich słowo!..ich praca ma na celu odciągniecie uwagi, są jak iluzjoniści każdy wie ze to oszuści a jednak większości ludzi ślepo jest w nich zapatrzona ..

Portret użytkownika dfd

Oczywiście że jest płaska.

Oczywiście że jest płaska. Dla niedowiarkó mam zadanie:odnajdzźcie wzór na odcinek koła i wyliczcie w jakim dystansie powinno stanąc od siebie dwóch ludzi, żeby krzywizna ziemi ich sobie zasłoniła. Rzekomy R Ziemi to ok. 6400 km. Za wysokośc człowieka, czyli wysokość krzywizny zasłaniającej dla uproszczenia weźcie 2 metry. Wzór jest prosty, nauczają go w Liceum. Powodzenia w oblicezniach. Aha.Wynik odnieście do idealnie płaskiej powierzchni, jaką jest woda i pomyślcie, czy faktycznie taka jest widocznośc na wodzie

Portret użytkownika keri

Konkretnie, jeżeli wzrok

Konkretnie, jeżeli wzrok obserwatora jest na wysokosci 2m npm to odległośc do linii horyzontu wynosi 5,1 km, jeżeli jego wzrok jest na wysokości 1m, to odległość do linii horyzontu wynosi 3,6 km.

Z tw. Pitagorasa    OG 2 = (R + h) 2 - R 2

 Ponieważ     (R + h) 2 = R 2 + 2 Rh + h 2

więc        OG 2 = 2 Rh + h 2   

gdzie h - wysokość obserwatora, OG - odległośc do horyzontu, R - promień Ziemi 6378km

W tych obliczeniach jest zaniedbana refrakcja światła i jest obliczona odległość maksymalna, jesli chodzi o warunki atmosferyczne.

Każdy może przeprowadzić obserwację nad morzem (lub innym miejscu, jeśli tylko zna wysokość nad poziomem morza), że widość jest znacznie większa, czyli widoczne są obiekty zasłoniete przez krzywiznę Ziemi!

Widoczność tego, co zasłania krzywizna Ziemi dowodzi, ze astronomia jest fałszywa. Płaskości Ziemi nie potwierdzam, gdyż dowód związany z widocznością obiektów zasłoniętych przez krzywiznę Ziemi wskazuje na Ziemię wklęsłą, płaską lub jeszcze inną.

Na pewno Ziemia nie jest skalistą kulą, co jest oficjalną wersją fałszywej astronomii.

 

Wcięło rysunek do obliczeń? I jeszcze obniżyło znak kwadratu, co wygląda jak 2 za zmienną.

Portret użytkownika XaX

To że nie ma gwiazd to

To że nie ma gwiazd to kwestia niedoskonałości naszych urządzeń, zrób sobie zdjęcie nieba pod lampą a też nie będziesz widział gwiazd ... Po prostu zbyt duże kontrasty jasności robią swoje i łapie ostrość na to co jaśniejsze. Z tym negowaniem wszystkiego przeginacie momentami. 

Portret użytkownika Amasz

No tak...  a na yt można

No tak...  a na yt można zobaczyć  jak  ktoś sra pod górkę. Kurwa co to za źródło  wiedzy... yt. Wystarczy coś poczytać o Astronomii, ale  dla  matołów to za trudne. Lepiej obejrzeć  idiotyzmy na yt. 

Portret użytkownika And

Fajna ironia, i te " sprawdź

Fajna ironia, i te " sprawdź youtube ". Wprost idealne źródło informacji naukowych, Biggrin

To są głupcy co twierdzą że jest płaska. Jedynie dla naszego wzroku 2D, kula lub sfera z każdej strony będzie wyglądała jak naleśnik.

Strony

Skomentuj