Sonda Hayabusa-2 dostarczy wkrótce na Ziemię kapsułę z próbkami z asteroidy Ryugu

Kategorie: 

Źródło: JAXA

Japońska sonda kosmiczna Hayabusa-2 wkrótce dostarczy na ZIemię kapsułę próbek gruntu z asteroidy Ryugu. Planowo dojdzie do tego 6 grudnia tego roku.Sonda kosmiczna Hayabusa-2 z powodzeniem wylądowała dwukrotnie na powierzchni asteroidy, aby zebrać próbki gruntu i pyłu. W tym celu na powierzchni asteroidy powstał pierwszy w historii krater stworzony przez człowieka, który umożliwił zebranie pyłu i gleby głębiej niż z powierzchni tego kosmicznego ciała. 

 

Aby to zrobić, sonda Hayabusa-2 wystrzeliła pocisk w kierunku powierzchni asteroidy Ryugu za pomocą specjalnego urządzenia i stworzyć sztuczny krater. Naukowcy uważają, że te próbki skał uzyskane z wnętrza asteroidy, które w większym stopniu zachowują właściwości materii z czasu powstawania Układu Słonecznego, co pozwoli ludzkości zbliżyć się do wyjaśnienia jego powstania naszego systemu planetarnego.

Sonda kosmiczna Hayabusa-2 została wystrzelona w kierunku asteroidy Ryugu w 2014 roku. Ryugu znajduje się obecnie 340 milionów kilometrów od Ziemi, a jej średnica wynosi około 900 metrów. Naukowcy uważają, że pierwiastki znajdujące się w gruncie Ryugu pomogą między innymi odkryć tajemnicę pochodzenia wody i pierwiastków organicznych na Ziemi.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jarogrzyb

Wystrzelili sonde w obiekt

Wystrzelili sonde w obiekt który znajduje sie 380mln km gdzieś tam, przelecieli i trafili na rase szympansów jonovo zamieszkują[email protected] ową asteroide. Szympansy obiecaly oddać ludziom klucze do jeszcze dalszych podróży poza rubieże  znanego wszechświata. Nie moge sie doczekac wyników tych próbek, pewnie w nich tkwi odpowiedź dotyczaca teleportacji miedzygwiezdej z nie ukrywanym zafascynowaniem bede oczekiwal kolejnych artykułów w tej fantastycznej sprawie...

Portret użytkownika Dzik

Mam głupie pytanie a

Mam głupie pytanie a własciwie dwa pytania. Kto zrobił zdjęcie tej "sondy" w trakcie pobierania próbki.

 Oraz co tak oświetla punktowo ta "sondę", że najasniej jest blisko niej i odbija się odbicie w baterii słonecznej".

Prosze  o odpowiedź.

 

In God we trust

Portret użytkownika emel

W łatwy sposów często można

W łatwy sposów często można odróżnić fotografie od wizualizacji po tym, że na fotografiach nie widać gwiazd. Są one zbyt ciemne w stosunku to fragmentów asteroidy (lub planety) oświetlonych przez Słońce.

Z jakiegoś powodu na wizualizacjach umieszcza się gwiazdy w tle. Nie wiem dlaczego. Może aby każdy widział, że rzecz dotyczy kosmosu. A może po to, aby nie było wątpliwości, że to jest wizualizacja, a nie autentyczna fotografia. Skutkiem ubocznym jest to, że ludzie niezbyt rozgaranięci albo nieznający się na podstawach fotografii myślą, że na wszystkich zdjęciach powinno być widać gwiazdy.

Portret użytkownika NieChlajBabo

Kolego a możesz pokazać choć

Kolego a możesz pokazać choć jedno ZDJĘCIĘ(fotkę) w kosmosie, no nie bardzo bo zawsze mamy te cholerne wizualizacje. Szkoda że te sądy nie zabierają ze sobą jakiegoś aparatu do zdjęć, pooglądało by się wszak to bardzo cenne dane by były. "340 milionów kilometrów od Ziemi" to chyba radio tam nie sięga co , czy sama się steruje niczym jakiś robot ???

Strony

Skomentuj