Somalijski przestępca otrzymał wysokie odszkodowanie od brytyjskiego rządu

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Zaskakujący wyrok sędziego z Wielkiej Brytanii. Nielegalny imigrant z Somalii, który przybył do kraju w 1996 roku i ma na swoim koncie liczne przestępstwa otrzymał wysokie odszkodowanie od rządu. Powodem takiej decyzji była nieudana próba wydalenia go z UK i zbyt długie przetrzymywanie go w zamknięciu.

 

39-letni Abdulrahman Mohammed trafił do Wielkiej Brytanii w 1996 roku. Jednak w latach 1998-2013 popełnił liczne przestępstwa takie jak rozboje i wymuszenia. Policja zatrzymywała go również za rasizm i posiadanie narkotyków. Wobec niego wydano łącznie 30 wyroków skazujących i 13 razy był pozbawiany wolności.

 

Somalijczyk nie otrzymał azylu, a Wielka Brytania pozwoliła mu zostać na terenie kraju tylko do sierpnia 2000 roku. Co ciekawe dopiero 8 lat później zadecydowano o jego deportacji, jednak wtedy nielegalny imigrant otrzymał pomoc od prawników. Sprawa trafiła do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka a deportacja została ostatecznie wstrzymana.

 

Teraz sędzia Edward Pepperall stwierdził, że w latach 2012-2016 Somalijczyk był przetrzymywany niezgodnie z prawem przez 445 dni, podczas gdy jego deportacja nie doszła do skutku. Z tego powodu zadecydowano, że przestępcy należy się odszkodowanie w wysokości 78,5 tysięcy funtów (tj. ponad 370 tysięcy złotych).

 

Nie jest to pierwszy przypadek kiedy przestępca o zagranicznym pochodzeniu jest traktowany ulgowo. Wielu muzułmańskich imigrantów, w tym islamskich terrorystów od dawna wykorzystuje przepisy prawne na swoją korzyść i żali się na urazy psychiczne wywołane rzekomo złym traktowaniem w więzieniu. Istnieje wiele przypadków, w których przestępcy i mordercy otrzymali wysokie odszkodowania.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Komentarze

Skomentuj