Somalia ogłasza stan wyjątkowy z powodu wybuchu kleski szarańczy

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Somalia ogłosiła stan wyjątkowy w związku z plagą szarańczy, która grozi zniszczeniem plonów, które mają zostać zebrane w kwietniu.

W Somalii już prawie trzy miliony ludzi nie ma dostępu do żywności. Teraz ich sytuacja może się jeszcze pogorszyć ze względu na atak żarłocznych owadów.

 

Saeed Hussein Leed, minister rolnictwa i nawadniania Somalii, powiedział, że rząd zidentyfikował duże roje szarańczy w południowych stanach federalnych Hirshabelle, Southwest i Jubbaland.

 

Wdrożone zostały odpowiednie środki do zwalczania szarańczy za pomocą oprysków chemicznych. Jednak z pewnością będą one niewystarczające i Somalii grozi klęska głodu. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Somalia to kraj z dostępem do

Somalia to kraj z dostępem do oceanu i długą linią brzegową, więc na pewno idzie z tej wody wyciągnąć coś do jedzenia i nawet jeśli szarańcza zje zbiory to nie powinno być tam problemu głodu. Myślę że głód jest tam dlatego że kraj od dawna jest zdestabilizowany przez wojny domowe i jest poligonem doświadczalnym dla wielu armii, które oprócz tego że dewastują ludziom życie to na pewno rabują i przejadają wszelkie zasoby żywności.

Portret użytkownika Quark

Dostęp do moża to ma też

Dostęp do moża to ma też Polska i co z tego .. ? Gdyby u nas wystąpiła jakaś klęska nieurodzaju to myślisz , że rybołóstwo zaspokoiło by potrzeby ludności aż do śląska ?? Tak to mogą sobie przeżyć mieszkańcy wybrzeża ale nie ci w głębi kraju !

Portret użytkownika b@ron

no się powtórzę... a to

no się powtórzę... a to szczepionkę są w stanie w pół roku wyprodukować a oprysku na szarańczę od wieków nie ma... szarańcza, komary, kleszcze... plagi coroczne a bil nie wpadł żeby zainwestować w aerozol...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Quark

Nawet u nas w europie mało

Nawet u nas w europie mało kogo stać na kilkuhektarową szklarnię a co dopiero tych bidoków ze somalii .. zastanów się ! A szarańcza wyżera też liście drzew i trawę na pastwiskach i co , cały kraj mieliby pod szybą schować ??

Jeden coś palnie a reszta go bezmyślnie popiera ... 

Portret użytkownika Ractaros96

Lepsza mała szklarnia, ale

Lepsza mała szklarnia, ale nietknięta przez szarańczę, niż wielkie stracone uprawy. Trzeba zacząć od czegoś małego, ale dostosowanego do trudnych warunków. Chyba nie uważasz, że lepiej będzie się modlić o to, aby szarańczy nie było w tym roku?

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Skomentuj