SolarCity stworzyła najwydajniejsze na świecie przemysłowe panele słoneczne

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
Firma SolarCity, której współzałożycielem jest Elon Musk ogłosiła, że udało jej się skonstruować najwydajniejsze na świecie przemysłowe panele słoneczne. Rekord został potwierdzony przez Centrum Testów Energii Odnawialnej (RETC). Produkcja nowych ogniw fotowoltaicznych rozpocznie się już w tym miesiącu.

 

Panele słoneczne od SolarCity posiadają wydajność 22,04%. Poprzedni rekord należał do firmy SunPower (21,5%) lecz różnica jak widać nie jest zbyt wielka. Ogniwa te generują większe ilości energii na metr kwadratowy, ich rozmiary są takie same jak w przypadku paneli o mniejszej wydajności a ich koszty produkcji zostały znacznie zredukowane. Nowa technologia lepiej funkcjonuje w wysokich temperaturach.

 

Przemysłowe panele słoneczne o rekordowej wydajności będą dostępne dla rodzin, firm, szkół i innych organizacji oraz znajdą zastosowanie w farmach solarnych. Pierwsze ogniwa fotowoltaiczne firmy SolarCity będą powstawały jeszcze w tym miesiącu w pilotażowej fabryce, ale głównie ich produkcją ma zająć się zakład w Buffalo w Nowym Jorku. Gdy prace będą na pełnych obrotach, w ciągu jednego dnia będzie powstawać nawet 10 tysięcy paneli.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/solarcity-stworzyla-najwydajniejsze-swiecie-przemyslowe-panele-sloneczne

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tgomek

ciekawe jak te sprawnosc

ciekawe jak te sprawnosc obliczaja? bo jak okreslic sprawnosc panelu np 1x1m co jest odnosnikiem?
1wszy panel 100%? czy odwrotnie . Ktos madry? Jeden panel to np 120 W energii to i tak sporo. ale srawnosc

Portret użytkownika pr78

Tymczasem w Polsce....banda

Tymczasem w Polsce....banda kretynów doprowadziła do tego że nasze elektrownie tracą moce produkcyjne prąd elektryczny bierzemy z Ukrainy kopalnie na Śląsku ekonomiczne nie istnieją jakiś idiota z Kaszubów chciał atomówki budować za bagatela 60 miliardów złotych jedna a chciał dwie....bójcie się ludzie nadciąga czarnoksiężnik z krainy OZE...i kasjer który wam powie że 3 razy 3 to nie jest 6 jak twierdził pewien elektryk

Skomentuj