Sojusznicy Syrii ostrzegają USA przed operacją militarną

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Barack Obama jeszcze nie podjął żadnej decyzji w sprawie ataku chemicznego w Syrii, natomiast sojusznicy tego kraju jasno wypowiedzieli się na temat ewentualnej interwencji amerykańskich wojsk. Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest bardzo napięta.

 

Ostrzeżenia padły ze strony Rosji, Iranu, Syrii a nawet Wenezueli. Kraje domagają się aby Barack Obama wstrzymał się od podejmowania tego typu decyzji, ponieważ prezydent Syrii zgodził się na współpracę z ONZ, która sprawdzi doniesienia o użyciu broni chemicznej. Wiele wskazuje na to, że za atakiem chemicznym z 21 sierpnia stoją rebelianci. Według agencji SANA, wojska rządowe znalazły broń chemiczną w jednym z tuneli. Co więcej, armia zdołała zająć magazyn w którym znajdowały się między innymi maski gazowe oraz zapas antidotum z etykietami "Firma katarsko-niemiecka dla przemysłu farmaceutycznego".

 

Jest aż nadto dowodów, że użycie broni chemicznej to nic innego jak prowokacja rebeliantów, jednak ten temat jest unikany jak ognia. Wciąż padają naciski na Baracka Obamę, aby natychmiast podjął działanie. Francja i Wielka Brytania już zapowiedziały, że w razie czego posiadają swoje wojska w regionie, które mogą zostać zmobilizowane a operacja militarna nie będzie wymagała zgody ze strony ONZ. Do tego dochodzi jeszcze Izrael. Premier Benjamin Netanjahu powiedział, że "najniebezpieczniejsze reżimy na świecie nie mogą być w posiadaniu najniebezpieczniejszych broni" a w przypadku podjęcia decyzji, kraj pomoże w ataku na Syrię.

 

Jak donosi Al-Jazeera, prezydent Baszar al-Assad w poniedziałkowym wywiadzie dla rosyjskiej gazety powiedział, że interwencja amerykańskich wojsk zakończy się porażką. Dodał również, że jego kraj nigdy nie stanie się marionetką Zachodu a Stany Zjednoczone nigdy nie zdobędą Syrii. Dzień wcześniej jeden z syryjskich ministrów również ostrzegł prezydenta USA twierdząc, że interwencja militarna doprowadzi do zniszczenia całego Bliskiego Wschodu. Barack Obama jak dotąd wstrzymuje się od jakichkolwiek decyzji obawiając się wysokich kosztów całej operacji.
 
Wczoraj miała miejsce konferencja prasowa, na której szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow powiedział, że "Rosja nie zamierza z nikim prowadzić wojny" z powodu Syrii i trudno powiedzieć, czy była to wypowiedź uspokajająca czy niepokojąca. Oprócz tego Ławrow stwierdził, że ewentualny atak na syryjskie obiekty wojskowe nie zakończy wojny i jest to tym bardziej zbędne. Poza tym według niego atak bez zgody ONZ byłby pogwałceniem prawa międzynarodowego.

 

Jako ciekawostkę warto dodać badanie opinii publicznej, przeprowadzone przez Reuters i Ipsos. Ankieta przeprowadzona w dniach 19-23 sierpnia informuje, że aż 60% Amerykanów sprzeciwia się kolejnej wojnie, podczas gdy tylko 9% popiera interwencję w Syrii. Co więcej, 25% badanych poparłoby wojnę, gdyby rzeczywiście wojska Assada użyły broni chemicznej, jednak sprzeciw wyraziło 46% osób. W najbliższym czasie z pewnością przekonamy się jaka będzie decyzja światowego żandarma, czyli Stanów Zjednoczonych.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika e.....

@Nostra Damus,widac typowy

@Nostra Damus,widac typowy cwaniak z Ciebie,jedyne co Ci dobrze wychodzi ,
to prowokowanie ludzi,bardzO pieknie sie wyuczyles, stylistycznej pisowni,ale w twoich komentarzach nie ma zadnego logicznego myslenia,myslisz ,ze tacy inteligenci ,ktorzy potrafia pieknie ,,bez zadnego sensu ,,dawac wyklady,,
w ktorych brak logicznego myslenia ,na dany temat ,zastepuja piekna pisawnia ,sa tacy madrzy,
potrafisz tylko obrazac i prowokowac ludzi,a co Ty wiesz o swiecie ,pewnie nic ,
przez TAKICH madrych inteligencikow ,co nic nie widza poza swoja d.....
ten swiat ginie ,
bo to tak naprawde nie jest zadna madrosc ,tylko wysokie mniemanie o Sobie ,ktore zawsze jest dowodem egoizmu,
wszystkie zlo na tym swiecie jest napedzane egoizmem,
kary chcesz wymierzac,podpowiadasz  sie modlic,od wymierzania kar jest BOG ,
cywilizowany swiat ,gdzie taki widzisz,czy  ludzie ktorzy dodaja- fluoru do wody,legalizuja eutanazje ,popieraja homoseksualistow ,sa cywilizowani,
pouczasz ,,nie trzescie portkami,,zdanie wyzej piszesz ,,nikt nie bedzie mogl spac spokojnie ,sam siebie rozumiesz ,
to ,taki jestes odwazny ,karac innych po przez ,rzady innych krajow,no to jest odwaga,
 

Portret użytkownika Nostra Damus

@Afterwin… Ręce mi opadają….

@Afterwin…
Ręce mi opadają…. Skąd Tobie takie brednie pod moim afresem do głowy wpadają….
@„Możesz pisać co chcesz, ale nikogo nie oszukasz.”
Odp.: Czy ja wyrażając swoje zdanie staram się kogoś oszukać? Co za pomysł, na to trzeba dopiero wpaść. To jest bzdura, sorki.
@„Oburzyłem się głównie z powodu zarzucenia mi nielogiczności i kłamstw kierowanych pod moim adresem. Jak na podstawie jednego zdania możesz stwierdzić, że się nie znam??? „
Odp.: Nie musisz się oburzać. Dla mnie to nielogiczne, szczególnie to zdanie z linią frontu i że „będzie gorzej niż w 39” … Dla mnie to śmieszne i nielogiczne. Niemożliwy scenariusz.
@„Nie popieram ataków na ludność cywilną, ale nie uważam w przeciwieństwie do ciebie, że obca interwencja w czymś pomoże.”
Odp.:Jeżeli uważnie czytałeś co pisałem, to nigdy nie mówiłem o tym, że interwencja ma w czymś pomóc. Pisałem o konsekwencjach dla winnych, i to tylko dlatego, żeby nikomu innemu nie wpadło do głowy, że można bezkarnie używać broń chemiczną i mordować w ten sposób ludność cywilną. Tutaj musi nastąpić reakcja świata cywilizowanego. Tą reakcją może być także schwytanie winnych i odpowiedzialnych za ten czyn, i postawienie pod sąd.
Jestem, jako ezoteryk, ostatnią osobą na tej planecie, która wzywa do wojny, ale pierwszą która woła i zawsze wołała o Sprawiedliwość.
@„Tylko nie kłam, bo nigdzie nie napisałem, że popieram ataki na ludność cywilną. Twoje słowa: Swoją drogą, czy nie żal tych istot ludzkich, także i dzieci, malutkie niewinne, które zginęły od gazu? Jakoś nikt się nie rozczulił, nikt nie zapłakał, tylko się o swoje dupy boicie - po pierwsze skąd masz pewność kto użył gazu???”
Odp: Niestety, Twoje wypowiedzi tutaj były tak przesiąknięte pewnością wybuchu wielkiego konfliktu, że zapomniałeś że istnieje druga strona medalu: zagazowane ofiary. Chciałem w ten sposób zwrócić na to uwagę.
Co do „pewności, kto użył gazu”… Na pomoc! Gdzie ja pisałem kto użył gazu?????? Nikt nie ma na tym świecie pewności, oprócz tych którzy ten atak przeprowadzili. Ja pisałem o odpowiedzialności za to co się dzieje w kraju, a ta spada zawsze na przywódców, niestety.
@Możesz pisać co chcesz, ale nikogo nie oszukasz. Oburzyłem się głównie z powodu zarzucenia mi nielogiczności i kłamstw kierowanych pod moim adresem. Jak na podstawie jednego zdanai możesz stwierdzić, że się nie znam??? Nie popieram ataków na ludność cywilną, ale nie uważam w przeciwieństwie do ciebie, że obca interwencja w czymś pomoże. Możesz dalej obrażać moja inteligencję, ale ja wiem co piszę. Gdzie ty nie masz konkretów? A co mam tu książki pisać. Jeżeli chcesz o coś spytać to pytaj. Tylko nie kłam, bo nigdzie nie napisałem, że popieram ataki na ludność cywilną. Twoje słowa: Swoją drogą, czy nie żal tych istot ludzkich, także i dzieci, malutkie niewinne, które zginęły od gazu? Jakoś nikt się nie rozczulił, nikt nie zapłakał, tylko się o swoje dupy boicie - po pierwsze skąd masz pewność kto użył gazu??? A co jak to jednak twój ukochany zachód i rebelianci za to odpowiadają? Jaka byłaby logika rządu syryjskiego, wygrywają wojnę więc po co mieliby prowokować zachód, zastanów się. Dlaczego Amerykanie nie wyzwalają Tybetu? Przecież wypadałoby tak zrobić i ulżyć cierpieniu tybetańczyków. Dlaczego media o tym nie mówią? Dlaczego nikt się nie pali by położyć kres cierpieniu? Bo nie mają tam interesów. Irak też według Amerykanów dysponował bronią masowego razenia i co? Okazało się, że tysiące niewinnych ludzi zginęło w imię kłamstw polityków. Gdzie wtedy byłeś, też nawoływałeś do wojny? Nie zauważyłeś jeszcze, że to wszystko jest przesiąknięte kłamstwem? „A co jak to jednak twój ukochany zachód i rebelianci za to odpowiadają?”
Odp.: Ratunku!!! Jaki mój „ukochany zachód i rebelianci?” ??? Skąd te bzdury? Ja nie dzielę świat na „Zachód” i nie-zachód. Planeta jest okrągła i gdzie jest Zachód zależy od tego, gdzie się stoi i w którym kierunku się patrzy. Ja nie jestem zwolennikiem podziału na kierunki świata. Cywilizacja nie porusza się i nie rozwija się kierunkami, lecz wydarzeniami i rozwiązaniami które to cywilizację pchają do przodu, a niekiedy nawet do tyłu. Nigdy nie jest tak, że jakiś Zachód ma zawsze rację a inni nigdy i odwrotnie. Nigdy nie jest tak, że jakaś istota ludzka ma zawsze rację, a inne nigdy; niekiedy i papież pieprzy głupoty (jeżeli nie przeważnie). Jestem całkowicie neutralny i realizuję wydarzenia każde z osobna.
 @„Jaka byłaby logika rządu syryjskiego, wygrywają wojnę więc po co mieliby prowokować zachód, zastanów się.”
Odp.:  Tak, tu się zgadzam, Nigdzie nie pisałem co innego. Pierwszą moją myślą była prowokacja ze strony terrorystów. Drugą: odłamy wojsk lub milicji, które odcięły się od Assada. Trzecią: Brat Assada, który dowodzi oddziałem specjalnym. Prawdopodobnie z tych koszar wystrzelono pociski z gazem. Brat Assada znany jest ze swoich psychopatycznych upodobań, postrzelił i ciężko ranił nawet swojego szwagra podczas sprzeczki rodzinnej. Ja nie pisałem o tym, kto jest sprawcą, pisałem by ukarać odpowiedzialnych.
@„Dlaczego Amerykanie nie wyzwalają Tybetu? Przecież wypadałoby tak zrobić i ulżyć cierpieniu tybetańczyków. Dlaczego media o tym nie mówią? Dlaczego nikt się nie pali by położyć kres cierpieniu? Bo nie mają tam interesów. Irak też według Amerykanów dysponował bronią masowego razenia i co? Okazało się, że tysiące niewinnych ludzi zginęło w imię kłamstw polityków. Gdzie wtedy byłeś, też nawoływałeś do wojny? Nie zauważyłeś jeszcze, że to wszystko jest przesiąknięte kłamstwem?”
Odp.: Zauważyłem to dziesiątki lat temu. Nie ma innego człowieka na świecie, który tak piętnuje te ścierwa, które zwią się politykami, jak ja. Gdzie ja byłem i czy namawiałem do wojny? Co za bzdura. W ogóle nie wiesz o mnie nic. Jestem zażartym wrogiem każdej wojny, wojownikiem o sprawiedliwość i równość. Nie dzielę świata na strony, ałe staram się je połączyć itd. Ja nawoływam do zachowania spokoju i nie trzęsienia portkami. Pisałem że żadnej wojny światowej, ani też tej „z 39” nie będzie – to jest robienie paniki. Jeżeli podpowiedział to Tobie Pan Dr. P., to ty go już nie słuchaj.
Dla mnie Planeta Ziemia to nie kula, ale książka, a istoty ludzkie to literki, które zapełniają stronice. Potrafię tę księgę czytać i zrozumieć jej sens, jak chyba mało kto na świecie. Wiem skąd jesteśmy, skąd idziemy, którędy, dokąd i po co. Wiem że wojny światowej nie będzie. Pzdr.
 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Afterwiner7

Wypraszam sobie słowa o tym,

Wypraszam sobie słowa o tym, że rozsiewam panikę. Walczyłem w zatoce perskiej i na bałkanach i jestem ostatnią osobą na tym forum która boi się wojny. Nie wiem dlaczego uważasz, że wojna z Rosją jest niemożliwa? Masz 100% pewności? Znam wielu wysokich rangą wojskowych, którzy uważają, że zagrożenie ze strony Rosji jest całkiem spore, tak więc twoje wyśmiewanie jest nie na miejscu. Ostatnio nastąpiła także zmiana głównych celów operacyjnych WP, która zakłada przede wszystkim obronę terytorium RP. Pamiętaj, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Nie ma co kruszyć kopii. Każdy ma swoje zdanie, jeżeli cię uraziłem to przepraszam. I pamiętaj, że informowanie to nie sianie paniki, nie podaję informacji wyssanych z palca, mają swoje zródło.
Rosyjskie media: atak na Syrię spowoduje internacjonalizację konfliktu
Panika w Syrii. Opozycja wzywa do ataku
Znam retorykę wojenną i znam się na wojnie, tak więc proszę cię nie obrażaj mojej wiedzy. Tak twoja gadka, że rece opadają itd jest po prostu śmieszna.


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Portret użytkownika uLtra

nie sadze by osoba ktora

nie sadze by osoba ktora przeszla tak wiele jak piszesz,wchodzila i wypowiadala sie na takim dosc niepowaznym forum,jakim jest ZNZ....a panike rozsiewasz,swiadomie badz tez nie...wspominasz ze znasz wiele wplywowych osob ,znaczy wysokich ranga wojskowych,,,nie sadze by cokolwiek wycieklo z ich strony ,,no chyba ze,nie dbaja o bezpieczenstwo kraju...zgadzasz sie ze mna???,,patrioto,,

Portret użytkownika Afterwiner7

Jaki stan wojska jest każdy

Jaki stan wojska jest każdy wie;) Jednak wojska ekspedycyjne mają nowoczesny sprzet i dobre wyszkolenie, wartość bojową. Szkoda tylko, że jest ich tak mało. Oczywiście WP może głównie liczyć na wsparcie NATO (w którą to pomoc wątpię). Osamotniona armia mogłaby stawić co najwyżej symboliczny opór. Lotnictwo zostałoby szybko zniszczone, a co za tym idzie cele strategiczne pozostałyby bez ochrony. Można najwyżej bronić się całą armią w Zgorzelcu;)


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Strony

Skomentuj