Sojusz Rosji i Chin przeciwko USA staje się faktem

Kategorie: 

Sojusz rosyjsko-chiński jest już faktem

Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. To uniwersalne prawidło sprawdza się po raz kolejny. Chińczycy i Rosjanie działają wspólnie, zwłaszcza w kontekście wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Wczoraj w chińskiej gazecie People Daily, kojarzonej z rządem Chin, opublikowano artykuł zatytułowany "Dlaczego Waszyngton chce szybko zakończyć erę Putina?". Chińczycy zauważyli, że ktoś zaczyna "mieszać" w Rosji i wprost oskarżono o to USA.

 

W artykule aż roi się od ostrych sformułowań, bardzo niepochlebnych dla działań Zachodu. Chińczycy oskarżają Stany Zjednoczone, że stały się głównym prowokatorem konfliktów zbrojnych i "pomarańczowych rewolucji" na świecie. Według chińskiej gazety USA stwarza problemy, a następnie próbuje je rozwiązać, ale czyni to na próżno. O tym, zdaniem autora, świadczą niepowodzenia USA w Iraku i Afganistanie.  

 

Ponadto autor otwarcie oskarża Amerykanów o finansowanie opozycji w dzisiejszej Rosji oraz tymi w Iranie, Tunezji, Egipcie i Syrii. Artykuł kończy się wezwaniem do wspólnoty międzynarodowej o zachowanie czujności wobec "podstępnych projektów Stanów Zjednoczonych" i wzywa do "nie poddawania się pomysłom narzucania demokracji innym krajom”

 

Gazeta, która to opublikowała uważana jest za nieoficjalny organ rządu i swoistego rzecznika interesu Chin. Często publikowane tam są materiały, które ze względów dyplomatycznych nie mogą być wyartykułowane na poziomie oficjalnym, ale po prostu odzwierciedlają opinię władz ChRL. Jeszcze niedawno wielu analityków wskazywało, że Rosja i Chiny są skazane na konflikt graniczny, teraz wygląda na to, że kwitnie współpraca.  Dlatego można stwierdzić, że Chiny nie zabiegają o przychylność USA i biorą kurs na zbliżenie z Rosją w celu utworzenia silnego sojuszu. 

 

Po raz pierwszy Chińczycy nazwali rzeczy po imieniu określając USA "szefem bandytów", a Rosję krajem sprzeciwu. Wspominany artykuł, opublikowany został w nakładzie około 3 milionów egzemplarzy. Prawdopodobnie ma on na celu przygotowanie chińskiej opinii publicznej do zbliżenia między Rosją i Chinami. Oczywiste jest, że między wierszami należy odczytać rosnące obawy, co do skuteczności metod, dzięki którym Zachód nauczył się umiejętnie obalać niechciane polityczne reżimy. 

 

Należy zauważyć, że histeria rozpętana przez zachodnie media po wecie Rosji i Chin w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Syrii tylko pcha te kraje do zacieśnienia sojuszu. Z kolei penetracja USA w regionie Azji i Pacyfiku, gdzie starają się zdominować naturalną strefę zainteresowania Chin, przynosi silną antyamerykańską retorykę i jasne uzasadnienie dla tego typu aliansów. Innymi słowy, USA robi wszystko, aby sojusz rosyjsko-chiński miał miejsce.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Stach

Ludzie, patrzycie i nie

Ludzie, patrzycie i nie widzicie o co chodzi. W Iranie od 2008 roku funkcjonuje Irańska giełda naftowa, rozliczana nie tak jak wszystkie giełdy naftowe w dolarach a w EURO. Chiny, Japonia, Indie i Euroland trzymają ponad 4500 mld dolarów rezerw -głównie na ropę. Chętnie wymienią te rezerwy na inną walutę, ale w tym momencie pogrążą gospodarczo USA i Wielką Brytanię. I to jest ta "bomba atomowa" Iranu.Wiedzą o niej Chińczycy i Rosjanie. Słuszny sojusz. Dość wciskania ludziom kłamliwej propagandy zachodu.

Portret użytkownika eboka

Nikt, dobrze mówisz.

Nikt, dobrze mówisz. Wszystkie obiekty związane z produkcją, czy magazynowaniem broni jądrowej są dobrze przez naszych przyjeciół z Kosmosu rozeznane i gdyby co, nie uda się ich uruchomić. Wiedzą o tym w USA i dlatego teraz wzięli się za budowę super bomby konwencjonalnej.  Nasi kosmiczni opiekunowie nie wierzą w mądrość i rozum ludzki, ja niestety też. Pozdrowienia.

ebo

Portret użytkownika DRZEJLOWSKI

Drodzy koledzy... Mylicie

Drodzy koledzy... Mylicie się. Tzw. kosmici nie są naszymi przyjaciółmi. Jeżeli naturalnie są... Cała ściema o "kosmitach" ma spowodować totalną dezorientację społeczeństw.. cel?-  wywołać konflikt światowy, w którym pojawi się na pewnym etapie "interwencja z kosmosu".. Z kosmicznej bajki chyba.. Ale dzielny "Naród Amerykanski" przegoni najeźdzców"... i "ocali" te 500 mln...Broń jądrowa będzie użyta być może tylko na początku konfliktu .. ( Iran).. później zadziała HAARP i tp. bronie przeciwko mocarstwom posiadającym tę broń, by jej nie mogli użyć... i się zacznie Apokalipsa... trzęsienia, wulkany, ogniste kule z nieba... NIbiru ..itp. bajki Ale co tam... nas już nie będzie ...w większości.. Nie ocalą nas ani "kosmici", ani Mesjasz... przynajmniej nie w tym tysiącleciu...

Portret użytkownika danielov

15 lat wolności internetu- to

15 lat wolności internetu- to za dużo. Trzeba położyć na tym łapę bo ludzie dowiaduja sie prawdy tak jak na tej właśnie stronie. Powiem szczerze że dopiero od 2011 roku dokladnie od marca uswiadomiłem sobie i uwierzyłem w to z czego się naśmiewałem wczesniej....że media takie jak telewizja są zmanipulowane do szpiku kości i nie usłyszymy w nich prawdy poza pogodą!
 
Ta wojna jest planowana od dawna a sam atak na Iran jest planowany od 2004 roku. Ci zbrodniaże z ONZ i cala reszta światowej Elity przygotowała okreslony plan. Celem jest utworzenie światowego rządu i zachipowanie wszystkich ludzi. Wcześniej konieczne jest przygotowanie podstaw prawnych aby światowy terror wprowadzić w legalny sposób i w taki oto właśnie sposób sprawdza się biblijna przepowiednia....."Bestia wyłania się z otchlani...." 10 czy tam 11 sektorow swiata- symbolizuje głowy i rogi.

Portret użytkownika Fox

danielov wreszcie to

danielov wreszcie to zauważyłeś i uwierzyles ale ilu jest takich co są ślepi i są dla Polski i dla nas jak kotwica. Oni nie uznają spiskowej teorii dziejów...

dodam, że planowane jest nie tylko czipowanie ale także fizyczne ograniczenie populacji...Wszystkie dane na ten temat są już zgromadzone od czasów wojny. O człowieku wiadomo już niemal wszystko co jest potrzebne do stworzenia nadczłowieka. Słabe geny zostaną zlikwidowane.

Portret użytkownika przemo11223

zauwazyliscie ze ten kto nie

zauwazyliscie ze ten kto nie trzyma z usa nazywany jest rezimem? dla przykladu podam egipt jeden wladca rzadzacy przez 20 lat i jakos nigdy nikt nie mowil ze to rezim. radze sluchac naszych mediów z przymrozeniem oka
 

Portret użytkownika Andree

Nie po to czytam newsy na tym

Nie po to czytam newsy na tym portalu, aby ktoś propagował linki z zakłamanej strony prorządowej. Daruj sobie następnym razem uzasadnienia z wątpliwych źródeł. Oni mają licznik i widzą ile dziennie ludzi otumaniają. Opamiętaj się i nie wchodź tam.

Strony

Skomentuj