Śnieżyce w USA - w ośmiu stanach wprowadzono stan wyjątkowy

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Kolejny atak zimy w USA spowodował spore utrudnienia. W sumie w ośmiu amerykańskich stanach - Missisipi, Maryland, Karolina Północna i Południowa, Georgia, Alabama, Luizjana i Wirginia - ogłoszono wprowadzenie stanu wyjątkowego z powodu obfitych opadów śniegu.

 

W słonecznym zwykle Teksasie, karetka pogotowia z pacjentem wypadła z oblodzonej drogi i w wyniku zderzenia są cztery ofiary śmiertelne. Z powodu wypadków drogowych jak i podczas odśnieżania, poszkodowanych zostało bardzo wiele osób. Doszło też do kilku tragicznych lawin w górach Kolorado, Utah i Oregonu. Śmierć poniosło tam aż 6 osób.

 

Według amerykańskich meteorologów burza dotknęła 16 stanów na południu i po północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Opady od 20 cm do 30 cm występują obecnie od Teksasu do New Jersey. Z powodu nadmiaru śniegu, paraliżującego ruch drogowy, władze Północnej Karoliny i Georgii ogłosiły zamknięcie wszystkich szkół. Inaczej pracują również urzędy, które przeważnie mają skrócone godziny otwarcia.

 

Z prognozy pogody wynika, że śnieg będzie padać intensywnie jeszcze przez co najmniej dwa dni i w ciągu 24 godzin w niektórych obszarach może spaść do 25 cm białego puchu. Tegoroczna zima zostanie zapamiętana jako szczególnie dolegliwa dla USA i południowo wschodnich stanów, które zwykle nie doświadczają tak dużego ochłodzenia.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika antyego.pl

Jakie to sraszne... STRACH to

Jakie to sraszne... STRACH to iluzja tworzona w umyśle w obawie przed przyszłością lub przeszłością, która nie istnieje, istnieje tylko TERAZ, wieczna chwila obecna - życie. PRZYSZŁOŚĆ i PRZESZŁOŚĆ to iluzoryczne i nieprawdziwe historie kreowane w umyśle z obecnego punktu widzenia, tworzone na bazie TERAZ, chwili obecnej. Człowieku! Rozejrzyj się, zanurz się w swojej istocie, od zawsze istniejesz w TERAZ. Zamiast skupiać się i żyć na bazie przyszłości i przeszłości, zacznij żyć w TERAZ, pozostała reszta to nieistotna iluzja, która odbiera Ci prawo do życia.

http://antyego.pl - ANTYEGO | Rozwiń w sobie świadomość!

Portret użytkownika MonaLisa

Też mi wielka śnieżyca!

Też mi wielka śnieżyca! Dwadzieścia lat temu taki śnieg był normalką. Szczególnie ten film - śniegu nawet po kolano nie napadało, a tytuł prasowy: "Stan wyjątkowy". Ja bym zatytułowała artykuł: "Powrót warunków pogodowych do normalności".
Też chcę tyle śniegu mieć!

Portret użytkownika Magdul

Tak popatrzyłam na ten filmik

Tak popatrzyłam na ten filmik i śmiać mi się chce - u nich to od razu klęska żywiołowa i totalny paraliż, a u nas takie zimy to lajcik, za wyjątkiem tegorocznej, to przecież w Polsce takie widoki nie są czymś niezwykłym i przepraszam bardzo, ale funkcjonujemy normalnie - jeździmy do pracy, chodzimy na zakupy, jak każdego jednego dnia...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

...przez analogię przed

...przez analogię przed wyborami w 2010 i 2011 roku były wielkie powodzie w południowo wschodniej Polsce... Jakos po wyborach był spokój.. Ludzkie tragedie zabrały Polskiej Opozycji miliony głosów dając władzę w łapy obecnych Oprawców III RP... RP Bolka Lejby,  Aleksndra Stolcmana, Donalda Thusk, ostatno przy wydajnej pomocy speców informatycznych serwerów  zaprzyjaźnionej Rosji...

Skomentuj