Śnieżyce w Ameryce Południowej zszokowały mieszkańców

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kolejna fala wyjątkowo mroźnej pogody dotarła do Argentyny, Urugwaju i Brazylii. Mieszkańcy tych krajów byli bardzo zaskoczeni nietypowymi w tej szerokości geograficznej opadami śniegu jakie towarzyszyły tej zimowej aurze.

Od kilkunastu dni Ameryka Południowa zmaga się z mroźną i śnieżną zimą. W ostatnich godzinach opady śniegu wystąpiły w miejscach, w których pojawienie się białego puchu jest wydarzeniem bardzo nietypowym.

 

Opady śniegu odnotowano w co najmniej 13 miastach w brazylijskim stanie Rio Grande do Sul, co jest wyjątkowo rzadkim wydarzeniem w regionie. Śnieg odnotowano w miastach takich jak Pelotas, San Francisco de Paula, Gramado, Carlos Barbosa, Baghe, Erval, Piratini, Caxias do Sul, Marau i Farroupilla.

 

Wraz ze śniegiem występują też mrozy, które sieją spustoszenie w uprawach kawy i cytrusów. Już teraz dochodzi do wzrostu cen tych produktów ponieważ na horyzoncie pojawiły się możliwe niedobory żywności produkowanej w tym rejonie świata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Set

Dziś zacząłem wykonywać kopię

Dziś zacząłem wykonywać kopię zapasową niektórych artykułów w wersji do druku, żeby sobie potem zrobić kronikę wydarzeń od (przynajmniej) końcówki roku 2019 i prąd mi wyłączyli ROFL

żarty żartami przypadki przypadkami, ale uznałem, że warto to gdzieś zachować w przypadku kolejnej wojny światowej, wyłączeń prądu i zakłamywania historii.

Skomentuj