Smutna procesja „pogrzebowa” słoni niosących martwe słoniątko wywołuje poruszenie na całym świecie

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Na przerażającym nagraniu widać słonia na czele stada, niosącego zawinięte w trąbie martwe słoniątko w marszu przypominającym pogrzeb.

 

Oszałamiająca scena została udostępniona na Twitterze przez Parveena Kaswana, leśniczego z Indii i od tego czasu jest rozpowszechniana w sieci. Film wywołuje emocjonalne reakcje widzów na całym świecie.

 

Dorosły słoń indyjski wyłonił się z otaczającego lasu z trąbą owiniętą wokół zmarłego młodego zwierzęcia, kiedy grupa gapiów stała w ciszy i czekała na drodze w oddali. Parveen opisał zachowania stada jako „płacz”:

„To cię poruszy! Pogrzebowa procesja płaczących słoni niosących martwe ciało słoniątka. Rodzina po prostu nie chce opuścić dziecka. Dorosły słoń odłożył maleństwo, gdy dotarł na drugą stronę drogi, najwyraźniej czekając, aż reszta „procesji” go dogoni”.

Powoli dołączały do niego inne słonie. Wszyscy zgromadzili się wokół małego zwierzęcia, leżącego na ziemi. Martwe słoniątko zostało podjęte przez jednego z większych przedstawicieli stada i wszyscy znowu zniknęli gdzieś w lesie.

 

Jeden użytkownik Twittera napisał emocjonalnie:

„O mój Boże! Pierwszy raz zobaczyłem taki film. Naprawdę jest bardzo wzruszający”.

Według magazynu Smithsonian słonie są znane z tego, że opłakują swoich zmarłych krewnych i szanują ich ciała. Wiadomo, że bardzo interesują się kośćmi swoich zmarłych. Widziano je drepczące wokół ciał swoich towarzyszy i wielokrotnie dotykających martwego członka stada.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika baca

ten słonik to najbardziej

ten słonik to najbardziej tajemnicze zwierzę na ziemi... nie wiadomo jak się nazywał, dlaczego nie żyje i jakim prawem jego mięso to nie jest słonina...

wiadomo tylko tyle że dopiero za drugim razem nauczył się pzechodzić przez ulicę... oby w następnym wcieleniu nie wylosował bycie kotem...

 

Portret użytkownika Szmeku Ewangelista

Wszyscy płaczą nad

Wszyscy płaczą nad sloniatkiem ale nikt nie płacze za tysiącami lub milionami dzieci które giną codziennie w klinikach aborcyjnych na całym świecie. Ludzie powariowali

Portret użytkownika Ahimsa

Tryliony zwierzat ginie w

Tryliony zwierzat ginie w mekach z lap ludzi, ktorzy niegdys byli slodkimi dzidziusiami.

Nie jestem za aborcja, tym bardziej jesli jest stosowana jako srodek zapobiegawczy. 

Niemniej jednak, dlaczego niektorym ludziom tak bardzo przeszkadza, jesli ktos pochyli sie nad losem zwierzat? Po co to porownanie? Aborcja jest zlem, tak jak i dreczenie zwierzat.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Ustawa 447 to tryumf

Ustawa 447 to tryumf hitlerowskiego nazizmu. Wszystkie aspekty ustawy 447 Kongresu USA mają charakter negatywny. To rażąco zła ustawa pod każdym względem - nie tylko prawnym, moralnym i politycznym, ale również cywilizacyjnym. Jej determinantą jest teza o rasistowskiej nierówności ofiar niemieckiego nazizmu i II wojny światowej zarówno w sferze prawa i sprawiedliwości, jak i prawdy oraz moralności - czynników kształtujących społeczeństwo. To zadziwiające że ludzie zdają się nie dostrzegać rasistowskich korzeni tej ustawy.

Skomentuj