Smugi znowu pokryły niebo nad Polską

Kategorie: 

www.sxc.hu

Po raz kolejny zaobserwowałem na niebie smugi chemiczne. Dziś jednak wyjątkowo skala tego zjawiska była bardzo rozlegla. Również intensywnośc oprysków ostatnio wzrosła. Samoloty latały jeden obok drugiego w grupach po trzy, częściej po dwa.

Piękne poranne niebo zamieniło się w siatke serpentyn i innych mazów. Opryski trwały przez cały dzień zasłaniając prawie 100% nieba mlekowatą substancją o bliżej nieokreślonym składzie, aby pod wieczór pokazać nam niesamowicie kolorowy zachód Słońca.

Wszystko udokumentowane na filmie. Życzę przyjemnego oglądania.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: kawior
Portret użytkownika kawior

Komentarze

Portret użytkownika Sarah

W Nowym Sączu również

W Nowym Sączu również zostawiają to białe świnstwo na niebie, które leci wprost na nasze głowy. Ja od paru miesięcy mam dziwny kaszel, 22 lipca mam wizytę u pulmonologa, dostane skierowanie na spirometrie i zobaczymy czy to nie astma. Oczywiście powodem tego jest za pewne bar i aluminium i Bóg wie co jeszcze. (laryngolog i alergolog już u mnie stwierdziła astmę).
Jeżeli coś z tym nie zrobimy to za niedługo nas wszystkich wykończą ;(
Niestety wiekszość osób nie dostrzega problemu i wolą nie widzieć.
Macie jakieś pomysły, może rozdawać ulotki, aby większa publika się tym zainteresowała??

Portret użytkownika Kajol

Brak wiedzy... Dla wielu

Brak wiedzy...Dla wielu ludzi, wiele informacji jest zbyt trudnych do przyjęcia, mają oni w sobie jakąś blokadę i nie widzą prawdy, nawet, jeśli przewracają się o nią. Więc trudno oczekiwać, że ludzie tego pokroju, jak PIT12 zechcą wyjść poza postawione im granice myśleniowe.Porównywanie oprysków ze smugami konndensacyjnymi lub gatunkiem chmur naturalnych jest niczym innym, jak tylko żartem lub ignorancją wiedzy.Wszyscy wiemy, że smugi kondensacyjne giną max. do 10 sekund. To, co dzieje się na niebie, nad naszymi głowami, wcale nie jest już tajemnicą. Oficjalna informacja na ten temat była jakiś czas temu na wp.pl.Gdyby osoby zamknięte w swoich granicach myśleniowych pofatygowały się i prześledziły wypowiedzi polityków z innych państw, którzy już z tym walczą lub poczytały o geoinżynierii i projektach w sprawie oprysków, które już były tworzone w latach 80 ubiegłego wieku, to może wyszłyby trochę ze swojego "kartonu ograniczeń".Z drugiej strony, nie ma co się dziwić, ludzie wolą żyć bez strachu, a wszystko, co wykracza poza jakieś tam narzucone normy; myślenia, działania itp. powoduje strach...Niewiedza ludzi jest przerażająca, ale jeszcze gorzej nie mieć świadomości...

Portret użytkownika krakow

Kraków, 5 marca , godz.

Kraków, 5 marca , godz. 14.00
Wyjrzyjcie przez okna. Charaktrystyczna krata na bezchmurnym niebie. Próbowałam zrobic zdjęcie samolotowi z wielkimi 4 dyszami, wypluwającemu toksyny nad Krakowem, ale chyba mam za słaby sprzęt. Może komuś sie uda. Gdzie to można zgłaszać lub prosic o raport o stanie/ składzie powietrza? Widzę to coraz częściej. Co sie dzieje?

Portret użytkownika KOT303

HEJ DZISIAJ JEST 14

HEJDZISIAJ JEST 14 WRZESNIA4 DNI TEMU ZAUWAZYLAM SAMOLOT LECACY JAK SETKI INNYCH ALE ...... CHMURY KONDENSACYJNE ZNIKALY ZA NIM PO KILKUNASTU ZALEDWIE SEKUNDACH ..... SZOK - BO TAKIEGO WIDOKU MOJE OCZY DAWNO JUZ NIE WIDZIALY ..... AZ NAGRALAM TEN WIDOK - BO TO PRZECIEZ NIECODZIENNE ZJAWISKODZISIAJ WIDZIALAM 4 SAMOLOTY I ANI JEDNYCH SMUG ZA NIMI ......OD TYCH 4 DNI .... NIEBO NAD MOJA WIOSKA JEST CZYSCIUTKIE .....JESTEM TROCHE ZANIEPOKOJONA ....CZY PSIKAJA NAS TERAZ CZYMS NOWYMCZY SPRAWA TAK SIE JUZ NAGLOSNILA ZE Z TEGO ZATRUWANIA NAS Z POWIETRZA JUZ ZREZYGNOWANO??CZY U WAS TEZ JEST JUZ CZYSTO , ALBO MOZE ZMNIEJSZYLA SIE ILOSC LATAJACYCH I "DYMIACYCH " SAMOLOTOW??

Portret użytkownika Lan

"Podaj chociaż jeden typ

"Podaj chociaż jeden typ samolotu mogący zabierać  setki ton tzw. chemikaliów i latać tysiące kilometrów."
hmm w  okolicach gdańska, to chyba nie są samoloty pasażerskie, chmurka zaczyna się i kończy parę kilometrów dalej taki długi trójkąt równoramienny, pułap samolotów - oj niziutko, a są daleko od lotniska. Casa C-295 :) żartuję, wystarczy podwiesić zbiorniki. Wkurza mnie że całe wakacje niebo jest "usmarowane" od 8 rano, a o 7:20 jest takie czyste, zanim zbierzesz sie na plaże... zapylona chmurka.  

Portret użytkownika Pit12C

Na stronie

Na stronie www.flightradar24.com można zobaczyć w czasie rzeczywistym układ samolotów na niebie. Niejednokrotnie lecą tym samym korytarzem po 3-4 maszyny w niewielkich odstępach czasowych. Są to samoloty pasażerskie a smugi są produktem spalania nafty lotniczej czyli paliwa. Smugi to nic innego jak skroplone drobinki pary wodnej. Zostawiały już je samoloty podczas drugiej wojny światowej. Spaliny na tej wysokości momentalnie osiągają punkt rosy przechodząc od razu ze stanu gazowego w stan stały (minikryształki lodu)  Naprawde nie dajcie wciągać się w te teorie spiskowe. Samolot pasażerski nigdy nie wykona żadnego oprysku. Nie wiem czemu to komentuję ponieważ i tak większość wie lepiej ale poprostu nie mogę patrzeć jak się nakręcać wierząc w te bzdury o opryskach. www.flightradar24.com

Portret użytkownika Kajol

Fajny wykład, tylko

Fajny wykład, tylko zapomniałeś dodać, że smugi kondensacyjne (te prawdziwe) giną za samolotem max. do 10 dekund. Mówienie, że rozpylań dokonują samoloty pasażerskie, to chyba jakiś żart, no może powielanie tzw. oszustwa, którego dopuszczają się róznego rodzaju organy tłumaczące to zjawisko zaniepokojonym ludziom. Nikt nie zmusza nikogo, do posiadania wiedzy na temat tego, co dzieje się na świecie i ku czemu te działania zmierzają. Każdy ma prawo do własnego zdania, ale jest ignorancją nie posiadanie wiedzy, a komentowanie... Więc człowieku, nie nakręcaj się i żyj w niewiedzy, jak większość "ślepych owieczek", bo o to przede wszystkim chodzi ( w tych wszystkich działaniach -Twoim zdaniem - spiskowych), żeby takich "owieczek" było jak najwięcej... Chyba nie musze dodawać, w jakim celu...

Portret użytkownika Im Human

Nie no ręce opadają... po 1.

Nie no ręce opadają...
po 1. nie zauważyłeś różnicy między zwykłą smugą kondensacyjną a tym co jest pozostawiane obecnie na niebie przez niektóre samoloty i utrzymuje się kilka godzin w powietrzu powiékszając swoją obiętośč tworząc chmury???
po 2. nie zauważyłeś na powyższym filmie i zdjęciach źe samolty te lecą obok siebie po 3 lub 4 w jednej chwili? owszem latją też za sobą w krôtkich odtępach czasu całe dnie tworząc charakterystyczną kratownice na niebie!!!
po 3. na flightradar nie uraczysz takich formacji!!!
po 4. przeczytaj wszystkie linki w komentarzach w tym artykule i wpisz w google oraz youtube "chemtrails" i przeczytaj i obejżyj wszystko co jest dostępne na ten temat i dopiero się wypowiadaj.
po 5te. będe takim jak ty do znudzenia próbował otworzyć oczka bo widzę źe wciąż śpisz...

Portret użytkownika Pit12c

Tak jak pisałem nie

Tak jak pisałem nie zakładałem, że kogoś odwiodę od wciskania sobie ciemnoty no ale trudno. Odniosę się jednak do tego co piszesz."różnicy między zwykłą smugą kondensacyjną a tym co jest pozostawiane obecnie na niebie przez niektóre samoloty i utrzymuje się kilka godzin w powietrzu powiékszając swoją obiętośč tworząc chmury???"Różnica między smugą kondensacyjną a cirrusem (to taka chmura) jest żadna. Jedno i drugie powstaje powyżej izotermy zero i zbudowane jest z kryształków lodu. Zapewne wiesz, że smugi w wyżu stacjonarnym często utrzymują się długo. W niżu czegoś takiego nie uświadczysz. Ruchy powietrza w wyżu a szczególnie w centrum są bliskie zeru czyli logiczne jest, że smuga kondensacyjna nie ulegnie szybkiemu rozproszeniu. po 2. nie zauważyłeś na powyższym filmie i zdjęciach źe samolty te lecą obok siebie po 3 lub 4 w jednej chwili? owszem latją też za sobą w krôtkich odtępach czasu całe dnie tworząc charakterystyczną kratownice na niebie!!!Nawet jak lecą blisko z siebie to mają dużą separację pionową czego z dołu nie zauważysz. Poza tym samoloty latają w korytarzach powietrznych a nie gdzie bądź. Jak będziesz chwilę cierpliwy to na flightradar zauważysz sporo takich sytuacji gdy samoloty pasażerskie pozornie lecą blisko siebie. Szczególnie często na niebie zachodniej Europy. Na temat stref lotu i korytarzy dowiesz się na www.amc.pata.pl. Jak też zapewne wiesz smuga kondensacyjna zanim wysublimuje może utrzymywać się godzinę i więcej. W tym czasie przeleci wiele samolotów. Ot i tajemnica twoich kratownic po 3. na flightradar nie uraczysz takich formacji!!!Jak nie chcesz widzieć to nie zobaczysz. Ale zapewniam, że chwila cierpliwości Ci to wynagrodzi. po 4. przeczytaj wszystkie linki w komentarzach w tym artykule i wpisz w google oraz youtube "chemtrails" i przeczytaj i obejżyj wszystko co jest dostępne na ten temat i dopiero się wypowiadaj.Poczytałem i oprócz agresji niewiele widzę. Wybacz ale potrafię jeszcze filtrować teorie spiskowe. po 5te. będe takim jak ty do znudzenia próbował otworzyć oczka bo widzę źe wciąż śpisz...Oczy otwarła mi szkoła, lekcje fizyki, zamiłowanie do lotnictwa i meteorologii. Dlateg trudno będzie  mnie przekonać do baśni. Ale interesuje mnie jedno. Podaj chociaż jeden typ samolotu mogący zabierać  setki ton tzw. chemikaliów i latać tysiące kilometrów. ps. Co Cię tak kręci w teoriach spiskowych? Tylko prostota czy coś więcej? 

Be yourself, no matter what they say

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Pit24... i ta galaretowata

Pit24... i ta galaretowata pajęczyna co rozłożyła mi się pod dotknięciem na moim polu po opryskach to też zapewne kryształki lotu z "wyżu stacjonarnego"... sądzę.....sądzę też, że ta krwista koloidalna deszczówka, którą zbieram i po tygodniu odstania  po przegotowaniu nadaje się na owocową herbatę...,,,sądzę, że piekąco-metaliczny smak w ustach podczas jazdy samochodem z otwartymi szybami, to pewnie smak niewypalonych papierosów, lub spalin niejadącego przedemną innego samochodu......Sądzę też że jesteś po prostu głupi wciskając takie oczywiste dyrdymały na forum. Mówisz o rzeczach oczywistych z fizyki nieba, natomiast my mówimy o zjawiskach właśnie nie oczywistych, które niektórzy z nas odczuwają namacalnie i poprzez prywatne badania laboratoryjne... NIkt tu nie przeczy opisywanym przez ciebe przyczyn tworzenia cirru; my tu mówimy o nadnaturalnych przyczynach jego powstawania i o zatruciu i przekształcaniu stratosfery w chemiosferę...

Portret użytkownika Pit24c

"..Sądzę też że jesteś po

"..Sądzę też że jesteś po prostu głupi wciskając takie oczywiste dyrdymały na forum."Poziom twojej "kulturalnej" wypowiedzi zdradza twój charakter i poziom rozumienia praw rządzących światem. Miałem cichą nadzieję na konstruktywny dialog ale chyba się przeliczyłem. Szkoda, że brniesz w te teorie spiskowe. Trudno, twój wybór. Życzę Ci mniej metalicznego smaku w ustach i deszczu tylko z czystej deszczówki. Jak chcesz to odpowiedz na powyższe lub nie. Ja dyskusję kończę bo nie dojrzałeś do mądrej rozmowy. Naprawdę jestem w szoku, że można w takie coś wierzyć. A może poprostu do logicznego myślenia trzeba dorosnąć. Pewnie tek bo sam będąc młodym chłopakiem wierzyłem, że piramidy zbudowali kosmici. Dzisiaj się z tego śmieję i mam nadzieję, że kiedyś i ty będziesz się śmiał z tych oprysków. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Chemitralami osiołku zajmuję

Chemitralami osiołku zajmuję się od 8 lat bez przerwy, wykonałem wiele przywatnych badań i "konstruktywna" dyskusja z tobą istotnie jest bezprzedmiotowa, gdyż nic na ten temat nie wiesz, a więc nie ma konstrukcji platformy, na której można by prowadzić dyskusję...Osoby, które mają wiedzę, a brak im wyobraźni, są po prostu niebezpiecznymi głupcami jak szympansy z odbezpieczonym granatem...

Strony

Skomentuj