Smugi pokryły bezchmurne niebo nad Polską

Kategorie: 

http://www.sxc.hu/

Dziś nad Wielkopolską znowu zorganizowana akcja. W radiu zapowiadali bezchmurne niebo, tymczasem już po 14-stej niebo pokrywała gruba warstwa środka rozpylanego przez samoloty.

Wystartowali od rana,  skończyli ok. 18-stej.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: kawior
Portret użytkownika kawior

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

...drako... czy to polecenie

...drako... czy to polecenie służbowe, czy znudzenie tematem? Jak widać po ilości zakładek temat jest poczytny i budzi uzasadnione emocje.... Czy kończy wam się budżet i szefowie nakazali kończyć ściemę? Jeżeli znudzenie tematem, to proponuję oglądnąć wywiad z Moniką Olejnik na dowolny temat...

Portret użytkownika Ryszard

Czy wy w końcu zrozumiecie że

Czy wy w końcu zrozumiecie że smugi za samolotami nigdy nie znikną na stałe i że bedzie ich coraz więcej ! ? Powód jest prosty jak budowa cepa. Polska leży w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego przejściowego. Taki klimat sprzyja właśnie powstawaniu smug na dużych wysokościach. Ponadto, powstają kolejne nowe połączenia, nowe loty, a tym samym zwiększa się ilość samolotów. Z związku z tym przestrzeń lotnicza jest "modernizowana" i  powstają nowe drogi lotnicze oraz punkty nawigacyjne po których latają samoloty. To jest po prostu zwyczajny postęp i tego nikt nie zatrzyma. Te wasze biadolenie na forach nic nie da, tym bardziej że nie potraficie zrozumieć że smugi po samolotach są takie same zawsze, pod względem składu, a różnice wizulane w postaci długości i czasu utrzymywania są uwarunkowane przez warunki atmosferyczne w Troposferze. Nakręcacie się bzdetami i potem wychodzą właśnie takie artykuły jak ten powyżej.

Strony

Skomentuj