Smugi kondensacyjne z samolotów mają znaczący wpływ na ziemski klimat

Kategorie: 

Źródło: internet

Od dawna wiadomo, że chmury wywołują efekt cieplarniany lub efekt ochłodzenia klimatu, w zależności od ich gęstości i wysokości. Sztucznie utworzone chmury nazywa się smugami kondensacyjnymi i oficjalnie pojawiają się one na niebie ze względu na emisje z samolotów. Niekiedy znikają po krótkim czasie rozpraszając się, ale czasami dochodzi do rzeczywistego zasiewu chmur typu cirrus, które mogą zasnuwać niebo charakterystyczną szachownicą ciągnącą się na dystansie tysięcy kilometrów.

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z Wielkiej Brytanii i Szwecji, wykazały, że na szlakach wykorzystywanych przez lotnictwo, powstają chmury sprzyjające zdolność do odbijania światła słonecznego. Naukowcy mają nadzieję, że odkrycie to pomoże w ustaleniu wpływu lotnictwa na ziemski klimat.

 

Konwencjonalne smugi kondensacyjne to linie na niebie, które czasami można zobaczyć po przelatujących samolotach. Najczęściej te smugi kondensacyjne znikają bardzo szybko. W innych przypadkach pozostają na niebie bardzo długo.

Badacze próbowali dowiedzieć się, jak powstają takie smugi kondensacyjne i jak wpływają na klimat. Wykorzystano do tego systemy satelitarne wyposażone w laserowe czujniki zdolne do wykrywania niewielkich zmian gęstości chmury, co pozwala ocenić stopień, w którym chmura uniemożliwia przechodzenie przez nią światła.

 

Kiedy naukowcy badali aerodynamiczny korytarz z Honolulu do Los Angeles, Seattle i San Francisco, odkryto znaczne zwiększenie gęstości optycznej chmur obok torów samolotów w porównaniu z normalnymi chmurami. Dzieje się tak tylko na określonych szerokościach geograficznych i okazało się, że na przykład samoloty latające nad Rosją czy też na trasach polarnych lub w pobliżu równika, raczej nie stworzą takich chmur.

Najważniejszym obszarem ich występowania są najbardziej zaludnione średnie szerokości geograficzne na półkuli północnej i południowej. Oczywiście nie brano pod uwagę, że tajemnicze długo utrzymujące się smugi są pozostawiane celowo.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.6 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kasia

Geoinżynieria-cicha wojna

Geoinżynieria-cicha wojna

i drugi tytuł (4 części)Chemtrails-ukryta wojna.

Smugi kondensacyjne znikaja b.szybko a te diabelskie smugi chemiczne,trujące stoja godzinami.Polecam te 2  wyżej wymienione filmy  na temat smug.,linki nie wchodzą.
 

Portret użytkownika Prawda i tylko prawda

To nie smugi kondensacyjne

To nie smugi kondensacyjne tylko smugi chemiczne. Trują nas. Chcą nas przetrzebić. To nie jest żadna teoria spiskowa tyko fakt. Smugi kondensacyjne to para wodna która tworzy się po przelocie samolotu i zaraz szybko znika (ma długośc ok. 20 x długoś samolotu). A to co pokazujecie na zdjęciach i to co widać na niebie to smugi chemiczne w których znajdziecie tlanki aluminium, strontu...i innych świństw rozpylane specjalnie przez samoloty - głównie nieoznakowane należace do NATO !!! (trafią się też i pasażerskie)

Portret użytkownika Rodak

Smugi kondensacyjne  maja

Smugi kondensacyjne  maja między innymi  powstrzymywac i opóźniać napływ, na falach elektromagnetycznych wysyłanych przez Słolńce,  infomacji o nowych ideach i zmianach jakie następują i nastąpią na Ziemi, a do czego elity rządzące Ziemią nie chca dopuścić  lub chcą opóźnić te zmiany, aby móc przygotoweac się  na nie i zabezpieczyc swoje interesy.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

 W temacie, gdzie słowem

 W temacie, gdzie słowem kluczowym jest chemitrails zawsze pojawiają się ci sami agenci w czerni...

 [...........EDIT..............]

 Świadczy to niezbicie o tym, że syjonistyczna agentura za wszelką cenę dąży do zdyskredytowania wiedzy o tym i tak już skompromitowanym,  zbrodniczym  programie.

 

Ostatnie ostrzeżenie za wyzwiska. Potem będzie trwały ban.

Mod @Promień

Portret użytkownika Foxtrot

Proszę admina o niebanowanie

Proszę admina o niebanowanie AMR bo zrobi się tu nudno. Każdy wie, że ten osobnik ma bujną wyobraźnię i prostacki język ale przynajmniej jest mega wesoło jak czyta się jego wywody i bluzganie. Jest takie powiedzenie, że pies który dużo szczeka - nie gryzie.

Portret użytkownika Kimbur

Wystarczy regularnie

Wystarczy regularnie obserwować niebo, by rozróżnić naturalne smugi kondensacyjne od chemtraili. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na liczbę samolotów, które uczestniczą w rozsiewaniu chemtraili. Miewamy całe tygodnie (ostatnio notowałem nawet okresy ponadmiesięczne), gdy niebo nie jest zasiewane chemtrailami, i wowczas widać bardzo mało samolotów. Potem nagle jest zmasowany nalot - bardzo liczne samoloty (wielokrotnie wtedy jest ich więcej) latają w różnych kierunkach, kratują smugami chemicznymi niebo a smugi te tworzą rodzaj chmur-zasłon o barwie szaromlecznej i delikatnie opalizujących w słońcu.

Żeby to stwierdzić wystarczy chcieć regularnie spoglądać w niebo, przeanalizować kierunki lotów samolotów i sposób zachowania się smug.

 

To, że na forum tego portalu są komentarze zaprzeczające, niech nie dziwi - mamy mnóstwo obywateli zniewolonych konsumpcjonizmem, łykających bzdurne wyjaśnienia władzy i mediów, niezdolnych do samodzielnego myślenia i leniwych tak bardzo, że podniesienie głowy w kierunku chmur jest dla nich zbyt trudne.

Poza tym są komentatorzy-agenci służb specjalnych, których celem i obowiązkiem jest sianie niewiedzy, bo im za to płacą!

Portret użytkownika N1KT

a skąd ty to możesz wiedzieć

a skąd ty to możesz wiedzieć - mieszkasz tam czy przeczytałeś w necie bo sobie tak ktoś napisał ? Wylej wrzącą wodę w minusowej temperaturze szybko przez okno będziesz miał dokładnie ten sam proces... https://www.youtube.com/watch?v=Dx_ze0FC9kA

Powietrze jakie zasysają silniki jest ogrzewane a na wylocie idzie wraz ze spalinami w raptowne ochłodzenie i powstają drobineczki lodu z pary - dlaczego to się dzieje nie zawsze ? bo to zależy od słońca i warunków - tak samo jak jest dzień z chmurami a kolejnego dnia chmur nie ma bo zaistniały warunki ku temu by ich nie było wcale. Temperatura na jakiej leci samolot jest z pewnością minusowa a jeśli nie powstają smugi tzn. że słońce ma na tyle siłę aby rozgrzać powietrze na tej wysokości do temperatury plusowej więc drobinki lodu nie powstają lub po chwili wyparowują i znikają... Ale jak ktoś jest głupi to wierzy w chemtrailsy w puszczoną bajeczkę przez lobby atomowe by zatuszować skażenie topionych reaktorów na świecie wraz z odpadami atomowymi wywalanych byle gdzie aby świat się tylko nie dowiedział...

www.corium.cba.pl www.enenews.com

Strony

Skomentuj