Smog znad Chin poważnie doskwiera mieszkańcom Korei Południowej

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

22 lutego nad większą częścią terytorium Korei Południowej odnotowano zapylenie, które 2, a nawet 3 – krotnie przekroczyło dopuszczalne normy, donosi radio KBS.

 

Według Krajowego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym, strefa rozprzestrzeniania się smogu, pochodzącego z Chin, narasta intensywnie w Korei Południowej. Dzisiaj stężenie cząstek pyłu wynosiło 100 ug/m³.


Władze zaleciły ludziom starszym i cierpiącym na choroby oddechowe, aby nie wychodzili z domu. Zanieczyszczenie utrzyma się, zdaniem ekspertów, jeszcze przez kilka dni. Wysoki poziom koncentracji pyłów stale doskwiera Chińczykom i nic nie wskazuje na to, że sytuacja się poprawi.


Jednak ludzie w Seulu chodzą po ulicach bez masek, choć mają do czynienia z realnym zagrożeniem. Północne i centralne regiony Chin są zdominowane przez smog, donosi z kolei agencja Xinhua. W piątek i w sobotę stężenie pyłów wysoko przekraczało normy dopuszczalne przez WHO.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Podpisano, Pieseł Wawerski

 

Skomentuj