Śmigłowiec ostrzelał obserwatorów ćwiczeń Zapad-17! Są ofiary wśród dziennikarzy.

Kategorie: 

Źródło: kadr z Twittera

W internecie opublikowano dzisiaj nagranie, które przedstawia fragment manewrów wojskowych Zapad-17, które do jutra odbywają się w Rosji i na Białorusi. Okazuje się, że doszło do tragicznego zdarzenia. Omyłkowo ostrzelano grupę cywilów, którzy obserwowali ćwiczenia.

Do tej pory wiadomo, że dwie osoby są ciężko ranne. Ostrzał, prawdopodobnie rakietowy, dokonany został ze śmigłowca Ka-52. Poinformowano również, że zniszczone zostały również dwa samochody.

Nie wiadomo jaka była przyczyna ataku. Pojawiły się sugestie, że rakiety odpaliły w momencie gdy zostały odbezpieczone. Gdyby tak było oznaczałoby to, że przyczyną była awaria sprzętu. Sprawą zajmie się teraz specjalna komisja.

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Autor komentarza

"Informacjom o incydencie

"Informacjom o incydencie zaprzeczyło rosyjskie ministerstwo obrony, a służby prasowe Zachodniego Okręgu Wojskowego nazwały doniesienia o ostrzelaniu dziennikarzy "prowokacją".
Trudno zrozumieć na czym polega rosyjska sklonnosc do falszowania rzeczywistosci nawet w obliczu tak oczywistych faktów ?
Czasy się zmieniają, ale kreml jak zawsze kłamie i idzie do końca w zaparte.

Portret użytkownika Prawda boli

1. To się zdarzyło sporo

1. To się zdarzyło sporo wcześniej niż obecne manewry. (mój błąd)

2. Sprawa już dawno jest "badana" a w Sieci są nagrania z oględzin miejsca zdarzenia.

3. Nie było tam żadnych obserwatorów tylko zwykli cywile (mój błąd)

4. Byli na terenie poligonu i zaparkowali ... przy tarczy. Pewnie miejscowi robili piknik. (mój błąd)

PS. Pojawiły się nowe nagrania (od "ruskich") gdzie wiecej widać więc poprzednia lista jest nieaktualna. To co wziąłem za tarczę w rzeczywistości było ciężarówką pod siatką maskującą. Nagrania na Russia Today.

Portret użytkownika drej3107

teraz to bedzie tysiase

teraz to bedzie tysiase kłamstw,, tarcza była by oznaczona czrwonymi flagami jak sa manewry i sa słuzby wojskowe co  pilnują gdzie cywile nie maja wstepu,, byłem na manewrach w wojsku w zasadniczej słuzbie za prl

tam to wszystko przechodzi 

Niemcowa  TERORYSCI zlikwidowali

Strony

Skomentuj