Śmiertelna choroba w Australii wyjaśniona zmianami klimatycznymi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wybuch śmiertelnej choroby tropikalnej, japońskiego zapalenia mózgu, ogarnął Australię. Według źródeł australijskich, pojawienie się na kontynencie takich chorób tłumaczy się ... zmianami klimatu.

Pierwsze osoby i zwierzęta dotknięte epidemią pojawiły się w kraju w marcu 2022 roku. Obecnie znane są 34 przypadki infekcji u Australijczyków i trzy zgony. Infekcja uderzyła również w rolnictwo, ponieważ padła z niej duża liczba świń.

 

Epidemia ogarnęła w sumie cztery stany - Queensland, Nową Południową Walię, Wiktorię i Australię Południową. Klimat prawie całego kraju nie jest typowy dla rozprzestrzeniania się choroby tropikalnej, dlatego władze i reszta ludności nie były przygotowane na ewentualne wystąpienie takiego problemu. 

 

Teraz rząd w pośpiechu zaczął zajmować się kosztownym importem szczepionki przeciwko chorobie. Jedyny przypadek japońskiego zapalenia mózgu w Australii do marca 2022 roku został odnotowany 20 lat temu i zakończył się bez zgonu.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Ludzie,ja wam spokojnie to

Ludzie,ja wam spokojnie to mówię. Odłączajcie się czym prędzej od trupa cywilizacji. Chowajcie się jeśli tylko macie gdzie się schować i długo nie wychodźcie czekając, aż to wszystko wymrze.NIe,tu nie ma się z czego cieszyć ! Tą tragedię trzeba przeczekać.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Iwan Jebie W. Denko

Zmiany klimatyczne

Zmiany klimatyczne najbardziej wpływają na pandemię zidiocenia ludzi, co to wszędzie widzą "gwałty na matce ziemi", ślady węglowe, nieuchronność redukcji ludzi na ziemi, opresyjność męskiego świata i patriarchat.  

Iwan Jebiewdenko - nowy baćka na Kremlu i w Kijowie

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika poliniak88

NFZ wydało nowe wytyczne

NFZ wydało nowe wytyczne placówkom, nie odmawia się pacjentom zapisania się do kolejki.  Przykład gastrolog, wizyta kontrolna, przepisanie leków. Możliwość zaostrzenia choroby do nowotworu, konieczne dodatkowe badania. Termin na kwiecień. 2023. 

Czy ten j..bany rząd nie widzi że nie stać nas na rozdawanie pomocy Ukraińcom ? 

Strony

Skomentuj