Śmierć polityka rozpoczeła w Polsce dyskusję o medycznej marihuanie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

To bardzo smutne, że dopiero śmierć polityka, ś.p. Tomasza Kality, byłego rzecznika SLD, otworzyła w Polsce dyskusję na temat legalizacji rośliny, która jest stosowana do leczenia od tysięcy lat. Konopie z których uzyskuje się niezapylone żeńskie kwiatostany zwane marihuaną, są u nas surowo zabronione mimo, że leczą wiele chorób, w tym jaskrę, lekooporną padaczkę a przede wszystkim raka.

Większość ludzi nie widzi w tym problemu i uważa, że prohibicja marihuanowa to coś dobrego, co robi się w trosce o Polaków. Nic bardziej błędnego. Marihuana jest zabroniona ponieważ opłaca się to lobbującym za tym, czyli przede wszystkim gangom narkotykowym, które dzięki delegalizacji tej rośliny mogą osiągać krociowe zyski. Poza tym zdrowotne działanie marihuany nie podoba się koncernom farmaceutycznym, które obawiają się, że każdy chory mógłby sam wyhodować sobie lekarstwo. To byłby dla nich koszmar, dlatego robią co mogą, aby gdzie tylko się da blokować dopuszczenie suszu kwiatów konopii.

 

Dzieje się to przeważnie poprzez budowanie sieci powiązań między koncernami farmaceutycznymi, a odpowiedzialnymi za legislację i politykę zdrowotną kraju. W przypadku Polski głównym przeciwnikiem wprowadzenia marihuany wydaje się być minister zdrowia w rządzie PiS, Konstanty Radziwiłł, który publicznie porównywał marihuanę do śmiercionośnych dopalaczy.

 

Nasza scena polityczna też wydaje się być raczej przeciwna dopuszczeniu tego naturalnego leku. Nie dziwi to, bo większość naszych polityków to zwolennicy alkoholu lub kokainy. Mają zatem zapewne sentyment do gorzelni i dilerów narkotykowych, a legalizacja marihuany odbiłaby się negatywnie na zarobkach Polmosów i mafii. Dlatego zamiast zrobić to co w Czechach, Holandii, Izraelu czy większości USA, trwają na polu walki z narkotykiem konkurencyjnym do ich ulubionego alkoholu, pobudzającego do bezsensownej agresji.

 

Nie ma oczywiście niczego takiego jak medyczna marihuana. To jest po prostu ta sama substancja, którą spożywa nielegalnie kilka milionów Polaków. Robią to, bo marihuana odpręża ich i uspokaja. Dodatkowo udowodniono, że działa przeciwbólowo. Obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe oczu, co poprawia stan zdrowia chorych na jaskrę. Jest też znanym środkiem antyrakowym. Działa to w wielkim skrócie tak, że komórki rakowe dzięki THC a zwłaszcza kannabidiolowi CBD otrzymują chemiczną informację, aby ginąć, której upośledzenie przekazywania powoduje narastanie nowotworu. Dzięki temu pacjenci leczeni za pomocą skoncentrowanego oleju konopnego są w stanie spowodować zmniejszenie guza.

Spektakularne sukcesy osiągnięto przy redukowaniu wielkości glejaków, a właśnie takiego guza mózgu miał zmarły Tomasz Kalita. Oczywiście polityk gdy zachorował w maju zeszłego roku, próbował się ratować czym mógł i publicznie przyznawał się do przyjmowania zakazanych w Polsce preparatów. Stał się też orędownikiem dopuszczenia marihuany do leczenia w onkologii i neurologii. Jego śmierć rozpoczęła na nowo dyskusję na temat nieludzkiego prawa karającego chorych za to, że chcą się leczyć.

 

Nie miejmy jednak złudzeń, dotychczasowi beneficjenci prohibicji marihuanowej w Polsce zrobią co mogą, aby do legalizacji nie doszło. Sprawa Kality ucichnie, a koncerny farmaceutyczne i gorzelnie będą dalej robiły swoje interesy niezagrożone. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Antychryst666

KONOPIE BYŁY LEGALNE DOPÓKI

KONOPIE BYŁY LEGALNE DOPÓKI NIE POJAWILI ŚIĘ żydzi.JAK MOŻNA ZABRANIAĆ LUDZIOM LEKARSTW TO JEST CHORE.NO CHYBA ŻE NA CHORYCH, BIEDNYCH I GŁUPICH TRZEPIE SIĘ MILIARDY PAPIERU!!! JESTESMY POLACY NIEWOLNIKAMI 21 WIEKU WE WŁASNYM KRAJU.DOSTĘPU DO BRONI TEŻ NIE MAMY JEDYNE CO MAMY TO PRZYMUSOWE SZCZEPIENIA DZIECI.

Portret użytkownika tubylec

"A Mary, Mary, pachnąca Mary,

"A Mary, Mary, pachnąca Mary, Mary

Ty powiedz mi kochana czemu ciągle chcą nas dzielić?

murami, kratami, wszelkimi zakazami,

za to że na co dzień ze sobą przebywamy 

Ty powiedz mi kochana czemu jesteś niedostępna?

dla każdego w kraju zwykłego konsumenta

jak do Holendra, no chodź do mnie piękna

zrobimy to razem, wiem, droga będzie kręta"

 

https://www.youtube.com/watch?v=YnAMv75JfYs  ;)

 

My, użytkownicy zawsze znajdziemy sposób .. ludzie na całym świecie kochąją tę roślinę za różne rzeczy i czy jest legalna czy nie to i tak będzie, i zawsze znajdą się tacy co ją rozmożą w dużych ilościach.

https://www.youtube.com/watch?v=m0r5ObE8gFY

Portret użytkownika Antychryst666

Popatrzie jak działa karma a

Popatrzie jak działa karma a raczej ironia losu Tomasz Kalita był z Sld do której należal też Aleksander Kwasniewski. On podpisał całkowity zakaz posiadania narkotyków (w tym miękich marihuana) nawet na własny użytek.Życie to teatr taki TEATR ŻYCIA! Szkoda chłopa młody był ale jak był zdrowy to miał  leczniczą marihuane za przeproszeniem w dupie.Dopiero jak zachorował to mu się odmieniło.A o legalizacji zapomnijcie za pisu bo minister Radziwił jest człowiekiem żydowskich koncernów farmaceutycznych.Jak by Polacy rządzili była by legalizacja i bylibysmy potentatem w exporcie konopi(kiedys bylismy).Z konopi można robic: lekarstwa ,biopaliwa, kosmetyki etc.Palenie konopi ma zbawienny wpływ na rozwój szyszynki i otwarcie trzeciego oka.

Ziołolecznictwo mówi wam to cos ?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zio%C5%82olecznictwo

 

 

 

 

Portret użytkownika Eva11

czy tak trudno pojac,ze jesli

czy tak trudno pojac,ze jesli nawet dopuszcza do sprzedazy olej z marychy to bedzie on na tyle skaleczony, ze nie bedzie leczyl...

tabaka kiedys tez nie byla szkodliwa do kiedy jej nie zmodyfikowali i opryskali ,a pozniej doprawili ...

ziola rowniez...

czy nikt nie wiedzi,ze z lak znikaja ziola ,juz nie rosnie dziko tymianek ,szlwia ,juz nawet nie rosnie mniszek...wszystko pryskaja ,zeby bydlo sie nie zatrulo .....lasy nawet pryskaja ...

ale na alegro i innych zagranicznych targowiskach ,mnostwo nasion, od cykori po dziurawiec ....

ale to wszystko jest juz inne...to nie to samo co roslo kiedys na dziko...

zmieniaja swiat ,a wy sie klucicie kto ile ma .....

trawa bedzie dzialala dopoki nie wezma jej w sowje lapy calkowicie  ...juz zapewne wzieli ,ale ta z czarnego rynku dziala jeszcze ...wiec cieszcie sie ,ze jej nie legalizuja !

bo przyjdzie czas,ze jak herbatka z lipy zatraci swoje wlasciwosci....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Akamai

Zakazuje się uprawy roślin o

Zakazuje się uprawy roślin o leczniczym działaniu, a narkotyki sprzedaje się w aptekach na receptę wypisaną przez lekarza/dilera. 

Na przykład fentanyl, który uzależnia bardziej niż heroina. Albo benzodiazepiny jak xanax, clonazepam, estazolam itd. Tanie jak barszcz. Już po czterech tygodniach uzależniają. I bardzo trudno przestać je zażywać.

A nowotwór ? Przecież to się leczy naturalnymi metodami. W pestkach moreli znajduje się amigdalina czyli witamina B17, która niszczy komórki rakowe. Ale ludzi straszy się, że pestki moreli zawierają substancje toksyczne. Unia zaleca, by nie zjadać więcej niż dwie pestki dziennie. Osobiście zjadam ich 30-40 na raz i nic złego mi się nie dzieje.

Przed laty na bazie amigdaliny produkowano preparat Laetrile, będący syntetyczną pochodną amigdaliny - glukuronid nitrylu kwasu migdałowego. Ale specyfik został wycofany z rynku. Tak zdecydowała Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA - Food and Drug Administration), która w uzasadnieniu swej decyzji podkreśliła, że nie ma dowodów skuteczności preparatu, a istnieje duże ryzyko zatrucia cyjankiem, szczególnie wtedy, gdy chory jednocześnie zażywa witaminę C.

Przypomniała mi się scena z filmu "Żywot Briana", gdzie upominano skazanego na ukamieniowanie, żeby nie pogarszał jeszcze bardziej swojej sytuacji Biggrin

Członkami FDA są pracownicy wielkich koncernów farmaceutycznych, więc wszystko co tanie i skuteczne, a przede wszystkim niemożliwe do opatentowania, trzeba wykluczyć z obiegu.

To bezlitosne skurwysyny !!!

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Miras

Nawet na konopie przemyslowe

Nawet na konopie przemyslowe trzeba miec pozwolenie, to jest dopiero absurd. Przemyslowka ma tyle zasotosowan ze mozna o nia oprzec gospodarke, fornale miedzynarodowych korporacji nazywanych dla niepoznaki rzadem maja w dupie rozwoj Polski.

Portret użytkownika stickado

Zapomnijcie o legalizacji za

Zapomnijcie o legalizacji za czasów tego żydowskiego rządu. Dopoki oni trzymaja monopol na Alkohol i tytoń nie bedzie legalizacji.  chemia, alkohol, pety to ma nas niszczyc, bo przeciez mamy byc chorzy na korzysc koncernów farmaceutycznych. Ale to chyba każy z nas to wie.

Portret użytkownika annonimus

Marysia była wcześniej

Marysia była wcześniej penalizowana dlaczego? A dlatego, że BigPharma nie mogła na niej zarobić. Poza tym, pieniądze na tzw. czarne projekty skądś muszą się wziąć. Teraz rozpoczęła się dyskusja na ten temat, już mendia tak kategorycznie do marysi nie podchodzą. Za jakiś czas przekabacą marysię, ale TYLKO od BigPharmy(bo to oni muszą mieć monopol na dystrybucję marysi). Sam wyhodujesz marysię - robisz konkurencję Bigpharmie - dalej wtrącą do pudła. W każdym razie - zobaczymy, co z tej dyskusji wyniknie.

Strony

Skomentuj