Śmierć delfinów konsekwencją wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej

Kategorie: 

sxc.hu

W ciągu ostatnich dwóch lat obserwuje się niewytłumaczalny wzrost ilości przypadków śmierci delfinów znajdowanych na plażach w obrębie Zatoki Meksykańskiej. Badacze morscy nazywali to "wydarzeniem niezwykłej śmiertelności". Ponieważ problem dotyczył dużej populacji zaczęto analizować powody tych śmierci.

 

Badacze doszli do wniosku, że rok 2010 był kluczowym dla zrozumienia tego fenomenu. Od stycznia do kwietnia 2010 na brzegach znaleziono 186 młodych osobników delfinów. To sześciokrotne przekroczenie ilości uważanej za normalną.

 

Jak wiadomo do wycieku na platformie Deepwater Horizon doszło właśnie w kwietniu. Wiadomo wiec na pewno, że był jeszcze jeden czynnik wpływający na delfiny. Było to zapewne zaburzenie łańcuchów pokarmowych. Naukowcy twierdzą, że w obrębie Zatoki Meksykańskiej przyczyniła się bardzo mroźna zima. Gdy śnieg zaczął topnieć słodka woda spływała w dużych ilościach dorzeczami Mississipi wpływając na ekosystemy morskie.

To spowodowało, że gdy doszło do wycieku ropy był to czynnik przeważający i powodujący jeszcze większe szkody dla populacji. Ropa po prostu dodatkowo wpłynęła na ekosystem morski zaburzając łańcuchy pokarmowe i powodując bezpośrednio spadek odporności zwierząt.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR5

Syntetyczne ,sztucznie

Syntetyczne ,sztucznie wytworzone  bakterie które zostały użyte do likwidacji ropy niszczą życie wodne na całej planecie ,tego nie da się opanować bo natura nie ma naturalnych systemów obronnych przed nimi .

Portret użytkownika magi74

Czlowiek- nienasycone,

Czlowiek- nienasycone, brutalne i obrzydliwe stworzenie, ktoremu ciagle i ciagle jest malo i malo bedzie. Ciagle cos jest nie tak i ciagle za malo pieniedzy i wladzy.Niczego nie zmieni nasze oburzenie. Oburzenie tych, ktorzy jeszcze mysla i maja poczucie wartosci i szacunek dla istot zyjacych i czujacych. Szacunek dla naszej Ziemi, ktora peka juz w szwach nasiaknieta ludzkimi bledami i zachlannoscia.Przypomina mi sie piosenka Tomka Lipinskiego " Jeszcze bedzie przepieknie..."http://www.youtube.com/watch?v=MVhNOQ0xkXQ&feature=related

Portret użytkownika rexusek

ta katastrofa ekologiczna

ta katastrofa ekologiczna pociągnęła za sobą wiele efektów. To jest zasada domina. Nie wiem czy najgorszym efektem nie jest to co obecnie mamy do czynienia czyli zmiana klimatu. W efekcie zanieczyszczenia i używania chemii do zwalczania plam ropy w zatoce nieumyślnie spowodowano zmianę w cyrkulacji prądów, a najgorsze to że nikt nie wiem jak teraz to odwrócić. Zatem czekają nas ostre zimy i gwałtowne lata takie jak mamy teraz.

Skomentuj