Śmieciowe jedzenie może wzmagać ryzyko depresji

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Według naukowców z Manchester Metropolitan University, dieta składająca się z fast foodów, słodyczy i przetworzonych produktów, zwiększa ryzyko depresji. Badacze stwierdzili, że pokarmy o wysokiej zawartości cholesterolu, tłuszczów nasyconych i węglowodanów powodują ​​około 40% wyższe ryzyko depresji.

 

Naukowcy przeanalizowali dane z 11 badań, które sprawdzały związek między depresją a dietą. Badania te obejmowały ponad 100 tys. uczestników zróżnicowanym wieku, o różnej płci, rasie oraz miejscu zamieszkania.

 

Za pomocą kwestionariusza zbadano dietę i każdemu z uczestników przypisano ocenę sposobu jedzenia. Niektóre z badań miały charakter przekrojowy i wykorzystywały zebrane już dane, a inne śledziły uczestników przez okres do 13 lat.

We wszystkich badaniach, uczestnicy, którzy stosowali niezdrową dietę, mieli średnio 1,4-krotnie większe prawdopodobieństwo wystąpienia depresji lub obniżenia nastroju. Wyniki były spójne, niezależnie od wieku czy płci i występowały przy krótkotrwałych oraz długotrwałych obserwacjach.

Zdrowa dieta zawierająca więcej błonnika, witamin (zwłaszcza A, C, D) i tłuszczy nienasyconych ma przeciwny skutek i może być wdrożona jako leczenie depresji. Zalecanym sposobem żywienia jest dieta śródziemnomorska, bogata w oliwę z oliwek, pomidory, zielone warzywa i tłuste ryby.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika kapitan ameryka

ale ci naukofffcy sa zjebani.

ale ci naukofffcy sa zjebani.....tu nie chodzi o to co tam jest wypisane tylko obnizanie nastroju powoduje to ze czlowieka niestac na takie jedzonko ...bo nie kazdego stać .dziecko widzac swoich kolegow w mc jak sie opychaja samo z siebie jest smutne i sie pograża w depresji.to wsyzstko dzieki mediom reklamom i wlasni znz...a nie tak jak wyzej piszecie bzdury zabier admin swoje dzieci tam gdzie bawia sie inne dzieci i nie pozwól im sie tam bawic.to ja stwierdze ze sa smutne dlatego bo .......reszte sam sobie dopowiedz.zero zrozumienia psychologicznego na etapie podstawowym rodzice....

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika kolo21

Nie tylko jedzenie czy picie.

Nie tylko jedzenie czy picie. Ale te wasze non stop nawijanie przez telefony komórkowe. Robią wam dziury w mózgach. Co trzeci kierowca, ma przyklejony na brud, telefon do ucha. Ogólnie to ludzi wali i to równo. Debilizm, znieczulica i agresja. Nie wiem, czy wcześniej też tacy byli ale się z tym kryli. Czy to teraz tak się porobiło.

kolo21

Portret użytkownika nn

Jak znikną u nas smugi

Jak znikną u nas smugi kondensacyjne na niebie to będzie znaczyć, że eskimosi są już u siebie, znaczy w judeopolonii.

Jak myslicie dlaqczego w Wwie tak szybko sie teraz stawia wieżowce w centrum - > mamy tylko 2 lata.

nn

Portret użytkownika inzynier magister

nie tylko śmieciowe jedzenie

nie tylko śmieciowe jedzenie GMO powoduje choroby ! "Sieć 5G będzie „nadawać” na znacznie wyższych częstotliwościach. O ile obecnie maksymalnie spotyka się częstotliwość 5 GHz, o tyle w 5G mowa nawet o około 52 GHz. Czy pozostanie to bez wpływu na zdrowie ludzi? Z racji nowatorskiego charakteru technologii, trudno tu ostatecznie wyrokować.Istnieją jednak obawy. Na przykład w 2016 Europejska Akademia EUROPAEM stwierdziła: „istnieją silne dowody na to, że długoterminowa ekspozycja na pole elektromagnetyczne może powodować wzrost zachorowań na nowotwory, Alzheimera i bezpłodność. Częściej jednak mamy do czynienia z objawami nadwrażliwości na EMF, m.in. bólami głowy, trudnościami z koncentracją, problemami ze snem, depresją, brakiem energii, zmęczeniem i symptomami grypopodobnymi”. Badania te przywołał poseł Robert Majka w swej interpelacji do Prezesa Rady Ministrów.Zauważył on również, że 13 września 2017 roku ponad 180 naukowców i lekarzy z 36 krajów podpisało apel, w którym domagają się zawieszenia technologii 5G w Europie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika minoduesp

Ludzie są sami sobie winni ,

Ludzie są sami sobie winni , nikt nie chce mieszkać blisko masztu nadawczego ale niemal każdy chce korzystać z bezprzewodowej łączności - było pozostać przy kablu to by problemu nie było. A tak , jest popyt to musi być i podaż - to takie proste. Nawet klawiatury komputerowe i myszki są bezprzewodowe "nowoczesne" .. głupich nie sieją a cierpieć muszą wszyscy. 

Skomentuj