Śmieci kosmiczne to bezpośrednie zagrożenie dla przyszłej eksploracji kosmosu

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Eksploracja kosmosu, ten gigantyczny krok dla ludzkości, nieocenione doświadczenie poznawcze, które pozwoliło nam spojrzeć dalej, niż kiedykolwiek wcześniej, stoi teraz przed poważnym zagrożeniem. Zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu w Maladze, kosmiczne śmieci, wynik ludzkiego pędu do badania przestrzeni kosmicznej, stanowią znaczące niebezpieczeństwo dla przyszłych misji kosmicznych oraz dla naszej własnej planety.

 

 

Zagrożenie jest poważne i bezpośrednie - porozrzucane w kosmosie resztki rakiet, defektywne satelity czy nawet porzucone przez astronautów narzędzia tworzą całe pola zanieczyszczeń, poruszających się z olbrzymią prędkością. Każdy taki kawałek, jeżeli ma więcej niż centymetr, jest potencjalnie śmiertelny w przypadku zderzenia.

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Maladze postanowili spojrzeć na problem z ekonomicznego punktu widzenia. W swoim badaniu, korzystając z analizy ilościowej, stworzyli teoretyczny model opisujący optymalną prędkość startu satelity z uwzględnieniem aktualnej ilości śmieci kosmicznych. Z ich wyników wynika, że ilość śmieci kosmicznych ma bezpośredni, negatywny wpływ na liczbę startów i satelitów.

Dyrektowani przez ekonomię kosmiczną, badacze traktują przestrzeń kosmiczną jako globalne dobro wspólne, podobne do naszych oceanów, które są zagrożone przez nadmierną eksploatację. Problem polega na tym, że brak jest konkretnych regulacji, które mogłyby przeciwdziałać niewłaściwemu wykorzystaniu tego zasobu. Jak na razie, przestrzeń kosmiczna jest nieuregulowanym rynkiem, który zaczyna doświadczać poważnych problemów.

 

Z tego powodu naukowcy apelują o podjęcie natychmiastowych działań. Potrzebne są surowe międzynarodowe zasady i przepisy, które pozwoliłyby kontrolować ilość śmieci kosmicznych i zapobiegać ich dalszemu wzrostowi. Dodatkowo, powinniśmy inwestować w technologie usuwania śmieci kosmicznych oraz opracowywać bezpieczniejsze i wydajniejsze metody wystrzeliwania satelitów.

 

Przestrzeń kosmiczna jest cennym zasobem, który musimy zachować dla przyszłych pokoleń. Nie możemy pozwolić, by kosmiczne śmieci uniemożliwiły nam dalsze eksplorowanie kosmosu. Jest to zarówno nasz obowiązek, jak i wyzwanie, które musimy podjąć, jeżeli chcemy kontynuować naszą podróż w przestrzeń kosmiczną.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Ale jebłaś babola - wszystkim

Ale jebłaś babola - wszystkim wytykasz gramatykę i ortografię a sama jesteś zerem - Zaporoska kurwa a nie Zaporożska - to po pierwsze.

Po drugie - Zaporoska elektrownia atomowa jest - WYGASZONA już długo przez kacapa i nie może tam nastąpić żadna reakcja niekontrolowanej reakcji łańcuchowej - co potwierdził ten szycha z zahotu od kontroli elektrowni atomowych.

Jeśli bedzie skazenie to tylko zewnętrzne - siejesz ferment zgodnie z ścierowściekiem funkcjonariuszko , kapralu systemu wykonujący zadaniowe wpisy aby straszyć zgodnie z sysetemowym zahutnim modelem a sama wklejasz kacpaskie publikacje aby się autoryzować jako kacap a tak na prawdę jesteś szymską szują.

Wygaszona elektrownia jądrowa / atomowa ma rozdielony rdzeń , który nie reaguje na siebie na wzajem zatem nie może nastąpić żadna niekontrolowna reakcja jądrowa/atomowa.

Naewt uderzenie rakietą czy bombą nie jest w stanie umieścić w bezpośredniej relacji dówch ładunków jądrowych aby uzyskać niekontrolowaną reakcję rozszczepienia ich.

Zniszczenie reaktora wygaszonego to tylko lokalny epizod radioaktywny o małych skutach ubocznych a w przypadku ZAPOROSKIEJ to rdzenie już dawno zostały usunięte po wygaszeniu właśnie z powodu działań ku..stwa 404 czy 505 - b o starcili największą elektrownię jądrową na świecie. Tak jak transportowiec An-225 Mrija z ukrowskiego - kacapy rozjebały bo to nie było ukrowskie a kacapskie.

Jeśli będzie epizod z chmurą radioaktywną to tylko po celowym działaniu z aktywnym czynnikiem - czynna elektrownia przeznaczona do działań. propagandowych bo trzeba wypierdalać bo jusz to nie będzie nasze a kacapskie. Zahut to zrobi rynkoma ukropów ale brunią z zahutu.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Nawet jeśli to prwada o tym

Nawet jeśli to prwada o tym kusmosie to - ci co zaśmiecili nie będą mogli latać tam - sami sobie pod górkę zrobili .

Kto sobie sam pod górkę robi -  DEBILE Smile

Uzupełniając - każda satelita meteo , tv czy ch..j wie jaka ma główną funkcję szpiegowską a poboczną tą ogłoszoną dla niewolników - czyli meteo , tv itd....

Przykładem są starlinki - służą do celów wojskowych a medialnie są jako przekaźniki internetu co udowodnił kraj 404 czy 505 - dlatego Maska tak bronił sie przed tym ale wyszło szydło z wora

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj