Smartwatche, czyli nowoczesność w zasięgu nadgarstka. Co potrafią?

Kategorie: 

Źródło: Garmin

Smartwatche  to obecnie urządzenia numer jeden na rynku technologicznym. Będące przedłużeniem smartfona gadżety, proponują nam szereg możliwości i funkcji, ułatwiających codzienne życie.

Noszenie smartwatcha to nie tylko trend dla miłośników gadżetów. Urządzenia są chętnie używane przez sportowców i entuzjastów zdrowia, ponieważ pomaga im to w osiąganiu sprawnościowych celów. W przeciwieństwie do zwykłych zegarków mają one wiele dodatkowych funkcji, które przydadzą się w codziennej pracy. Dzięki połączeniu smartfona z Bluetothem smartwatche stają się osobistymi trenerami, asystentami i organizatorami.

Smartwatch jako tracker fitness

Śledzenie kondycji to jedna z podstawowych funkcji dobrych smartwatchy. Pomaga ona realizować cele fitness i zachęca do fizycznej aktywności. Mogą one liczyć kroki, dystans, kalorie, tętno, tętno, sen, a niektóre nawet wykraczają poza to, aby obliczyć inne ważne wskaźniki, których możesz potrzebować. 

Znajdź telefon bez stresu

Zgubienie telefonu jest niezwykle frustrującym doświadczeniem. Zawsze wydaje się, że dzieje się to przed jakąś ważną okazją, na którą po prostu nie możemy się spóźnić! Na szczęście smartwatch może sprawić, że ta niedogodność stanie się przeszłością. W przypadku zgubienia telefonu wystarczy nacisnąć kilka przycisków na zegarku, aby zlokalizować go w ciągu kilku sekund.

Odpowiadaj i odbieraj połączenia z poziomu nadgarstka

Dzięki inteligentnemu zegarkowi nie musisz już wyciągać telefonu z kieszeni. Od teraz możesz odbierać połączenia lub odpowiadać na wiadomości w dosłownie każdej sytuacji. Jest to szczególnie przydatne, jeśli ćwiczysz lub w przypadku,  w którym patrzenie w telefon jest po prostu zbyt niezręczne.

Zobacz powiadomienia w mediach społecznościowych

Kto nie chce widzieć Facebooka, Twittera, WhatsApp, SnapChata lub innych powiadomień społecznościowych na swoim nadgarstku? Wiele smartwatchy pokaże Twoje wiadomości i aktywność w mediach 

Pamiętaj o zatrzymaniu się i oddychaniu

W wielu smartwatchach męskich i damskich znajdziemy aplikacje, które wysyłają przypomnienia o zatrzymaniu się i oddychaniu. W niektórych z nich możemy ustawić przypomnienia, aby zatrzymać się i oddychać. Praktyki oddechowe z przewodnikiem od 1 do 5 minut, pomogą Ci się uspokoić, zrelaksować i wejść w chwilę obecną. Dodatkową korzyścią okaże się obniżone tętno.

Zadbaj o zdrowie ze smartwatchem

Inteligentne zegarki są idealnym partnerem, jeśli chodzi o utrzymanie zdrowia, ponieważ mają zainstalowaną aplikację, która mierzy tętno spoczynkowe. Z tego powodu może zachęcić do wykonania więcej ćwiczeń lub ostrzec, jeśli używasz zbyt dużego wysiłku.

Monitoruj sen

Smartwatche damskie i męskie mogą rejestrować całkowitą liczbę godzin snu. Jeśli więc uważasz, że nie śpisz wystarczająco dużo, możesz zajrzeć do swoich dzienników i sprawdzić, ile godzin Ci brakuje. Dzieje się tak, ponieważ ma wbudowane czujniki ruchu, które dokładnie rejestrują nawet mikroruchy.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (3 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

I tak się właśnie tworzy

I tak się właśnie tworzy rynek na nowe produkty , wmawiając (reklamą) że to coś jest nam "niezbędne" lub conajmniej pomocne w codziennym życiu , podczas gdy tak naprawdę człowiek to noszący staje się "niewolnikiem" tego urządzenia , gdyż musi je obsługiwać i stosować się do jego zaleceń - jakby sam nie wiedział co ma robić i kiedy ? A powiem tak , jak kogoś nie "goni" czas to nawet zwykłego zegarka nie potrzebuje bo wystarczy spojrzeć na słońce i już z grubsza wiadomo która godzina. Słońce w najwyższym punkcie - dwunasta a resztę już można sobie wydzielić . O oddychaniu sam pamiętam a i tętno chcąc zmierzyć wystarczy kciukiem lekko ucisnąć tętnicę szyjną - od razu czuć jak jest szybkie lub wolne i czy ciśnienie "skoczyło". Krótko mówiąc im bardziej wyręcza nas elektronika tym mniej sami umiemy.

Portret użytkownika Rumcajs

te jego funkcje to tresowanie

te jego funkcje to tresowanie idiotów do posłuchu - to tak jak w tych filmach co lektor mówi że Wojtek wszedł do pokoju i bierze skarpetki - a co widz kurwa tego nie widział? To celowe omóżdżanie jest! A zagarek go poinformował żeby nie zapomniał oddychać - i co jeszcze? idź przodem do tyłu żeby dupa była z przodu? Biggrin

To samo jest z alertami RCB na komórki - 100% tresowanie idiotów do posłuchu - narazie pieprzą tam o pogodzie i srowidach itd. ale w pewnym momecie jak już wytresują głąbów pokierują ich tak że zaliczą ostatni dzwon! Zastanawiam się jak to jest że ja kiedy zobaczyłem pierwszy raz taki Alert RCB to pomyslałem juz wtedy to co przeczytaliście teraz. A jak opowiedziałem to mamie i znajomym to - ty głupi jesteś to oni podają na telefon że wiatry i pogoda będzie zła żeby nie wychodzić z domu... q....a ja per.....e dzień świra...

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i DobreFilmyTu

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Dobre branzoletki dla

Dobre branzoletki dla pokornego niewolnika które śledzą jego cykl biologiczny, brawo matiz przechodzisz samego siebie, z tymi artykułami powinieneś raczej robić karierę w ścierwo-necie. Noś swojego szmatłocza i czekaj na swoją kolej, kiedy staniesz się bezużyteczny dla nwo to cię nim wyłączą na wieki

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Kokosz

Mam znajomego, który jest

Mam znajomego, który jest specem od elektroniki i kiedyś przy pivku wszedł temat młodzieży potem komórek i tu powiedziałem mu, że mój syn cały czas mi truje głowę o ten sprytny zegarek. On mi- nie rób tego jak chcesz mieć zdrowe dzecko, a jak już koniecznie to tylko zegarek bez wiiFii i niech go ściąga do snu. Zegarek nosimy na nadgarstku w miejscu gdzie przez krótki czas dość płytko pod skórą przepływa cała krew z organizmu. Gdybyś wiedział czym jest elektroliza krwii to własnie to miejsce jest wymażone do tego by to zrobić. Elektroliza krwi nie musi być powodowana potężnym polem elektromagnetycznym bowiem tu rolę gra ciągłość zjawiska i wyczerpywania możliwości tak szybkiej regeneracji krwi, która ulega zmianom i teraz posłuchajcie :dochodzi do rozpadu lub zmiany struktury chemicznej, a to może powodować w organizmie ludzkim zatrucia (toksyczność powstałego tworu), zakażenia, niewydolności (układu oddechowego "rozprowadzanie tlenu po organizmie przez krew")..., a nawet śmierć. W końcu krew przenosi po naszym ciele wszystkie substancje, gazy itd. Po drugie zmienia się pH płynów ustrojowych i ich stężenia. Nieprawidłowości te mogą stać się przyczyną złego funkcjonowania układu nerwowego (przenoszenie impulsów), co może doprowadzić do śmierci. To dużo bardziej niebezpieczne niż z komórkami, którą możemy na przykład trzymać w nerce z dala od ciała i korzystać z przewodowych słuchawek by nie walić sobie w głowę. Tu mamy do czynienia z ciągłym zjawiskiem elektromagnetyzmu działającego na płynącą krew. Bardzo mnie dziwi to jak mało ludzi ma świadomość tego zjawiska.

Nie pozwólcie dzieciom tego nosić! To się odbije na ich odporności, a później zdrowiu całego organizmu.

Portret użytkownika Biszu

Człowieku zastanów się co

Człowieku zastanów się co piszesz, owszem coś prawdy jest w tym co napisałeś. Osobiście noszę Smartwatch i nic to nie zmienia, dalej nie choruje, ostatni raz u lekarza byłem 14 lat temu, po prostu przestałem zażywać lekarstw, jak już czuje ze coś mnie bierze to zażywam lekarstw które produkuje sama natura. Idąc dalej, pola elektromagnetycznego nie unikniesz bo i tak w nim przebywasz 24/7 więc sam Smartwatch tu nic nie zmieni, i raczej z jego powodu nie umrzesz. Założę się że sam masz sieć WiFi w domu, jesteś w zasięgu 4g+ i masz ogólnie sprzęt elektroniczny w domu z którego korzystasz na codzień. 

Strony

Skomentuj