Słynny kubański kurort zaczął zanikać

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Jeden z najbardziej popularnych kurortów na Kubie,  Varadero, zaczął stopniowo tracić swoje plaże.  Co roku traci on od 70 do 100 centymetrów słynnych białych piasków. Oceanolodzy sądzą, że dzieje się tak ze względu na budowę i nieograniczony rozwój oceanów.

 

Średnio w ciągu roku lokalne plaże tracą od 40 do 50 tysięcy metrów sześciennych piasku.  Częściowo przyczyniają się do tego fale oceanu i zjawisko erozji,  które nie jest rzadkością na znajdującej się na półwyspie miejscowości Varadero.

 

Urzędnicy do spraw Ochrony Środowiska zapewniają, że kubańskie plaże są bacznie obserwowane, a rząd przygotował już specjalny program dla zapewnienia ich bardziej zrównoważonego rozwoju. Jednak brak jest zauważalnego wpływu tych działań na sytuację.

[gmap zoom=10 |center=23.15435446105281,-81.1730798598933 |width=440px |height=300px |control=Small |type=Hybrid]

Kubańskie prawo dopiero od niedawna zaleca, aby nowe obiekty turystyczne, które nie przestają pojawiać się w tym kraju, powinny być budowane przy zachowaniu minimalnej szkodliwości dla środowiska.  Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, deweloperzy muszą ocenić zagrożenia dla środowiska i tym samym sprawdzić legalność budowy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj